عمومی

درآمد صنعت بازی، ۲۲ برابر درآمد نفتی ایران!

هر روز در دنیای فناوری یک رمان و گاهی اوقات یک تغییر عجیب است. تحولاتی که حتی در طی چند دهه برای ما مضحک بوده است. دنیای بازی ها و بازی ها نیز پیشرفت مشابهی دارد.

به گزارش تیتر نیوز ، یک پژوهشگر ، امیر نعیمی ، در خاطرات خود در روزنامه “فرختان” ادامه می دهد و می نویسد: “وقتی صحبت از بازی در دهه 70 و 80 بود ، به ویژه از نوع رایانه ، عموم مردم در میان ایده ها ، این محدود به دنیای کودکان بود و توسط نوجوانان قابل درک بود ؛ اما امروزه ، زمینه بازی و سرگرمی به صنعتی تبدیل شده است که میلیون ها دلار در آن منتقل می شود.

برای مقایسه ، خوب است که به مزایای صنعت بازی در سال های اخیر نگاه کنیم. طبق آمار منتشر شده ، سودآوری صنعت بازی در سال 2020 به 180 180 میلیارد رسیده است که در مقایسه با سال 2019 نیز رشد 20 درصدی را تجربه کرده است که نشان دهنده رشد سریع این صنعت است. برای درک این ارقام ، می توانیم آنها را با درآمد سالانه نفت کشورمان مقایسه کنیم. درآمد سالانه این کشور از فروش نفت در حال حاضر حدود 5 5 تا 8 8 میلیارد است. به عبارت دیگر ، درآمد حاصل از صنعت بازی در حدود 22 برابر درآمد ایران است.

در نسل جوان امروز ، افراد کمی هستند که حداقل یک بار سبک بازی رایانه ای را بلد نباشند که با رایانه به لپ تاپ بازی نمی کنند و از طریق تلفن همراه روی تبلت بازی نمی کنند. اما این قدرت بازی ها فقط به جمعیت محدود نمی شود و اخیراً در صنعت مطرح شده است. شرکت های بزرگ غربی سرمایه گذاری زیادی در این بخش انجام داده اند و سودهای کلانی را از فروش سالانه صنعت بازی کسب می کنند. شرکت هایی مانند Valve ، Blizzard و EA Sports همگی رهبران صنعت بازی در ایالات متحده هستند. البته رقابت در صنعت سرگرمی پرسود به حدی رسیده است که چین ، هند و ژاپن نیز سرمایه گذاری زیادی در این بخش انجام داده اند.

به دلیل پیشرفت در این صنعت ، در سال های اخیر ما اشکال جدیدی از اشتغال و درآمدزایی ایجاد کرده ایم که ایجاد اشتغال از طریق بازی ها و بازی ها است. در گذشته ، باشگاه ها و بازی ها فرصت های شغلی ایجاد می کردند ، اما بازار کار بازی به این محدود نبود و اکنون حرفه ای به نام “گیمر” به فرصت های شغلی این صنعت اضافه شده است.

بازیکنانی که به عنوان کاربران بازی های رایانه ای شناخته می شوند ، بازیکنان بازی نامیده می شوند ، اما در میان متخصصان دنیای بازی های رایانه ای ، بازیکنان اصلی افرادی هستند که شب و روز خود را در دنیای مجازی بازی های رایانه ای بسیار جدی می گیرند. و به صورت حرفه ای عبور می کند. آنها اغلب نوجوانان قرن بیست و یکم هستند و ساعاتی از روز را به ناظران خیره می شوند و در بسیاری از موارد حتی بازی ها را به عنوان شغل خود ذکر می کنند.

با پیشرفت تکنولوژی و سیستم های رایانه ای ، در سال های اخیر ، این امکان برای بازیکنان حرفه ای فراهم شده است که می توانند محتوا را بر اساس بازی مورد علاقه خود در شبکه ایجاد کنند و کاربران بیشتری را به صفحات شخصی خود جذب کنند. در این فرآیند که جریان نامیده می شود ، بازیکنان حرفه ای در جریان بازی آخر بازی را به صورت آنلاین با طرفداران خود به اشتراک می گذارند و طرفداران در صورت رضایت از مطالب ، مبلغ مورد نظر را به عنوان کمک مالی به حساب بازی واریز می کنند. دلار به طرف گیمر می رود و اکنون او دیگر فقط یک گیمر ساده نیست بلکه یک گیمر حرفه ای به نام “Streamer” است.

اما این بخارشوی ها واقعاً چه نقشی دارند؟ آیا آنها فقط آموزش های ویدئویی را بازی می کنند یا فقط بازیکنان حرفه ای هستند که قلب بینندگان خود را جلب کرده اند؟ استیمر بازی های خود را به صورت زنده در شبکه های اجتماعی پخش می کند و حرکات جدید بازی آنلاین را برای پیروان خود نشان می دهد. در حال حاضر ، مهمترین بستر انتشارات Teach است. در این شبکه Steamers حساب های کاربری ایجاد می کنند و بر اساس تعداد دنبال کنندگان خود بازخورد دریافت می کنند. بخارهای معروف دارای یک تار بنفش رنگ هستند که نشان از اعتبار آنها و تعداد زیادی از پیروان آنها دارد.

