کنگو بازار مس ایران در امارات را گرفت!

رئیس اتاق بازرگانی امارات متحده عربی گفت: این تحریم ها باعث شده ایران سهم بازار خود را در این کشور از دست بدهد ، اگرچه امیدها برای همکاری مثبت باقی مانده است.

به گزارش تیتر نیوز ، فرشید فرزانگان در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: “امروز یکی از مهمترین مشکلات پیش روی صادرات ، فقدان اطلاعات اقتصادی دقیق و دقیق است. در مورد محل صادرات کشور.” در همین راستا ، اتاق امارات متحده عربی تلاش کرده است تا با انتشار کتابهایی با محوریت اوضاع اقتصادی امارات متحده عربی ، اطلاعات دقیق در مورد وضعیت امارات و فرصتهای حضور در این بازار را در اختیار فعالان اقتصادی قرار دهد.

وی در پاسخ به س ISال تیتر نیوز در مورد کالاهای ایرانی که می توان در این کشور یافت ، بازار امارات متحده عربی برای صادر کنندگان ایرانی بسیار باز است توضیح داد: امارات متحده عربی سالانه 260 میلیارد دلار کالا وارد می کند. بخش عمده ای از این بازار به الماس ، طلا و برخی از ماشین آلات اختصاص داده شده توسط کشورهایی مانند چین و هند اختصاص دارد. ما در بخشهایی مانند مس ، آلومینیوم و آهن در این بازار بودیم ، اما به دلیل تحریم ها سهم بازار کاهش یافت ، و به عنوان مثال ، در بخش مس به جای ایران. ، کشوری مانند کنگو در امارات نقش اصلی را دارد .

به گفته رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و امارات متحده عربی ، محصولات کشاورزی ایران اکنون در امارات متحده عربی به فروش می رسند و البته فرصت گسترش این بازار و ورود به بازارهای دیگر کشور نیز وجود دارد.

فرزانگان در مورد برنامه های امارات برای افزایش تجارت مشترک با ایران گفت: “در کوتاه مدت ، امکان افزایش حجم تجارت مشترک بین دو کشور به 15 میلیارد دلار وجود دارد و امارات متحده عربی تخمین می زند که تا سال 2025 ، ترکیب تجارت بین دو کشور به 30 میلیارد دلار خواهد رسید که نشان دهنده برنامه این کشور برای افزایش همکاری با ایران است.

وی در پاسخ به س anotherال دیگر تیتر نیوز درباره تأثیر نابرابری سیاسی در افزایش تجارت بین دو کشور ، گفت: همانطور که مقام معظم رهبری تأکید کردند ، افزایش همکاری با کشورهای همسایه. اگر ما بتوانیم نابرابری سیاسی خود را با عربستان سعودی کاهش دهیم ، قطعاً وضعیت ابوظبی بهبود می یابد و این می تواند به ارتقا promote تجارت مشترک کمک کند.

رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و امارات متحده عربی خاطرنشان کرد: نمایشگاه دبی به زودی برگزار می شود. اتاق ایران و امارات متحده عربی قصد دارد از تمام توان خود در حضور شرکت های ایرانی استفاده کرده و بازارهای جدیدی را بدست آورد و به زودی برنامه های نهایی در این زمینه رونمایی می شود

انتهای پیام

خروج از نسخه موبایل