اقتصادی

انتقال فناوری که موجب کاهش طول درمان مبتلایان به سرطان می‌شود

یک محقق ایرانی مقیم آلمان ، در حال بازگشت به خانه و تأسیس یک شرکت دانشبانیان در پارک فناوری پردیس ، فناوری اختصاص داده شده به درمان سرطان را منتقل کرده است و تیم تحقیقاتی این شرکت می گوید که اجرای این روش هزینه و مدت زمان درمان را کاهش می دهد.

به گزارش تیتر نیوز ، دکتر. محمدرضا لورنژاد یک محقق ایرانی مستقر در آلمان است که پس از 30 سال زندگی به ایران بازگشت و یک شرکت دانش بنیان را تاسیس کرد تا راهی برای متناسب سازی درمان سرطان و انتقال این فناوری به کشور فراهم کند.

وی معتقد است که با شخصی سازی درمان سرطان ، احتمال موفقیت داروی سرطان بیش از 70 درصد افزایش می یابد.

سلولهای سرطانی در هر بیمار از نظر ساختار سلولی ، ماتریکس خارج سلول و رگهای خونی داخل عروقی کاملاً متفاوت هستند و همچنین متفاوت هستند که نقش مهمی در درمان سرطان دارند. به همین دلیل است که تلاش برای یافتن راه حل مناسب برای درمان سرطان به روشی منحصر به فرد (داروی اختصاصی) برای بیماران سرطانی ، به ویژه برای درمان بیماران سرطانی با مقاومت در برابر مواد ، از اهمیت برخوردار است.

علاوه بر این ، از سال 2013 ، انجمن سرطان اروپا درمان های ویژه ای را برای متخصصان سرطان و بیماران در درمان سرطان ارائه داده است. سلولهای هدف

در یک رویکرد فرد محور با تمرکز بر تحقیقات آزمایشگاهی و مدل سازی سرطان از بیماران سرطانی در آزمایشگاه ، آزمایش دارو و تجزیه و تحلیل اثرات بر روی مدل های هر سرطان ، تقویت درمان هر سرطان و سالم سازی بیماران با کمترین هزینه ، کمترین عارضه و بهترین درمان انجام می شود.

اسماعیل عمدادی ، یکی از محققان این شرکت دانش بنیان ، در مصاحبه با تیتر نیوز وی گفت: “طبق آمار ، در سال 1997 ، حدود 12000 نفر مبتلا به سرطان تشخیص داده شدند و سرطان دستگاه گوارش بیشترین درصد را دارد” ، وی با اشاره به اینکه شیوع سرطان در کشور بخصوص در سال های اخیر در حال افزایش است.

وی با اشاره به اینکه سرطان دستگاه گوارش به ویژه سرطان معده در ایران بیشتر در مردان مشاهده می شود ، گفت: این بیماری بعد از سرطان پستان دومین سرطان شایع در زنان است ، اگر مرگ و میر ناشی از این بیماری بین دو دسته باشد. بالاترین درصد مرگ و میر ناشی از سرطان.

اسماعیلی دلیل این میزان مرگ و میر بیماران سرطانی را مراجعه بیمار به پزشک در پایان بیماری دانست و خاطرنشان کرد: از آنجا که از شیمی درمانی و سایر شیمی درمانی برای درمان سرطان استفاده می شود و در بسیاری از موارد بسیاری از موارد مقاومت دارویی ایجاد می شود در بیماران ، که منجر به درمان بی اثر می شود.

محققان ادامه دادند: اگر آنها می خواهند راهی برای درمان بیماران خود ارائه دهند ، این شرکت با روش خاصی بیماران را درمان می کند.

وی در مورد جزئیات این روش توضیح داد: در این روش سلولهای بیمار دریافت می شود و در محیط آزمایشگاه سلولها به صورت سه بعدی و آلی كشت می شوند و سپس … این فرآیند شامل داروهای مختلفی است كه در درمان سرطان موثر هستند سلولهای مورد مطالعه و تخمین زده شده

این فناوری ادامه داد: “هنگامی که به نتیجه صحیح رسیدیم ، به پزشک می گوییم دارو در دوز مصرفی چیست و چه زمانی برای بیمار مناسب است. به عبارت دیگر ، خدمات در آنجا. در صنعت به پزشکان کمک می کند تا بدانند کدام داروها موثر هستند درمان افراد مبتلا به سرطان و اینکه کدام داروها بی اثر هستند.

اسماعیلی با بیان اینکه این روش باعث کاهش هزینه ، مدت زمان درمان و مقاومت دارویی در بیماران می شود ، یادآور شد: داروهای مورد استفاده در این روش انواع داروهای موثر در درمان سرطان است. این فناوری توسط دکتر از آلمان به آلمان منتقل شد. لورنژاد ، مدیرعامل شرکت ، و اجرای آن در بیمارستان ها در حال دریافت کد اخلاقی از وزارت بهداشت است.

وی با بیان اینکه این روش درمانی برای بیماران مبتلا به سرطان در مراحل اول و دوم مورد استفاده قرار می گیرد ، گفت: از زمان فرهنگ سازی و انتخاب دوزهای دارویی و معرفی داروها نیاز به بین 2 هفته تا یک ماه بستگی دارد نوع چربی و وضعیت بیمار.

انتهای پیام