اعداد و ارقام در سطح جهانی صنعت قدرتمند بازی سازی را ایجاد می کنند. به عنوان مثال ، یکی از موضوعات مورد بحث در بین بازیکنان ، مربوط به کانالی به نام Crowder است. تعداد بازدیدهای یک شبه به بیش از نیم میلیون کاربر رسیده است. کفن حدود 5 میلیون دنبال کننده دارد. البته ما همچنین بخارپزهایی با فالورهای دیگر داریم و در بالای این لیست یک گیمر چینی با بیش از 12 میلیون فالوور قرار دارد.

برای کشتی های بخار مشهور جهان ، درآمد بالایی داریم که در بالای لیست درآمد سال 2020 ، سالانه حدود 2 میلیون و 200 هزار درآمد کسب می کنیم. گره های بخارپز ایرانی از این کاروان فاصله چندانی ندارند و با وجود همه محدودیت ها ، دارای سوابق چشمگیری هستند. به عنوان مثال ، ما بخارپزهایی داریم که حدود 10 تا 20 هزار پیرو ایرانی و خارجی دارند و اخیراً رکورد تعداد بازدیدکنندگان آنلاین را ثبت کرده اند که حدود 5000 نفر است. جریان در ایران به طور قابل توجهی در حال رشد است و هر ماه تعداد آنها تغییر می کند.

بخارپزها به تعداد دنبال کنندگان و کیفیت محتوای آنها بستگی دارد که محدودیت درآمد میلیون ها تومان دارد. امروزه ، برای اکثر سریال ها ، این مقدار خیلی مفید نیست ، اما برای افرادی که با سبک های مختلف داستان بازی رایانه ای آشنا هستند ، کاملاً متفاوت است. درآمد نسبتاً قابل توجهی برای بخارشوی های محبوب داخلی مشاهده می شود که ماهیانه به بیش از 20 میلیون تومان می رسند. همچنین یک رکورد بیش از 5 میلیون شبی در هر شب برای پخش جریانی محبوب در نظر گرفته شده است.

اگر تایمر ایرانی بتواند انگلیسی ، روسی یا سایر زبانهای معروف را در بازی ها بدست آورد ، درآمد او به ارز خارجی خواهد بود که در این صورت او درآمد ماهانه بیشتری خواهد داشت. اگرچه شبکه هایی مانند Twitch بیننده سریال های معروف اروپایی ، چینی و آمریکایی هستند و بینندگان آنها درآمد بیشتری از کشورهای دیگر به ارمغان می آورند ، همین چند روز پیش یک بچه هندی توانست این درآمد را برگرداند و در بازی های ساده میلیون ها دلار کسب کند. دلار کسب کنید آوردن.

محتوای تولید شده توسط Steamers البته محدود به پخش مستقیم بازی آنها نیست و ممکن است موارد دیگری را نیز شامل شود. این کار اغلب شامل ایجاد فردی بخارپوش است و معمولاً شامل آموزش نکات کلیدی در هر سبک بازی ، یادگیری نحوه بازی و تبادل پرسش و پاسخ با مخاطب است.

یکی دیگر از جنبه های جهانی شدن صنعت بازی را می توان در رقابت پرشور جهانی و هزینه هنگفتی که برای جوایز و جوایز صرف شده ، مشاهده کرد. غالباً در بازی های مشهوری مانند “Counter Strike” ، “Job Voice” ، “Dota 2” و “Paboji” ، مسابقات جهانی هر ساله برگزار می شود که روند آن مانند رقابت در دنیای ورزش است. تمام کشورهای جهان در این مسابقات شرکت می کنند و یک بازی حذف می شود و مرحله نهایی به صورت خصوصی با تعداد محدودی تیم و با تماشاگران بزرگ در سالن های ویژه برگزار می شود. جوایز 4 تیم برتر 1 میلیون است. در حال حاضر ، گرانترین مسابقه مربوط به مسابقات بین المللی “Dota 2” است که دارای بودجه جایزه ای در حدود میلیون و 33 میلیون نفر است که معادل 6 72 میلیارد میلیارد تومان در سال 2019 است و بهترین تیم اطراف میلیون 15 میلیون دلار یا 3030 تا میلیارد تومان برنده شد.

برای بررسی انواع بازی های آنلاین پرطرفدار ، باید آنها را بر اساس سبک بازی و بستری که بر روی آن اجرا می شود ، دسته بندی کرد. بازی های رایانه ای امروزه در سیستم عامل هایی مانند رایانه ها ، کنسول های بازی و تلفن های هوشمند محبوب هستند. در مورد کنسول های بازی می توان به محصولات پلی استیشن و مایکروسافت به نام Xbox اشاره کرد و در مورد گوشی های هوشمند همه دستگاه های مبتنی بر سیستم عامل اندروید یا iOS در آن گنجانده شده است.

بازی های رایانه ای رایج مبتنی بر سیستم عامل ویندوز ژانرهای مختلفی دارند: از جمله اکشن و نبرد مانند Paboji ، Contrast ، Battlefield و Call of Duty. ورزش هایی مانند بازی های محبوب فوتبال مانند PES و FIFA و بازیکنان بسکتبال. و سبک جهانی باز و استراتژیک شامل Skyrim ، World of Warcraft ، Dota 2 و Leagues of Legends است. همچنین بازی هایی در گروه کنسول های بازی مانند Clash Royale و Clash Clash در دسته GT و تلفن های هوشمند ، بین Paboji Mobile ، Us و Asphalt وجود دارد.

انتهای پیام