عمومی

به مواضعی در بوکمال حمله کردیم!

به گزارش تیتر نیوز
پنتاگون در بیانیه ای اعلام كرد كه جنگجویانش به دستور جو بایدن “حمله مستقیمی” به مواضع ستیزه جویان در بوكمال ، در مرز سوریه و عراق انجام داده اند.

پنتاگون مسئولیت این حملات را بر عهده گرفت و گفت این حملات در پاسخ به حمله به پایگاه های نظامی و نظامیان آمریكا در عراق انجام شده است.

در این بیانیه آمده است که گفته می شود حملات به دو منطقه در سوریه و یک منطقه در عراق – که نزدیک به سه مرز است – توسط گروه های مقاومت حزب الله و کاتب سید الشهدا استفاده شده است.

پنتاگون می گوید این اقدام در پاسخ به حمله اخیر هواپیماهای بدون سرنشین به پایگاه ها و پرسنل آمریکایی در عراق بوده است.

پنتاگون در بیانیه ای اعلام كرد كه بایدن “صدای خود را در دفاع از نیروهای آمریكایی بلند كرده” و هشدار داده است كه رئیس جمهور با توجه به ادامه حملات به منافع آمریكا در عراق ، دستور اقدامات نظامی بیشتری را صادر كرده است.

الاخباریا صبح دوشنبه گزارش داد که یک حمله هوایی به شهر بوکمال در استان دیرالزور ، نزدیک مرز با عراق برخورد کرده و انفجارهای شدید مرز سوریه و عراق را مختل کرده است.

برخی از رسانه ها و کاربران فضای مجازی از بمب گذاری در مناطق اطراف مرز دشمن در نزدیکی مرز عراق و سوریه خبر داده اند.

همزمان با کوبیدن هواپیماهای جنگی ایالات متحده به ایست های بازرسی در منطقه بوکمال در مرز عراق و سوریه ، نید قیوم سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا از سفر تاریخی رئیس جمهور مصر و پادشاه اردن به بغداد استقبال کرد و وی توانمند سازی اقتصادی را گامی مهم خواند. روابط امنیتی دو کشور ، مصر ، عراق و اردن و ثبات منطقه ای.