دارایی‌های نفتی بریتیش پترولیوم در عراق مستقل می‌شود

بریتیش پترولیوم (BP) قصد دارد فعالیت های خود را در عراق به عنوان یک شرکت خصوصی با هدف تمرکز بر سرمایه گذاری های کم کربن تقسیم کند.

به گزارش تیتر نیوز ، وال استریت ژورنال به نقل از یک منبع معتبر گفت: “این شرکت جدید علاقه BP را در بخش نفت Rumile خواهد داشت و بدهی های خود را از BP جدا خواهد کرد و به صاحبان زمین سود سهام پرداخت می کند.”

میدان نفتی رومیلا با مدیریت BP ، 1.5 میلیون بشکه در روز تولید می کند که معادل یک سوم تولید نفت عراق است. تولید روغن رومیلا از سال 2010 تاکنون 40 درصد رشد کرده است. براساس BP ، رومیلا سومین بخش بزرگ نفت در جهان است و تخمین زده می شود 17 میلیون بشکه نفت قابل استخراج باشد.

حضور BP در عراق از دهه 1920 در کرکوک آغاز شد ، زمانی که به عراق کمک کرد از بابا گورگور ، بزرگترین میدان برنج جهان در آن زمان نفت استخراج ، تولید و صادر کند.

رویترز گزارش داد ، تفکیک دارایی های نفت و گاز آن یکی از روش های تبدیل BP به انرژی تجدیدپذیر است. BP و آنی در ایتالیا در ماه مه وارد عمل شدند تا عملیات خود را با نفت و گاز در آنگولا ترکیب کنند تا یکی از بزرگترین شرکتهای انرژی در آفریقا را بسازند.

انتهای پیام

خروج از نسخه موبایل