عمومی

نسخه خوراکی برای بهبود خلق و خو

در حالی که هیچ دلیل اصلی برای احساسات و تجربیات منفی وجود ندارد ، اما غذا خوردن آگاهانه می تواند برای بدن و ذهن انسان مفید باشد.

به گزارش تیتر نیوز ، عصر ایران وی با اشاره به قدرت انرژی مثبت نوشت: “غذایی که می خورید بر بسیاری از عملکردهای بدن تأثیر می گذارد ، از جمله مواردی که می توانند روحیه شما را تقویت ، تثبیت و بهبود بخشند.” به همین دلیل است که تغذیه سالم می تواند نقشی اساسی در مدیریت روحیه شما داشته باشد. حتی در افراد مبتلا به بیماری روانی ، تغییر رژیم می تواند به کاهش برخی از علائم کمک کند و به طور کلی امکان مدیریت بهتر اختلال را فراهم می کند.

در حالی که هیچ راه حلی برای ریشه های احساسات و تجربیات منفی وجود ندارد ، غذا خوردن آگاهانه می تواند برای بدن و ذهن انسان مفید باشد.

سبزیجات سبز

سبزیجات سبز گزینه های مناسبی برای سلامتی انسان هستند و همچنین به بهبود خلق و خو کمک می کنند. به گفته کتی وانگ متخصص تغذیه ، فالت ، یکی از اعضای خانواده ویتامین های B ، نقشی اساسی در این امر دارد.

مطالعات نشان داده است که افراد مبتلا به فشار خون بالا معمولاً نسبت به افراد فاقد اختلالات خونی میزان فولات کمتری دارند. کمبود فولات می تواند منجر به مشکلات زیادی در انتقال دهنده های عصبی مرتبط با مغز شود ، از جمله:

– دوپامین

– نورآدرنالین

– سروتونین

مطالعات متعدد ارتباط بین گیاه خواری و استرس و علائم را نشان داده است. تغییرات خلقی مثبت در افرادی که سبزیجات بیشتری مصرف می کنند مشاهده شده است. اگرچه برای بررسی رابطه بین حساسیت به نور و خلق و خو نیاز به تحقیقات بیشتری است ، اما می توان فرض کرد که فواید مصرف سبزیجات بیشتر از مضرات آن است.

در زیر برخی از بهترین گزینه هایی که می توانید در نظر بگیرید آورده شده است:

– قطب شمال

– گوپی

– ادامه دارد

– اوکراین

– اسفناج

– برگهای سبز

شکلات

شکلات طعم خوبی دارد و انتخاب خوبی برای تقویت سریع روحیه است. این امر خصوصاً در مورد شکلات تلخ که بهترین نوع شکلات با مفیدترین مواد است ، صادق است.

شکلات دارای موادی است که به شما کمک می کند احساس بهتری داشته باشید

برخی از مواد موجود در شکلات می توانند به بهبود تفکر و خلق و خوی مثبت کمک کنند ، از جمله تئوبرومین ، کافئین و N-acetilanolamine.

شکلات سرشار از فلاونوئیدها است

فلاونوئیدها مزایای مختلفی برای سلامتی دارند که یکی از آنها کاهش التهاب است. مطالعات نشان داده است که جریان خون به مغز همچنین به تنظیم مغز و بهبود سلامت این اندام کمک می کند.

شکلات یک غذای خوشمزه است

شکلات سطح بالایی از لذت جویی دارد. این بدان معنی است که بافت ، طعم و بوی شکلات می تواند به ایجاد روحیه مثبت کمک کند.

مانند روغن عمل می کند

مغز شکلات را دوست دارد زیرا یک منبع سریع و آسان روغن است که می تواند برای مدت زمان قابل توجهی استفاده شود. شکلات می تواند به افزایش سطح انرژی بدن کمک کند.

ژاکلین لندن ، متخصص تغذیه ، پیشنهاد می کند بین 150 تا 200 کالری در روز مصرف کنید که معادل 30 گرم شکلات است.

ماهی چرب

ماهی های چرب سرشار از چربی های سالم به ویژه اسیدهای چرب امگا 3 هستند که برای مغز مفید هستند. به همین دلیل متخصصان تغذیه برای مقابله با استرس ماهیگیری را توصیه می کنند.

ماهی های چرب حاوی دو نوع مختلف اسیدهای چرب امگا 3 هستند که به اسید ائوزینوفیلیک (EPA) و اسید دوکوزا هگزانوئیک (DHA) معروف هستند. هر دو در مطالعات مختلف برای کمک به کاهش علائم و سطح استرس نشان داده شده است.

روغن ماهی همچنین حاوی اسیدهای چرب امگا است و برخی مطالعات نشان داده اند که مصرف آن می تواند اضطراب را کاهش داده و علائم آن را کاهش دهد.

بری

همانطور که سبزیجات می توانند به بهبود خلق و خو و کاهش خطر اضطراب کمک کنند ، میوه ها نیز می توانند. کتی دیویدسون متخصص تغذیه خاطرنشان می کند که آنتی اکسیدان موجود در میوه ها از این نظر مثر است. آبجو یکی از بهترین منابع آنتی اکسیدان است.

