عمومی

بی‌پولی در پیک پنجم – تیتر نیوز

مدیر بیمارستان امام خمینی (ره) می گوید: کرونا در بیمارستان ها متحمل هزینه های بی اساس شده است. مانند پرداخت ماهیانه 4 میلیارد تومان برای تحویل اکسیژن و خرید تجهیزات محافظتی برای پرسنل.

به گزارش تیتر نیوز ، این روزنامه مشارکتی-شهری وی نوشت: “هنوز توافقی در مورد ورود به بازپرس پنجم وجود ندارد ، اما آنچه مشخص است افزایش غیرمعمول تعداد بیماران بستری و پر شدن بستر ICC است.” بار بیماری و بیماران در مراکز درمانی چنان سنگین است که اخیراً فرمانده عملیات ستاد کرونا در استان تهران به مشکلات مالی دانشگاه های پزشکی در ظهور کرونا اشاره کرده است. به گفته الیزا زالی ، این دانشگاه ها باید نیازهای اعتباری و لجستیکی آنها را برآورده کنند و دولت باید به آنها کمک کند. وی همچنین خاطرنشان کرد که در صورت عدم تأمین این منابع ، توانایی رقابت دانشگاه ها با اسکادران پنجم کرونا وجود دارد.

اظهارات زالی در حالی است که بیمارستانهای دولتی در تمام مراکز استانها و شهرها از زمان شروع بیماری وبا کرونا تاکنون به مراکز کرونا تبدیل شده اند و بسیاری از بخشهای این مراکز درمانی به طور مداوم به بیمارستانهای بیماران سخت منتقل می شوند. درآمد خود را کاهش دهید چالش نیز در بیشتر مراکز استانها و شهرهای بزرگ ، بیمارستان های بیماری کرونا مجاز به پذیرش بیماران غیر بیماری کرونا نیستند. به گفته مدیران این بیمارستان ها ، طی 17 ماه گذشته ، دانشگاه های علوم پزشکی درمان های بودجه را مدیریت کرده اند ، اما اکنون ، با کمبود منابع مالی ، مطمئناً در ارائه خدمات مشکلاتی وجود دارد. انتظار برای افزایش بودجه برای تاج محل در حالی است که تنها بودجه قابل توجه وزارت بهداشت در بخش مدیریت کرونا در آوریل 1999 از صندوق ذخیره ارزی به مبلغ یک میلیارد یورو اختصاص یافت و رهبر اصرار داشت آن را بدهد. اما در پایان ماه اوت 1400 ، بودجه هنوز به طور كامل پرداخت نشده بود و مقدار زیادی از پول برای دستگاه های اکسیژن ساز و ونتیلاتور ، كپسول های اکسیژن ، تخت های بیمارستان و افزایش تجهیزات بیمارستانی و ICU هزینه شده بود. وزارت بهداشت می گوید که دولت باید برای تهیه بودجه گام بردارد ، اما اعضای کمیسیون بهداشت مجلس می گویند با تعیین بودجه بعید است بودجه اضافی اختصاص یابد.

کیوش جهانپور ، مدیر مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت و سخنگوی سازمان غذا و دارو ، گفت که کافی است به یک دوست در مورد مشکلاتی که دوره پنجم برای مراکز پزشکی ایجاد کرده است ، بگویید: “البته موارد تشخیصی وجود دارد آزمایشات. ، فاز برای داروها و واکسن ها “این مربوط به تأمین منابع است و دولت باید در این باره تصمیم بگیرد و بودجه ای را برای این منظور اختصاص دهد.”

اکنون ، در صورت عدم حمایت مالی و هرگونه بودجه دیگر برای وزارت بهداشت ، به نظر می رسد کرونا در روزهای آینده به دلیل شیوع ویروس دلتا و بر هم خوردن برنامه های غربالگری فعال با شرایط سختی روبرو خواهد شد. و آزمایشات تشخیصی اولیه تابلوها را پر می کند. بستری شدن در بیمارستان ، تاخیرهای بیمار و حتی بدتر شدن بیماران به دلیل کمبود امکانات.

درآمد و هزینه بیمارستان های دولتی را نمی خواند

علاوه بر کمبود بودجه برای دانشگاه های علوم پزشکی برای مقابله با کرونا در طبقه پنجم ، بیمارستان های دولتی به دلیل خدمات گسترده ای که به بیماران موقت ارائه می شود ، کاهش درآمد داشته اند و اکنون ممکن است کمبود بودجه دولت برای حمایت از آنها وجود داشته باشد در طی وقفه کوتاه ، چندین قله با تغییرات ویروسی مختلف در ایران ایجاد کرد.

