تالاب‌ها قابل واگذاری نیستند/سند تالاب انزلی اصلاح خواهد شد

به دنبال پیگیری های وزارتخانه از وزارت منابع آبی انزلی واتلند برای اخذ گواهی برای 42 تالاب دیگر ، رئیس موسسه جنگلداری گفت: تالاب ها به هیچ وجه قابل انتقال نیستند. Roadland Anzali نیز اشتباه شده و گواهی Whiteland آن به زودی به سازمان جنگل تحویل داده خواهد شد.

مسعود منصور در مصاحبه با تیتر نیوز وی با تأکید بر اینکه تالاب ها به هیچ وجه قابل انتقال نیستند ، گفت: بر اساس قانون ، وزارت نیرو ، سازمان حفاظت از محیط زیست و اداره جنگل ها وظایف خاصی مانند حفاظت ، تختخواب و … ابرها را تعیین می کنند. علاوه بر اکثر وظایف ، گواهی مالکیت زمین باید به عنوان سنوات منابع طبیعی تأمین شود.

وی با بیان اینکه برای انتقال گواهی سرزمین آب به وزارت نیرو سند قانونی نداریم ، توضیح داد: گواهینامه انزلی ویتلند به دلیل خطای ثبت در استان گیلان به وزارت نیرو تغییر نام داد.

رئیس سازمان جنگل ها ادامه داد: بلافاصله پس از این حادثه در رئیس سازمان ثبت نام کردم ، اسناد حقوقی را ارسال و اعتراض سازمان جنگل را اعلام کردم. رئیس سازمان اعلام کرد که انتقال گواهینامه انزلی واتلند به وزارت نیرو نادرست بوده و اصلاح خواهد شد.

سرانجام منصور با بیان اینکه دیگر هیچ اسنادی در رابطه با زمین های آبیاری به وزارت نیرو ارائه نمی شود ، گفت: زمین های آبی انزلی به سازمان جنگل بازگردانده می شود.

انتهای پیام

خروج از نسخه موبایل