آنتی اکسیدان ها ترکیبات قدرتمندی هستند که با تورم مقابله می کنند. التهاب می تواند باعث اختلالات خلقی مانند استرس شود. در ترکیب با ترکیبات فنلی موجود در آبجو ، آنتی اکسیدان ها به دلیل فعالیت رادیکال های آزاد در بدن با استرس اکسیداتیو مقابله می کنند. این در نهایت منجر به تقویت سلامت بدن و مثبت اندیشی می شود.

آبجوهای بنفش آبی رنگی به نام آنتوسیانین دارند. آنتوسیانین ها منبع عالی آنتی اکسیدان هستند. به همین دلیل است که شما ممکن است مصرف بلوبری یا تمشک را در نظر بگیرید.

غذای غذایی

معروف است که غذاهای مقوی برای سلامت دستگاه گوارش مفید هستند ، اما همچنین می توانند در بهبود مغز فرد نقش داشته باشند. به طور کلی ، مطالعات نشان داده است که سلامت روده بزرگ با عدم سلامت معنوی همراه است.

غذای مقوی منبع خوبی از پروبیوتیک ها ، میکروارگانیسم های مفید است. این باکتری های مفید توانایی انجام کارهای مثبت مانند کمک به باکتری های سالم روده و بالا بردن سطح سروتونین را دارند.

سروتونین یک هورمون خوب است که مسئول احساس خوب است ، که به تفکر مثبت کمک می کند ، و لذت را تشویق می کند ، به استرس پاسخ می دهد ، باعث بهبود خلق و خو و حتی اشتها می شود.

در اینجا برخی از مواد غذایی مخمر وجود دارد که می توانید در نظر بگیرید:

– کامبوج

– کیمچی

– ماهی گوبی

– جوت

آجیل و خشکبار

آجیل سرشار از فیبر ، چربی های سالم ، پروتئین ها و سایر مواد مغذی است. اما فقط مواردی نیستند که مغز را به بهترین گزینه برای بهبود مغز تبدیل می کنند.

آنها حاوی تریپتوفان هستند

تریپتوفان یک اسید آمینه – یا پروتئین – است که به بدن کمک می کند تا سروتونین ، هورمونی را که مسئول احساس بهتر است ، تولید کند. مغز حاوی مقادیر زیادی از این اسیدهای آمینه است که به تفکر مثبت کمک می کند.

آنها غنی از مواد معدنی هستند

کمبود برخی مواد معدنی با افزایش خطر اضطراب و اختلالات مشابه همراه است. سلنیوم و روی دو ماده معدنی محبوب هستند که آجیل بهترین منبع در آنها است.

آنها بخشی ثابت از رژیم مدیترانه هستند

رژیم های مدیترانه ای مدتهاست که به عنوان گزینه ای عالی برای سلامت روان توصیه می شود ، هم از نظر حفظ عملکرد شناختی طولانی مدت و هم از نظر خلق و خوی خوب. آجیل بخشی منظم از این رژیم ها است.

در اینجا برخی از آجیل ها را می توانید در نظر بگیرید:

– بادام ها

– آجیل برزیلی

– بادام ها

– بادام زمینی

– آجیل درخت

– دانه کدو تنبل

– بذر بذر

– آفتابگردان

– گردو

غلجات

غلات کامل یکی از سالم ترین گزینه ها برای دریافت کربوهیدرات بدون کاهش نیاز قند خون شما هستند. همچنین ، غلات سبوس دار به دلیل داشتن ارزش ویتامین های گروه B می توانند باعث تقویت روحیه شوند.

در اینجا برخی از ویتامین های گروه B در غلات کامل و آنچه آنها انجام می دهند آورده شده است:

ویتامین B1 یا تیامین در تبدیل گلوکز به انرژی نقش دارد

ویتامین B5 یا اسید پانتوتنیک در تولید هورمون استیل کولین برای کمک به حافظه و یادگیری نقش دارد.

ویتامین B6 یا تریپتوفان در تولید سروتونین نقش دارد

ویتامین B12 یا کبالت ، که بدن برای تولید و عملکرد انتقال دهنده عصبی به آن نیاز دارد

می توانید غلات زیر را به رژیم غذایی اضافه کنید:

– پرونده

آمارانت یا مرغ

– برنج قهوه ای

– بلاگر

– جزر و مد

– کانو

– برنج وحشی

نوشیدن

نوشیدنی ها مطمئناً از نظر فنی غذایی نیستند ، اما گزینه های ساده ای برای دریافت مواد مغذی تقویت کننده روحیه هستند. در اینجا چند نوشیدنی آورده شده است که می توانند به بهبود عملکرد مغز کمک کنند. توجه داشته باشید که اعتدال در مصرف آنها باید رعایت شود:

نوشیدنی های کافئین دار

کافئین حاوی ترکیب خاصی به نام آدنوزین است. این ترکیب به گیرنده های مغزی متصل می شود و خستگی را کاهش می دهد و تمرکز و هوشیاری را بهبود می بخشد. این وضعیت به نوبه خود باعث ترشح هورمون های خوب در بدن می شود. نتایج یک مطالعه نشان داد افرادی که قهوه کافئین نوشیده اند در مقایسه با افرادی که دارونما دریافت کرده اند ، بهبود قابل توجهی در وضعیت خود داشته اند.

کیفر

به گفته استفانی ساسوس ، متخصص تغذیه ، کفیر به دلیل محتوای پروبیوتیک می تواند فواید غذاهای دانه ای را فراهم کند و در عین حال به تقویت سیستم ایمنی و گوارشی نیز کمک می کند.

انتهای پیام