عمومی

رجوع به همه پرسی، تنها راه حل

این تلاش ها منجر به ظهور شیوه های تبعیض آمیز در سرزمین های اشغالی و اخراج تعدادی از خانواده های عرب از خانه هایشان در منطقه شیخ جراح شد که اعتراض فلسطینیان را برانگیخت و شکست دیگری را برای رژیم صهیونیستی رقم زد.

نتانیاهو به شدت با دفاع از ملت فلسطین از سرزمین مادری خود و شلیک هزاران موشک به تل آویو حیفا که شکست مرد آهنین را آشکار کرد ، برای اولین بار آتش بس بی قید و شرط را پذیرفت. . در این جنگ 11 روزه ، جامعه جهانی و حتی طرفداران رژیم صهیونیستی به درستی دریافته اند که اسرائیل دیگر با محور مقاومت روبرو نخواهد شد و این فلسطین است که حرف آخر را در زمین می زند. جهانیان به خوبی می دانند که بیت المقدس هویت اصلی فلسطین و جهان اسلام است و رژیم صهیونیستی و کشورهایی مانند آمریکا ، انگلیس ، آلمان و فرانسه دیگر نمی توانند به رسمیت شناختن اولین قبله جهان برای ارتش را انکار کنند. . در جریان مبارزه شدید مردم فلسطین علیه جنایات اسرائیل ، همدلی جهان اسلام و مردم آزاده جهان برای محکوم کردن رژیم اشغالگر قدس و حمایت از آرمان آزادی فلسطین و همه دوست داشتند. در موشک های بارانی تل آویو و حیفا.

اکنون ، آتش بس فرصتی را برای جهانیان فراهم کرده است تا واقعیت های صحنه را درک کرده و به فکر راه حلی عادلانه و مردمی برای مسئله فلسطین باشند. راه حل پیشنهادی ایران ، که رهبر معظم انقلاب در جلسه جنبش عدم تعهد در تهران حدود 20 سال پیش اعلام كردند ، “انجام همه پرسی در سرزمینهای اشغالی” است. طبق برنامه جمهوری اسلامی ایران که در سازمان ملل نیز ثبت شده است ، کلیه ساکنان سرزمین های اشغالی از جمله مسلمانان ، یهودیان و مسیحیان و پناهندگان فلسطینی که از این خاک اخراج شده اند ، در همه پرسی شرکت کردند. خودمختاری بر اساس حق است. آزادانه و دموکراتیک سیستم آینده حاکم بر این سرزمین را تعریف کنید.

راه حل ایران کاملاً مبتنی بر اصول و معیارهای منطقی است که در مجامع بین المللی پذیرفته شده و بر اساس احترام به رای مردم است. کشورهای غربی و سازمانهای بین المللی ، مانند سازمان ملل متحد ، که ادعا می کند از حقوق بشر حمایت می کند ، باید از این طرح حمایت کند ، که تمام معیارهای حقوق بشر را برآورده می کند و به اسرائیل اجازه ادامه جنایات خود علیه مردم فلسطین را نمی دهد.

در سال 1991 ، کشورهای طرفدار آپارتاید مانند انگلستان ، ایالات متحده و بنیادهای غربی اطمینان یافتند که جنایات رژیم آپارتاید در آفریقای جنوبی نمی تواند این سیستم معیوب را حفظ کند و بنابراین متقاعد شدند که کل کشور را زیر سوال ببرد. نتیجه این همه پرسی سرنگونی یک رژیم غیرانسانی و ایجاد یک کشور دموکراتیک در آفریقای جنوبی بود. حتی امروز ، ایجاد نگرش های نژادپرستانه و تبعیض آمیز در سرزمین های اشغالی و ادامه حاکمیت رژیم صهیونیستی ، که حتی با مخالفت یهودیان روبرو است ، می تواند به یک نظام دموکراتیک در سایه همه پرسی منجر شود.

تردیدی نیست که سرنوشت رژیم صهیونیستی مانند سرنوشت رژیم آپارتاید در آفریقای جنوبی است و رهبران پرتوریا که هرگز تصور سقوط رژیم آپارتاید را تصور نمی کردند ، شاهد نابودی آن بودند. بدون تردید ، با حمایت از مبارزه ضد آپارتاید علیه رژیم اشغال شده فلسطین و حمایت جامعه جهانی از این مبارزه ، شکست نژادپرستی در سایه کل سوال و محور مردم فلسطین رخ خواهد داد. مقاومت صهیونیسم را سرنگون خواهد کرد. مطمئناً سقوط صهیونیسم احترامی برای یهودیان جهان ایجاد می کند و جایگاه پیروان حضرت موسی را بالا می برد.

استفاده از شرایط آتش بس ، کشورهای اسلامی تحت مدیریت سازمان همکاری اسلامی برای حمایت جدی از همه پرسی سرزمینهای اشغالی و مطرح کردن آن در سطح بین المللی مناسب است. جمهوری اسلامی ایران نیز به عنوان معمار اصلی این راه حل می تواند در این زمینه پیشرو باشد.