در حاشیه قرآن خواندن نمایندگان مجلس

من هیچ ارتباطی با طنز در فضای مجازی ندارم اما از موضع برادر عزیزم آقای سلیمی نعمان شگفت زده شدم. او گفت:
“آقای جلالی می تواند قرآن را در خانه تلاوت کند ، اما نباید در مجلس اعتراض کند. او باید در مجلس برنامه ریزی کند و از ذهن متبرکش استفاده کند. این اعتراض ها برای ملت و فقط مردم عادی خواهد بود. هیچ راهی وجود ندارد. ” آیا این فقط یک فریب است؟ منظور از تلاوت قرآن چیست؟ این ایده ممکن است به ذهن همه برسد. واقعیت این است که فرد باید قرآن را بخواند و اولین چیزی که از آن یاد می گیرد نشان دادن خود نیست. شکی نیست که یکی از جدی ترین مسائل امروز این است که ما نباید اجازه تفکر احمدی نژاد را بدهیم ، که حتی در بین برخی نیروها نیز احمدی نژاد نیست ، بلکه بهانه هایی است که دموکراسی را آسان تر می کند. ورود. “

– من با آقای سلیمی نامین در مورد وضعیت فعلی موافقم که نماینده رفسنجان نزدیک است. متأسفانه ، این حالت فعلی که تحت عنوان “انحراف” نامیده می شود ، به بدنه جنبش و انقلاب اسلامی آسیب بزرگی وارد کرده است. این طاعون نه تنها به پیروزی انقلاب منجر شد بلکه منجر به صدور فتوای سکوت و حتی همکاری با رژیم ستمشاهی شد.

من همچنین با آقای سلیمی در مورد خطرات شخصی آقای احمدی نژاد و امثال جریان وی ، آقای حسین جلالی ، که مانند افزایش دهنده آسیب های وی عمل کرده است ، موافقم.

– اما من فکر می کنم آقای سلیمی نامدار به پیشنهاد جلالی مبنی بر تلاوت قرآن به معاونان خود ، ناگهان مرد ساکت شد و نمایش خود را “بهانه” خواند. بر چه مبنایی خواندن اهداف آقای سلیمی واقعاً انجام شد؟

فرض کنید که پیشنهاد نماینده رفسنجان منجر به اعتراض به تلاوت قرآن شود. آیا خواندن قرآن مبهم زشت به نظر می رسد؟ همه این رادیوها جلسات تلاوت قرآن را در طول ماه رمضان به دیگران نشان می دهند و بسیاری از محافل قرآنی در این سال ها در کشور تأسیس شده است. آیا می توان همه آن را سنگسار کرد؟

– آقای سلیمی ، در ماه آخر ماه رمضان ، هر روز بخشی از قرآن کریم تلاوت می شود. حتی خواندن یک ترجمه دو صفحه ای و برخی تأملات بعید است که بیش از 10 دقیقه طول بکشد. آیا باید یک مسلمان تحریک شود که 10 دقیقه کلام خدا را بخواند؟

– نماینده رفسنجان باید نسبت به بیان پیشنهاد خود تمایلی نداشته و می تواند آن را به روشی بسیار هنری حفظ کند تا پیامدهای آن به حداقل برسد.

من فکر می کنم آقای سلیمی نام همچنین تصدیق می کند که بسیاری از مشکلات جامعه ما انحراف از آموزه های قرآن است و اگر عوامل سیاسی ، اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی به قرآن تکیه کنند بسیاری از انتقادات به همه ارائه می شود. او حق است ، او برخواهد گشت.

آقای- یکی از دلایل پیشنهاد آقای حسین جلالی را باید در نیاز فوری منطقه یازدهم جستجو کرد. شاید براساس خودشناسی و همچنین مجلس فعلی به این نتیجه برسد که بازگشت به قرآن می تواند مضرات احتمالی را حتی با یک رفتار نمادین هشدار دهد.

سرانجام ، آقای سلیمی نباید مخالف این واقعیت باشد که خواندن دو صفحه از قرآن کریم به رئیس مجلس یازدهم ، که از پشتیبان سرسخت آقای سلیمی است ، ضرری ندارد. دفاع مطلق آقای سلیمی از سخنگوی ارجمند ولسی جرگه ممکن است به او این تصور را بدهد که در گذشته وی عیب و نقصی وجود ندارد و او در آینده از هرگونه اشتباه در امان خواهد بود.

هرکسی که یک رئیس مجلس مفتخر باشد چنین شک و تردیدهایی خواهد داشت. او مراقب و بی سر و صدا در سواحل دریا فاجعه است و سؤالات و کاستی های وی بی سر و صدا می نشیند. پس بگذارید دو صفحه قرآن در برنامه او باشد. درد نمی کند؟

17 1717

خروج از نسخه موبایل