تصویر امام(ره) بر قلب بازار اصفهان/نمایشگاه «امام مردم» برپاشد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش آنلاین ، جمهوری اسلامی سالها بنیانگذار و بنیانگذار این نیرو بوده است ، اما به نظر می رسد که نقش آن در نهادهای دولتی نیست ، بلکه در مرکز اقتصادی ، اصفهان ، بازار است. کلان شهر در بالای هر عکس ظاهر می شود.

عصر امروز پنجشنبه 4 ژوئن 1400 نمایشگاه “امام مردم” با همکاری حوزه هنری استان اصفهان و خبرگزاری آنلاین اصفهان راه اندازی شد. این نمایشگاه برای اولین بار از سری پروژه های منتخب است. “هستو شکل»این کار با تمرکز بر منابع در مغازه های بازار اصفهان آغاز شد.

امام یک رهبر سیاسی نبود بلکه یک شخصیت مشهور بود

مجتبی شاهمرادی رئیس حوزه هنری اصفهان در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه گفت: نمایشگاه “امام مردم” بخشی از پروژه ثبت تاریخ شفاهی ایران است که شامل دیوار مغازه های بازار اصفهان است که تصاویر آنها جنبه تاریخی دارد و بعضی اوقات 40 یا 50 ساله هستند. ، در نظر گرفته شده اند.

وی با بیان اینکه در این نمایشگاه از 16 اثر عکاسی استفاده شده است ، افزود: نکته اصلی در این عکس ها قرار دادن تصاویر امامان و شهدا بر روی دیوار مغازه ها است و این ارزشمند است زیرا تاجران بازار خسارات زیادی دیده اند. در سالهای اخیر. “امام هنوز در اعماق ارزش مردم مهم است.

تصویر امام (ره) در بازار اصفهان /

مدیر حوزه هنری اصفهان در مورد قرار دادن تصویر امام خمینی (ره) در بالای تصاویر دیگر در مغازه ها گفت: “روابط مردم قوی تر از روابط سیاسی است و دیدگاه های ما گاهی اوقات با عینک سیاسی است.” ، بنابراین این روابط هضم می شوند. نه در حالی که پیوند در میان مردم قوی است و مانا ده

وی با اشاره به حضور تجار و بزرگان در بازار اصفهان گفت: مرجع تقلید این افراد امام خمینی (ره) است و همین امر پیوند مذهبی و عاطفی بین مردم و امام ایجاد کرده است و مردم می توانند بین شرایط فعلی تفاوت قائل شوند و مقام امام. “

شاهمرادی وی تأکید کرد که مردم امام خمینی (ره) را نه با دیدن رهبر سیاسی بلکه با دیدگاه های شخصی زبانشان که منجر به رشد فکری ، دینی و سیاسی جامعه با انقلاب اسلامی می شود می شناسند و مردم اخلاص را در امام و سبب شد. سال هاست که عکس او هنوز در فروشگاه هاست.

استمرار امام از شخصیت اوست

حجت الاسلام والمسلمین علی کمساری رئیس م Instituteسسه تنظیم و اشاعه آثار حضرت امام خمینی (س)د) وی همچنین در این مراسم گفت: “اگرچه این نمایشگاه تعداد محدودی عکس را میزبانی می کند ، اما موضوعات عمیق تری را نشان می دهد ، اولا دین ، ​​تاریخ و صداقت مردم اصفهان ، که عاشق امام و ارزش ها هستند. نشان دهنده رشد آن است.

وی افزود: اینگونه نمایشگاه ها از این جهت دارای اهمیت است که می تواند پیوند نسل اول انقلاب و جوانان امروز باشد و جوانان با احساس این تصاویر بیشتر از انقلاب و امام آشنا می شوند.

رئیس موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (س)د) دلیل حضور تصویر امام در مرکز اقتصادی اصفهان شخصیت وی بود و وی تأکید کرد: شخصیت امام با همه شخصیت ها و رهبران سیاسی جهان متفاوت است زیرا امام را می توان تنها رهبر دانست ، برخلاف دیگر رهبران سیاسی. این فقط یک جنبه سیاسی دارد ، یک جنبه معنوی نیز دارد. آنها برای مردم مذهبی بودند.

وی افزود: “دین در قلب همه ما است و این مسئله میانجیگری در میان ایرانیان است.” رنگ آنها قوی و بی شمار هستند و مرجعیت دینی امام در محبوبیت وی در میان مردم نقش مهمی داشت ، از طرف دیگر ، ما نمی توانیم از تأثیر بازار چشم پوشی کنیم. پوشش دادن زیرا بازار یکی از مکانهایی بود که در طول تاریخ معاصر خود همیشه در حمایت از انقلاب تأثیرگذار بوده است.

مردم نسبت به چهره امام تعصب دارند

همچنین ، سید محمد حسن هاشمی ، یکی از چهار عکاس نمایشگاه ، در این مراسم گفت: “برخی از تجار عکس های مردم را به عنوان دوستان چهل ساله معرفی کردند و در واقع تعصب خاصی نسبت به قاب عکس داشتند.

وی با بیان اینکه همه اقشار مردم از پیر تا جوان عاشق امام هستند ، افزود: وجود این تصاویر نشانه اعتقاد مردم به جدا بودن تحولات اقتصادی و سیاسی کشور از امام است. و این تغییرات به عشق آنها به امام لطمه نمی زند. “

به گزارش آنلاین ، نمایشگاه امام مردم که در مرکز خرید هنرمندان واقع شده است ، از جاده اشار 14 تا 20 ژوئن ، 9 تا 12 و 16 تا 20 میزبان علاقه مندان انقلابی اصفهان است.

خروج از نسخه موبایل