اقتصادی

آغاز فرایند آموزشی برای اجرای موفق قانون پایانه‌های فروشگاهی

مشاور مالیاتی اتاق بازرگانی ایران گفت: “قانون اردوگاه های تجاری و سیستم های مالیات دهندگان یک قانون جدید است و باید تا ژوئن 1400 لازم الاجرا باشد ، اما برای اجرای این قانون به فعالان اتحادیه و مقامات مالیاتی نیاز دارد تا آموزش ببینند. موثر بودن. ”

به گزارش تیتر نیوز ، محمدرضا جعفریان در مصاحبه با یک پایگاه دانش در اتاق اصناف ایران گفت: “طبق قانون انجمن امور خارجه ، در انجمن – کار در مجمع اصناف در ایران ، باید وجود داشته باشد آموزش در فروشگاه ها ، پایانه ها و سیستم های خدمات مالیات دهندگان در استان های مختلف. “هفته مالیات در 7 بعد از ظهر ژوئیه در یزد برگزار شد. البته این آموزش ها در دو استان دیگر نیز برگزار شد.

وی افزود: اجرای این قانون به یک کارت شناسایی احتیاج دارد و ثبت نام در این سامانه می تواند کمی دشوار باشد. بنابراین ، بخش عمده ای از آموزش طراحی شده برای فعالان صنعت تولید و توزیع برای دانستن نحوه ثبت نام در این سیستم انجام می شود. علاوه بر این ، این کارگاه های یک یا دو روزه آنها را با مشوق ها و پاداش هایی برای شرکت ها و مشتریان آشنا می کند تا نحوه استفاده از آنها را بیاموزند. بخشی از این کارگاه ها پاسخ به سوالات مطرح شده توسط معلمان و کارشناسان بود.

مشاور عالی مالیاتی اتاق بازرگانی ایران افزود: “بخشی از آموزش مقامات مالیاتی نیز افزایش سطح آگاهی کارکنان انجمن مالیات در مورد فرار مالیاتی است. نحوه اجرای این قانون.”

جعفریان گفت: ما در زمینه اجرای قانون اردوگاه فروش و سیستم خدمات مالیات دهندگان نیاز به آموزش بیشتری داریم و این سری آموزشها در سایر استانها نیز انجام می شود. علاوه بر این ، ما در نظر داریم مربیان و اساتیدی را تربیت کنیم که از طریق اتحادیه فعالان صنفی را آموزش دهند. تعدادی از استادان پذیرفته شده اند اما به دلیل امواج پی در پی تاج ، این آموزش ها هنوز به پایان نرسیده اند.

وی تأکید کرد: “با اجرای این قانون ، شفافیت اقتصادی ایجاد می شود و سپس رونق اقتصادی و مالیات به طور عادلانه جمع می شود.”

با اجرای قانون مرکز تجارت و سیستم خدمات مالیاتی ، محاسبه مالیات و پرداختها به گونه ای و بدون دخالت انسان انجام می شود که مشکلات موجود را برطرف می کند و مالیات عادلانه را جمع می کند.

انتهای پیام