عمومی

واگذاری زمین ارزان قیمت به اقشار آسیب‌پذیر همدان برای ساخت مسکن – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

حسین قراباغی وی در مصاحبه با آنلاین با تأکید بر لزوم تأمین مسکن برای افراد آسیب پذیر ، اظهار داشت: در این راستا دولت و مدیریت شهری برای حل مشکل تلاش می کنند ؛ اما تاکنون هیچ چیز خوشحال نیست. اتفاق افتاد

قراباغی وی با تأکید بر اینکه دلیل گران بودن مسکن نه تنها هزینه شهرداری ، سیستم مهندسی و طیف وسیعی از مواد مورد نیاز خانه است ، بلکه دلیل اصلی گرانی زمین نیز است؛ وی گفت: “متأسفانه ، قیمت زمین بسیار بالا رفته و هیچ اقدام فوری برای تولید زمین های مسکونی انجام نشده است.”

وی کاهش هزینه زندگی در شهر هایمن ، انتقال زمین ارزان به ویژه برای افراد آسیب پذیر را عامل بسیار مهمی می داند و می گوید: برای حل مشکل مسکن ، دولت در نظر دارد مالیات شهرداری را به 50 درصد افزایش دهد. مشاهده کنید تا اما دلیل این امر این است که اگر این مسئله مورد توجه قرار گیرد ، آیا در از بین بردن هزینه مسکن مؤثر خواهد بود؟

قراباغی وی ادامه داد: در سال اول دوره پنجم شورای شهر تصمیم گرفتیم نیمی از بلوک های ساختمانی نیم طبقه را در منطقه کم درآمد هامان بصورت رایگان احداث کنیم که به عنوان پایلوت در کشور اجرا شد. ؛ اما مشکل مسکن حل نشد.

وی خطاب به اعضای شورای شهر ، از آنها خواست كه به عنوان جهادی وارد این منطقه شوند. بنابراین باید آمار ساکنان بی خانمان همدان حذف شود تا شهرداری با برگزاری جلسه ویژه بتواند زمین را به عنوان تعاونی ، به افراد ارزان قیمت یا آزاد منتقل کند.

قراباغی وی افزود: در صورت تفکیک قانونی و واگذاری اراضی شهرداری با همکاری سایر آژانس ها ، پیش بینی می شود که شهروندان همدان دارای خانه ، زمین و خانه نباشند و نمونه گیری در کشور وظیفه دائمی خواهد بود. همانطور که در نظر گرفته شده است

رئیس کمیسیون اقتصادی ، سرمایه گذاری و گردشگری شورای شهر همدان افزود: اگر حدود 100 هکتار زمین تأمین شود ، موضوع تفکیک از طریق مسکن ، راه و شهرسازی حل می شود. این شورا براساس اختیارات خود مصوبات لازم را انجام می دهد.

قراباغی وی بر لزوم همکاری مشترک برای یافتن راهی برای خروج از بحران مسکن در شهر همدان تأکید کرد. خانه ها یک کمیته ویژه متشکل از ادارات کل و یک کمیته ویژه تشکیل دادند. راهها و توسعه شهریهمچنین ، شورای همدان و شهرداری برای تسهیل روند تخصیص ، تفکیک و واگذاری زمین مناسب به گروههای آسیب پذیر ، راه اندازی شده است تا بتوانند بار روانی جامعه را در این زمینه تحمل کنند و نمونه خوبی در کشور بگذارند.