عمومی

کاهش ۳۴ درصدی روان آب در سمنان/ کسری آب از خارج استان تامین شود – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین ، الیزا آش ناگار عصر سه شنبه در جلسه شورای حفاظت از منابع آب و شورای انطباق کمبود آب به میزبانی فرماندار سمنان در سالن غدیر سخنرانی می کرد ، در حالی که گفت دور دوم انتخابات در استان برگزار شده است وی به 34 34 کاهش یافت که رقم قابل توجهی است ، وی افزود: به دلیل بارندگی کم ، دمای پایین و سطح آب پایین ، تبخیر زیاد به علتهای طبیعی است. راهی دیگر وجود ندارد ، اما تأمین مصرف مطلوب آب در استان و کمبود منابع خارج از استان.

وی با بیان اینکه خشکسالی به طور طبیعی بسیاری از مناطق استان را تحت تأثیر قرار داده و برخی مناطق در وضعیت بحرانی قرار دارند ، افزود: دستگیر شده اند.

“متأسفانه امروز در بحث آب کشاورزی به اقدامات ویژه ای نیاز داریم: کشاورزان باید برای استفاده از روشها و تجهیزات مدرن برای آبیاری گام بردارند و تقریباً همه چاههای آب در استان دارای کنتورهای هوشمند هستند و بخش به خوبی مدیریت می شود. کار در حال انجام است ، اما خواستار هدایت منابع آب به استان است.

آشناگر بابیان اینکه امروز تأمین آب دریای خزر به مرحله خوبی رسیده است ، گفت: “امیدواریم که این مهم در دولت بعدی با اعضای مجلس شورای اسلامی پیگیری و اجرا شود.”

وی افزود: همچنین با معاون اول رئیس جمهور تماس گرفته شد و نامه ای توسط وی به اداره مدیریت و برنامه ریزی ارسال شد مبنی بر اینکه استان سمنان تحت تأثیر خشکسالی قرار گرفته و برنامه های فشار آب در استان اجرا می شود. “شی.”

سمنان بابیان اینکه به دلیل کمبود آب در استان برخی صنایع مانند صنعت فولاد نباید وارد استان شوند خاطرنشان کرد: یکی از مطلوب ترین پروژه ها در این بخش که متقاضی مجوز شده بود منوط به استفاده از آن شد. ظرفیت آب شهر. علاوه بر این ، این مسئله و مسائل مربوط به آن باید در جلسه ویژه مورد بررسی قرار گیرند.

نظریه بیشتر روشن کرد: سد فینسک در مهدشهر قطر ، چمنزار در جاده و سد شهر کالوپش برای تأمین آب شهرهای شاهرود و میامی ، منابعی در این استان وجود دارد که باید از آنها به درستی و بهینه استفاده شود.

وی بابیان اینکه هزینه پروژه آبرسانی قطر 34 34 میلیارد هزینه شده است. سال ها وی تاکنون این یکی از بزرگترین پروژه هایی است که مقاومت نامعقول در آن انجام شده است ، وی افزود: نمایندگان باید به درخواست مردم نسبت به این منابع مهم مهم و دیگر منابع موجود حساس باشند تا بتوانیم از ظرفیت های موجود استفاده کنیم “”

فرماندار سمنان همچنین در مورد کمبود آب در تعدادی از روستاهای شهر رود ، میامی و دامن صحبت کرد و افزود: “سازمان برنامه باید در جهت تأمین منابع اعتبار اضطراری با منابع آب و همکاری گام بردارد. آبفا، برای مردم مشکل ایجاد نکنید.