عمومی

نجات چوپان حادثه دیده توسط نجاتگران هلال احمر در کوه پریشان قروه – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

پیام عالی در گفتگو گفتن وی به خبرنگار آنلاین گفت: “ساعاتی پیش ، به دنبال اطلاعات دریافت شده از مردم محلی مبنی بر پایین آمدن مردی از کوه و تماس با مرکز Eoc ، نجاتگران و پایگاه امداد گنجی.” قروبه یک دستگاه آمبولانس ، تجهیزات و لوازم به محل حادثه اعزام شدند.

وی افزود: مرد چوپانی که از درخت در کوه پیرشان افتاده بود توسط گروه نجات نجات یافت.

جلالی فاش کرد: مرد مصدوم که از ناحیه کمر و شانه آسیب دیده بود ، پس از انجام اقدامات اولیه. امدادگران وی با تجربه پایه با آمبولانس هلال احمر به روستای نعمت آباد منتقل و برای مداوا و انتقال به بیمارستان به 115 نیرو تحویل داده شد.

وی گفت: “ما انتظار داریم شهروندان نكات ایمنی را با در نظر گرفتن شرایط محلی و بسیاری از بلایایی كه در كوه ها رخ می دهد در نظر بگیرند تا شاهد حوادث مشابه نباشیم.”

مدیر جمعیت هلال احمر کردستان افزود: با توجه به اطلاعاتی که مردم هر از چندگاهی در اختیار مردم قرار می دهند و اقدامات مربوطه. امدادگران هلال احمر از وضعیت خوبی برخوردار است و جای نگرانی نیست.

وی توضیح داد: در صورت بروز حادثه ، شهروندان باید با جمعیت هلال احمر به شماره 2 تماس بگیرند تا در صورت لزوم ، نیروهای امدادی در اولین فرصت به محل حادثه فراخوانده شوند و اقدامات لازم را برای نجات مصدومان انجام دهند.