رجوع به همه پرسی، تنها راه حل

این تلاش ها منجر به ظهور شیوه های تبعیض آمیز در سرزمین های اشغالی و اخراج تعدادی از خانواده های عرب از خانه هایشان در منطقه شیخ جراح شد که اعتراض فلسطینیان را برانگیخت و شکست دیگری را برای رژیم صهیونیستی رقم زد.

نتانیاهو به شدت با دفاع از ملت فلسطین از سرزمین مادری خود و شلیک هزاران موشک به تل آویو حیفا که شکست مرد آهنین را آشکار کرد ، برای اولین بار آتش بس بی قید و شرط را پذیرفت. . در این جنگ 11 روزه ، جامعه جهانی و حتی طرفداران رژیم صهیونیستی به درستی دریافته اند که اسرائیل دیگر با محور مقاومت روبرو نخواهد شد و این فلسطین است که حرف آخر را در زمین می زند. جهانیان به خوبی می دانند که بیت المقدس هویت اصلی فلسطین و جهان اسلام است و رژیم صهیونیستی و کشورهایی مانند آمریکا ، انگلیس ، آلمان و فرانسه دیگر نمی توانند به رسمیت شناختن اولین قبله جهان برای ارتش را انکار کنند. . در جریان مبارزه شدید مردم فلسطین علیه جنایات اسرائیل ، همدلی جهان اسلام و مردم آزاده جهان برای محکوم کردن رژیم اشغالگر قدس و حمایت از آرمان آزادی فلسطین و همه دوست داشتند. در موشک های بارانی تل آویو و حیفا.

اکنون ، آتش بس فرصتی را برای جهانیان فراهم کرده است تا واقعیت های صحنه را درک کرده و به فکر راه حلی عادلانه و مردمی برای مسئله فلسطین باشند. راه حل پیشنهادی ایران ، که رهبر معظم انقلاب در جلسه جنبش عدم تعهد در تهران حدود 20 سال پیش اعلام كردند ، “انجام همه پرسی در سرزمینهای اشغالی” است. طبق برنامه جمهوری اسلامی ایران که در سازمان ملل نیز ثبت شده است ، کلیه ساکنان سرزمین های اشغالی از جمله مسلمانان ، یهودیان و مسیحیان و پناهندگان فلسطینی که از این خاک اخراج شده اند ، در همه پرسی شرکت کردند. خودمختاری بر اساس حق است. آزادانه و دموکراتیک سیستم آینده حاکم بر این سرزمین را تعریف کنید.

راه حل ایران کاملاً مبتنی بر اصول و معیارهای منطقی است که در مجامع بین المللی پذیرفته شده و بر اساس احترام به رای مردم است. کشورهای غربی و سازمانهای بین المللی ، مانند سازمان ملل متحد ، که ادعا می کند از حقوق بشر حمایت می کند ، باید از این طرح حمایت کند ، که تمام معیارهای حقوق بشر را برآورده می کند و به اسرائیل اجازه ادامه جنایات خود علیه مردم فلسطین را نمی دهد.

در سال 1991 ، کشورهای طرفدار آپارتاید مانند انگلستان ، ایالات متحده و بنیادهای غربی اطمینان یافتند که جنایات رژیم آپارتاید در آفریقای جنوبی نمی تواند این سیستم معیوب را حفظ کند و بنابراین متقاعد شدند که کل کشور را زیر سوال ببرد. نتیجه این همه پرسی سرنگونی یک رژیم غیرانسانی و ایجاد یک کشور دموکراتیک در آفریقای جنوبی بود. حتی امروز ، ایجاد نگرش های نژادپرستانه و تبعیض آمیز در سرزمین های اشغالی و ادامه حاکمیت رژیم صهیونیستی ، که حتی با مخالفت یهودیان روبرو است ، می تواند به یک نظام دموکراتیک در سایه همه پرسی منجر شود.

تردیدی نیست که سرنوشت رژیم صهیونیستی مانند سرنوشت رژیم آپارتاید در آفریقای جنوبی است و رهبران پرتوریا که هرگز تصور سقوط رژیم آپارتاید را تصور نمی کردند ، شاهد نابودی آن بودند. بدون تردید ، با حمایت از مبارزه ضد آپارتاید علیه رژیم اشغال شده فلسطین و حمایت جامعه جهانی از این مبارزه ، شکست نژادپرستی در سایه کل سوال و محور مردم فلسطین رخ خواهد داد. مقاومت صهیونیسم را سرنگون خواهد کرد. مطمئناً سقوط صهیونیسم احترامی برای یهودیان جهان ایجاد می کند و جایگاه پیروان حضرت موسی را بالا می برد.

استفاده از شرایط آتش بس ، کشورهای اسلامی تحت مدیریت سازمان همکاری اسلامی برای حمایت جدی از همه پرسی سرزمینهای اشغالی و مطرح کردن آن در سطح بین المللی مناسب است. جمهوری اسلامی ایران نیز به عنوان معمار اصلی این راه حل می تواند در این زمینه پیشرو باشد.

خروج از نسخه موبایل