خسرو سادجینت ، مدیر بیمارستان امام خمینی ، به چالش های 5 تاج کرونا اشاره می کند و می گوید: “در بحث کرونا هزینه های غیرمنتظره ای بود که قبلاً نداشتیم. پرداخت ماهانه 4 میلیارد تومان بود. ما نداشتیم “تهیه تجهیزات محافظتی شخصی برای کارکنان بیمارستان نیز یکی دیگر از هزینه های اضافی بیمارستانها بود و بیمه نیز تحت پوشش آنها نبود.”

به گفته صداق ، این کمک ها از طریق درآمد بیمارستان تأمین می شد: “برخی از خدمات معمول بیمارستان پس از اپیدمی کرونا محدود شده بود و اگرچه هزینه زیادی برای تجهیز و ارائه این خدمات داشتیم ، اما پزشکان اکنون توانایی پرداخت هزینه های آنها را ندارند.” فعالیتهایی را در این زمینه انجام داده اند. این مناطق ؛ زیرا بسیاری از بخشهای درمانی و تخت های بیمارستان به بیمارستان بیماران بیماری کرونا در میادین مختلف اختصاص یافته است. “همه اینها مشکلات جدی برای تحول بیمارستان ایجاد کرده است.”

به گفته رئیس بیمارستان امام خمینی (ره) ، مراکز درمانی سالهاست که به تنهایی فعالیت می کنند و برخی هزینه های جاری نیز از محل درآمد بیمارستان تأمین می شود. به همین دلیل ، اگر درآمد بیش از هزینه ها رشد نکند ، مشکلاتی برای بیمارستان بوجود می آید. وی گفت: “تورم در سال های اخیر به شدت از تعرفه ها افزایش یافته است ، سطح بیمارستان ها تقریباً منفی شده است و با گسترش کرونا ، این مراکز بهداشتی در اجرای خدمات عادی با مشکلات مالی بیشتری روبرو شده اند.” حادثه ای که باعث نگرانی شدید شد. “زیرا علاوه بر کاهش درآمد ، حجم کار نیز چند برابر شده است.”

مدیر بیمارستان امام خمینی (ره) همچنین با اشاره به حمایت دولت از دانشگاه های علوم پزشکی و بیمارستان های دولتی افزود: در این مدت بودجه اختصاصی به ما داده شده است ، ما می توانیم برخی از نقص ها را جبران کنیم البته مواردی نیز داریم محدودیت ها. وجود داشت ، اما تلاش ما این نبود که در ارائه خدمات برای بیماران موقت در 4 چهارم گذشته اخلال ایجاد کنیم ؛ اما اکنون ما با شرایط جدی تری روبرو هستیم و علاوه بر این ، بیماران غیر مزمن نیز در گذشته بوده اند. در چند ماه گذشته به دلیل شیوع بیماری قلبی از درمان خودداری کرده اند ، اما اکنون تعداد ویزیت آنها افزایش یافته است. “در حامل پنجم ، این مسئله ما را به سمت بیماری بیماری کرونا قلب سوق داده است. یک مشکل دیگر در ارائه خدمات برای اختصاص فضا و تختخواب به بیماران. “

بودجه وزارت بهداشت برای برخورد با کرونا کم است

کمبود بودجه برای مقابله با بیماری عروق بیماری کرونا قلب ، عدم واکسیناسیون و حتی مشکلات ارائه خدمات گسترده به بیماری عروق بیماری کرونا قلب بالاخره مورد توجه مجلس قرار گرفت. جایی که او مشکلات مردم را دنبال می کند. همایون سماح ، یکی از اعضای کمیسیون بهداشت مجلس ، کمبود بودجه دادگاه را تأیید کرد و افزود: “بودجه وزارت بهداشت برای دادگاه تاج کم است و حتی بیش از یک میلیون یورو ارز دارد. تاخیرهایی وجود دارد. صندوق ذخیره ، اما تا آنجا که من می دانم ، و توضیحات ارائه شده توسط بانک مرکزی در حضور مقامات وزارت بهداشت ، تا یک ماه پیش ، 70 تا 80 درصد این بودجه تصویب شد. “این بودجه محدود به وزارت بهداشت. این تجهیزات نه تنها به دارو و تجهیزات پزشکی بلکه به نیروهای مسلح که در کرونا فعالیت می کنند اختصاص داده می شود. “

