عمومی

10 خطا هنگام استفاده از ماسک


یک ماسک باید هر دو ساعت تغییر یا ضد عفونی شود ، در غیر این صورت ممکن است ذرات ویروسی روی آن جمع شده و احتمال تنفس آنها افزایش یابد.

به گزارش تیتر نیوز دوران ایران ITD نوشت: “طبق دستورالعمل جدید برای مقامات بهداشت ، همه باید هنگام حضور در اماکن عمومی از ماسک یا ماسک صورت دیگری استفاده کنند.” هدف کاهش سرعت کوویداز-19 است. مشخص شده است که حتی افرادی که هیچ علائم و علائمی از این بیماری ندارند می توانند ناقل ویروس باشند و پوشیدن ماسک می تواند احتمال قرار گرفتن در معرض ویروس در دیگران را کاهش دهد.

در اینجا چند اشتباه رایج است که می توانید هنگام استفاده از ماسک مرتکب شوید.

آلودگی را به سطح دیگری منتقل کنید

پس از استفاده از ماسک ، به هر چیزی آلوده می شود. اگر ماسک را برداشته و آن را روی سطح دیگری قرار دهید ، اکنون سطح آن آلوده است. بهترین گزینه پوشیدن ماسک های یکبار مصرف و پس از استفاده به طور صحیح آن ها است. اگر از ماسک پارچه ای یا دستمال استفاده می کنید ، بین هر بار استفاده ، آن را بشویید و ضد عفونی کنید.

شما ماسک را با دستهای کثیف لمس می کنید

اگر ماسک خود را آلوده کرده اید ، حتی اگر آن را از خارج آلوده کرده باشید ، هنوز هم می توانید به راحتی خود را آلوده کنید. از بین بردن ماسک و پوشیدن مجدد آن با دستان آلوده ممکن است باعث انتقال باکتری یا ویروس به مناطقی که استنشاق می کنید شود.

قبل از استفاده از ماسک مطمئن شوید که دستان شما تمیز است. معمولاً بهتر است صورت خود را لمس نکنید.

شما تمام روز ماسک می پوشید

یک ماسک باید هر دو ساعت تغییر یا ضد عفونی شود ، در غیر این صورت ممکن است ذرات ویروسی روی آن جمع شده و احتمال تنفس آنها افزایش یابد.

شما به طور نادرست از ماسک استفاده می کنید

شما دیده اید که بسیاری از افراد فقط از ماسک هایی برای پوشاندن دهان و افشای بینی خود استفاده می کنند. اگرچه هنوز هم می تواند دیگران را از سرفه یا عطسه محافظت کند ، اما فرد مبتلا به بیماری COVD-19 عطسه یا سرفه در نزدیکی آنها نمی تواند آنها را از این بیماری محافظت کند.

شما خیلی دیر ماسک می پوشید

بدون ماسک ، افراد تمایل دارند ذرات موجود در هوا را استنشاق کنند. قبل از رفتن به یک منطقه پرخطر ، به عنوان مثال قبل از ترک خانه باید ماسک بپوشید.

خیلی به ماسک خود اطمینان دارید

ممکن است فکر کنید که یک ماسک 100٪ قابل اعتماد است و شما را کاملاً از نیش ویروس دور نگه می دارد ، اما چنین نیست. استفاده از ماسک در واقع به معنای کاهش خطر انقباض بیماری است. حتی اگر ماسک بپوشید ، باز هم باید فاصله اجتماعی را رعایت کنید.

ماسک های جراحی به عنوان مانعی بین سیستم تنفسی شما و کلیه ویروس ها و باکتری ها عمل نمی کنند ، اما فاصله اجتماعی می تواند شما را از ذرات حاوی ویروس ناشی از سرفه و عطسه فرد آلوده محافظت کند.

مواد شیمیایی را روی ماسک اسپری کنید

استفاده از مواد شیمیایی روی ماسک که خیس می شوند نامناسب است. اسپری سبک برای ضد عفونی کردن ماسک و قرار دادن ماسک در کیسه مشکلی ندارد ، اما از پاشش زیاد و موادی که ماسک را مرطوب می کنند خودداری کنید.

شما از ماسک مرطوب استفاده می کنید

با خیس شدن ماسک ، کارآیی نفوذ ذرات کاهش می یابد و باید آن را با ماسک خشک و تمیز جایگزین کنید. ماسک را با زبان خود لمس نکنید. این ماسک را مرطوب کرده و باعث افزایش نفوذپذیری آن می شود.

شما به درستی ماسک نمی پوشید

ماسک ها دارای قسمت بیرونی هستند که معمولاً رنگی است ، با بافت یا مارک تجاری تولید کننده و یک قسمت داخلی که معمولاً به رنگ سفید و کتانی است. روش صحیح پوشیدن ماسک ، قرار دادن قسمت داخلی روی صورت است تا ذرات موجود در هوا به درستی فیلتر شوند.

می دانید که همه ماسک ها یکسان هستند

ماسک های مختلف کاربردهای مختلفی دارند. در صورت استفاده از ماسک N95 ، می توانید تا 95٪ باکتری ها و ویروس ها را بر روی صورت فیلتر کنید. بنابراین استفاده از این نوع ماسک برای متخصصان پزشکی که بیشتر در معرض ویروس هستند توصیه می شود. از طرف دیگر ، یک ماسک جراحی برای کنترل قطرات تنفسی و محافظت از افراد اطراف شما طراحی شده است.

انتهای پیام

این مقاله به وسیله سامانه آنلاین، اقدام به انتشار خبر می نماید، لذا مسوولیت تمام مقالات سایت بر عهده پایگاه های اصلی بوده و سایت تیتر نیوز هیچ مسوولیتی در قبال تمامی نوشته های سایت نخواهد داشت.