عمومی

باید رعایت کنیم تا گرفتار موج پنجم نشویم

دکتر الیزا رایس ، در تیتر امشب تیتر نیوز ، به شیوع بالای ویروس کرونا در هند و افزایش شیوع ویروس کرونا در انگلیس علاوه بر واکسیناسیون اشاره کرد و در سیستان ، بلوچستان و هرمزگان روند نزولی ادامه دارد. به دلیل کشف فشارهای آفریقا و هند در این استان ها ، زنگ خطر به صدا درآمد و باید مراقب باشیم تا قله بعدی ساخته نشود.

وی با بیان اینکه خروج موج چهارم طولانی است ، ریز گفت: “ما از ارتفاع موج عبور کرده و در شاخه نزولی قرار داریم. به دلیل کشیده شدن بازوی موج ، سطح بستر ما هنوز پایین نیست.” 2 هفته نشان می دهد و ما شاهد کاهش مرگ و میر خواهیم بود.

سخنگوی ستاد مرکزی کرونا گفت: “در حال حاضر تعداد بیمارستان ها کمتر از 2000 است و پیش بینی ما این است که طی دو هفته آینده تعداد کشته ها به 200 نفر کاهش یابد. اکنون آمارها کمتر از 200 نفر را نشان می دهد.”

رایس با شناسایی عوامل خطرساز که می تواند موج پنجم را ایجاد کند ، گفت: “قبل از محرم ، ما عروسی و مهمانی های مرتبط برگزار می کنیم که یکی از آنها عامل خطر است و عامل خطر دیگر گرمای هوا و حتی تهویه هوا است. بستن پنجره به طور خاص “جنوب یکی دیگر از عوامل خطرناک تابستان و مسافرت است و عامل دیگر اعتراضات انتخاباتی است که می تواند مشکلات بالقوه ایجاد کند.

وی با اشاره به اینکه تصمیم گیری در مورد تعطیلات دوشنبه اواسط ژوئن در جلسه روز دوشنبه انجام می شود ، گفت: “ثبت نام انتخابات مطابق با پروتکل 95 انجام شده است و برای روز انتخابات بسیار مناسب است ، همه شرایط امن است.” هیچ چیز وجود ندارد نگران باشید ، اما نگرانی ما به زمان و کیفیت تبلیغات نامزدها بستگی دارد. ما گفتیم حداکثر تبلیغات باید انجام شود ، اما حداقل جمع آوری ، و در این راستا ، صدا و سیما برنامه های زیادی را ارائه داده است که مورد استقبال قرار می گیرد. من به عنوان یک متخصص ، همان اندازه که من نگران تبلیغات شوراها هستم ، من نگران تبلیغات ریاست جمهوری نیستم ، زیرا در شوراها ، اعتراض ها و خانواده ها خانواده هایی وجود دارند. خوابگاه هایی که کنترل آنها خارج است

دکتر ریز امیدوار بود که نامزدها در عمل نشان دهند که بهداشت عمومی برای آنها در اولویت است و به دلیل جمع آوری آرا health ، سلامت عمومی را به خطر نمی اندازند.

سخنگوی ستاد مرکزی کرونا گفت: “پیشنهاد ما استفاده از صندوق رای سیار برای رای دادن به عزیزانمان است.”

وی با بیان اینکه شروع هر کاروان تبلیغاتی ممنوع است گفت: گفتگوهای داخل منزل ممنوع است و می تواند مطابق پروتکل ها در خارج انجام شود ، به عنوان مثال در سالن های ورزشی در فضای باز ، یک سوم حداکثر و حداقل 8 متر مربع فضا به ازای هر نفر ”

رایس گفت ، در ستاد انتخابات ، نامزدها با مراجعه به سایر پروتکل ها می توانند تا 30 نفر در شهرهای زرد ، 20 نفر در شهرهای نارنج و 15 نفر در شهرهای سرخ شرکت کنند.

سخنگوی ستاد ملی کرونا تأکید کرد: اگر پروتکل در مرحله تبلیغات پیدا نشود و خدای ناکرده رنگ شهرها تغییر کند و ما وارد مرحله پنجم شویم ، مطمئن باشید که بهداشت عمومی اولویت ما خواهد بود. “

وی همچنین در مورد واکسیناسیون گفت: “از امروز واکسیناسیون کودکان 70 ساله را آغاز کرده ایم. این افراد می توانند به سایت مراجعه کرده و ثبت نام کنند. پس از ثبت نام برای آنها پیامکی ارسال می شود. علاوه بر نام آنها ، اطلاعات مربوط به زمان و مکان واکسیناسیون. برای جلوگیری از تجمع در اسرع وقت از آنها بازدید کنید و مطمئن شوید که واکسن در دسترس همه است.

رایس با بیان اینکه افراد مبتلا به این بیماری می توانند چهار هفته بعد از بهبودی واکسینه شوند ، گفت: ما باید اولین واکسنی را که می توانیم بزنیم.

وی گفت: “مزایای واکسیناسیون هرگز قابل مقایسه با عوارض جانبی قابل توجه آن نیست.” کسانی که واکسینه شده اند راننده نیستند ، اما باید پروتکل مشابه سایر افراد را دنبال کنند زیرا ایمنی آنها 2 هفته بعد از دوز دوم است. “تزریق انجام شده است.