عمومی

رئیس جمهور برنامه‌های مهمی برای مردم دارد

به گزارش شبکه خبری
سخنگوی دولت علی ربیع این هفته در گفتگو با خبرنگاران با گرامیداشت روز شهادت حضرت سید الشهدا (ع) و یاران باوفایش گفت: “محرم باید از غنای فرهنگ حسینی درس بگیرد.” یک موقعیت خاص است درسهای محرم ، واقعه کربلا در برابر بشر پاسخگو نیست ، اما در این روزها که مردم ما تحت تحریم ، تبعیض و فشار از جانب بی رحمانه ترین سیاستمداران آمریکایی قرار دارند ، ما باید بار دیگر با فروتنی در مدرسه شهدا حضور پیدا کنیم. بنشینید و فقط برای خودتان نیست. ، اما تلاوت برای همه ملل جهان. بگذارید همه ستمگران بدانند که ملتی که حسین ، محرم و عاشورا دارد ، تسلیم ظلم نمی شود و عزت را با ذلت تجارت نمی کند. ما ملت امام حسین (ع) ، آزادی ، مقاومت و ایثار و همچنین ملت امام حسین (ع) با صبر و آرامش هستیم. البته عجیب نیست که دشمنان ملت ما مشتاق تشخیص این پیچیدگی ها هستند. برای ستمگران راهی نیست که بتوانند راه حكمت درك شده در روایات الهی و سیاست های ائمه و عصمت را هموار كنند.

خاخام خاطرنشان کرد: ما متقاعد شده ایم که سیاست تحریم ها و فشارهای مردم ما به زودی شکست خواهد خورد و از امروز نشانه های این شکست و درماندگی را در چهره رهبران رژیم آمریکا مشاهده خواهیم کرد. ” جای تعجب نیست که وزیر امور خارجه پمپئو شکست خورده ترین وزیر در تاریخ کشور خود است ، و این نشانه شکست فشار حداکثر است. ایالات متحده باید درک کند که حداکثر فشار تجربه شکست خورده است و این ترفند جدید برای ما چیز جدیدی نیست.

سخنگوی دولت گفت: رژیم آمریکا در تلاش است تا از ابزارهای شورای امنیت استفاده کند و تجربه نشان داده است که خروج از برجام نقض قوانین بین المللی است و هیچ مشروعیتی برای افکار عمومی ندارد. این رژیم برای اعمال تحریم ها تمام توان خود را به کار گرفته است و استفاده از آنها جدید نیست. در چارچوب اراده ملی از یک سو و انزوای بین المللی ایالات متحده از سوی دیگر ، بیشترین فشار ، فشار از سوی خود ایالات متحده است.

وی گفت: از طرف دیگر ، ما در جامعه جهانی با ظرفیت سازی داخلی در حال تولید و استفاده از فرصت های جدید هستیم و با تکیه بر این نیروها بیش از هر زمان دیگر ، به ناامیدی دشمنان مردم رسیده ایم. رئیس جمهور نقشه راه اقتصادی برای بقیه قرن جدید را که شامل برنامه ها و پروژه های مهم و م inثر در زندگی مردم است ، با مردم در میان خواهد گذاشت.

ربیع افزود: این پیام واضحی است که دولت علی رغم همه موانع ، فشارها و محدودیت ها ، هرگز به جایگاه کشور ما که شایسته آن است ، نخواهد رسید و خشونت در زندگی مردم را درک خواهد کرد. به امید آینده ای روشن تر. ” مردم ایران حرکت خواهند کرد. برای دولت ، سال گذشته به معنای پایان تلاش نبود و این نقشه راه را با نگاه به فرصت ها و نقاط قوت و اتکا به ظرفیت های ملی بیشتر ، به طور جدی دنبال می کرد. سال آخر پایان نیست بلکه پایان سفر به قرن جدید است.

وی گفت: “من باید از مردم داغدیده و همه حمایت آنها كه در شکستن سیاست بهداشت محرم و در مراسم عزاداری نقش داشتند تشکر کنم.” ما امسال روشی برای عزاداری ایجاد کرده ایم که در آن هم عزاداری حسینی زنده نگه داشته می شود و هم سلامت عزاداران حفظ می شود و هیچ تضادی بین اصول بهداشت و عزاداری وجود ندارد. در این سال ، جمعیت زیادی کاملاً با موازین بهداشتی مطابقت دارند و از تعدادی از هیئت ها و تشریفات می خواهیم تا پایان دوره عزاداری بر حفظ استانداردها و رعایت نکات بهداشتی نیز تمرکز کنند. امیدواریم با پایان این روزها ، شرایط رهبری الگویی برای هدایت عزاداران باشد.

رابی افزود: پیش بینی می شود در فصل پاییز ، هوای سرد و سازمان بهداشت جهانی نورت همپشایر ، با ورود فصل سرما ، قادر به بستن کشور نباشیم ، اما باید این کار را انجام دهیم. این تأثیر خواهد داشت. ” برای کاهش درآمد خانوار و بهداشت شخصی را با استفاده از ماسک ، کاهش ترافیک و شستشو به حداکثر برسانید.