عمومی

جوانان عضو کانون های مساجد سرمایه های نظام هستند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین ، مختار سلحشور بعد از ظهر یکشنبه در جلسه مساجد هرمزگان و کارشناسان جمعیت هلال احمر و جمعیت هلال احمر با اشاره به نقش و نقش مسجد اظهار داشت: اساس فعالیت های فرهنگی در جامعه اسلامی بود و این فعالیت در نظام جمهوری اسلامی احیا و تقویت شده است.

وی ضمن تقدیر از فعالیت مراکز فرهنگی هنری مساجد استان هرمزگان ، افزود: تلاش و فعالیت کانون های هرمزگان برای همه روشن و مشخص است.

رئیس جمعیت هلال احمر استان هرمزگان گفت: جوانان کانون های فرهنگی هنری مساجد در پایتخت جمهوری اسلامی هستند.

وی با اعلام آمادگی جمعیت هلال احمر برای ایجاد دوره های آموزشی برای تقویت قدرت جوانان باشگاه ها و پیشگامان آموزشی که به سرعت به آسیب دیدگان در حوادث و بلایای طبیعی کمک می کنند ، گفت: “این آموزش با هدف محافظت از جامعه است. این حوادث و بلایا آماده شده است.

این مشاور همچنین با اشاره به ایجاد 200 خانه کریسمس در استان هرمزگان ، افزود: ما برنامه ریزی خواهیم کرد که فعالیت این خانه ها با مراکز فرهنگی هنری مساجد همزمان شود.

وی گفت: “بر اساس تفاهم نامه همکاری بین دفتر هماهنگی مرکزی و جمعیت هلال احمر ، اعضای مراکز در زمینه کمک های اولیه و امداد و نجات رایگان آموزش می بینند.”

حجت ال احمد پهلوانی ، مدیر ادغام مسجد هرمزگان ، ضمن ارائه گزارشی از وضعیت مراکز فرهنگی و هنری استان ، گفت: در حال حاضر حدود 140 هزار عضو در مساجد هرمزگان حضور دارند. 707070 مرکز دارای اعضا وجود دارد که بیش از 75 پوند است. آنها روستایی هستند

وی به برخی از ظرفیت های مراکز اشاره کرد و افزود: این مراکز از نظر فعالیت های فرهنگی از قابلیت های ویژه ای برخوردار هستند که با اعتقاد به تأسیس این مرکز بیش از 10 برنامه ملی و منطقه ای دارد. به خصوص به مرکز. ” به مناطق روستایی فرستاده شده اند.

مدیر مرکز هماهنگی انجمن مسجد هرمزگان همچنین با اشاره به ادامه فعالیت مراکز در زمینه کرونا افزود: فعالیتهای خود را بارگذاری کنید. .

وی گفت: براساس تفاهم نامه همکاری بین ستاد هماهنگی مساجد کشور و کانون های فرهنگی هنری جمعیت هلال احمر ، آمادگی لازم برای هر نوع همکاری در استان هرمزگان وجود دارد.