وی درباره اقدام پارلمانی که از سیستم بهداشتی در کنترل شیوع تاج حمایت می کند ، گفت: “تاج یک مسئله مهم است و باید به آن توجه ویژه شود.” درست است که بودجه وزارت بهداشت از نظر کرونا ، تأمین دارو ، تجهیزات پزشکی و … کم است ، اما سوال من این است که آیا کمبود آب در استان ها از قبل باعث هرج و مرج شده است؟ یا اینکه آیا قطع برق در همه زمینه ها ، به ویژه بهداشت ، مشکلات جدی ایجاد نکرده است ، با این حال ، باید توجه داشت که مجلس باید از قبل برای رسیدگی و پیگیری این مسائل وارد شده باشد. اما مهم بحران بودجه است. درست است که نجات جان انسانها از ویروس کرونا بسیار مهم است ، اما کمبود آب و قطعی برق زندگی انسان ها را نیز تهدید می کند و در صورت عدم تأمین منابع مالی کافی هرگز بحران از بین نخواهد رفت. منابع ارزی ما محدود است. “بیایید روشن کنیم که ما بدون فروش نفت این کمک را نمی کنیم.”

وی گفت: “قول ها باید حفظ شود.” ما نمی دانیم وزارت بهداشت توانایی واکسیناسیون 10 میلیون دوز در ماه را دارد یا خیر. البته این احساس به تهیه واکسن بستگی دارد. با این حال به یاد داشته باشید که علاوه بر کمبود بودجه ، هزینه دریافت واکسن آنقدر زیاد است که کرونا امکان تحویل دارو و دستگاه های اکسیژن سازی و حتی افزایش تعداد ICU را برای بخش پزشکی ما فراهم کرده است. دولت باید تمام تلاش خود را برای تأمین اعتبار خرید واکسن انجام دهد. برای دریافت 100 میلیون دوز واکسن خانگی و 2 دوز برای 50 میلیون نفر به 20 هزار میلیارد تومان نیاز داریم. “این بودجه باید از بودجه خرید واکسن های خارجی جدا شود.”

پرداخت 60 860 میلیون از صندوق ذخیره ارزی

وزارت صحت عامه برای جلوگیری از این قتل عام به این حادثه پایان داده است. این چالش در آخرین روزهای دولت دوازدهم به دولت بعدی منتقل خواهد شد و به نظر نمی رسد وزارت بهداشت دولت سیزدهم بدون تأمین واکسن هایی برای پر کردن پاییز ، اقدامات مهمی در مدیریت کرونا انجام دهد. بسته بندی

با این وجود حسین علی شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت مجلس معتقد است که سو mis مدیریت منجر به کمبود پول برای پرداختن به جلد پنجم شده است. “بسیاری از نقایص در مبارزه با کرونا و کودتای مکرر به دلیل سو mis مدیریت اداره مرکزی ضد کرونا است.” اعتراض به عدم تعطیلی جاده ها در تعطیلات نوروز و انتخابات شورای شهر و روستا در ماه رمضان که تعداد زیادی از مردم در آن شرکت کردند. ستاد اوضاع را کنترل نمی کرد و به بحران کرونا کمک می کرد. “تا زمانی که به پایان سه ماهه چهارم برسیم ، یک ورودی بلند دیگر را تجربه خواهیم کرد.”

شهریاری همچنین از پرداخت 860 میلیون یورو از صندوق ذخیره ارزی برای معامله با کرونا خبر داد: “بخش قابل توجهی از این مبلغ محقق شد ، اما در مدت 16 ماه. در حالی که باید برای سلامتی در یک زمان مشخص باشد. مربوط به وزارتخانه ، اما این اتفاق نیفتاد. علاوه بر این ، ما تخصیص منابع پایدار پیش بینی شده توسط قانون را مشاهده نکردیم. یک درصد از ارزش افزوده متعلق به وزارت بهداشت است که باید در سال 1999 اختصاص می یافت ، اما یک ریال که حداقل 14000 تا 15000 میلیارد روپیه است ، اما به وزارت بهداشت نرسیده است. سرنوشت مشابهی نیز نصیب درآمد خالص برنامه یارانه تعیین شده 10 شد. “با این وضعیت ، ما انتظار کرون کرون را داشتیم. با کمبود مالی مواجه شدیم. منابع برای مقابله با. “

وی به قسمت دیگری از سو mis مدیریت کرونا اشاره کرد. به گفته شهریاری ، مشکلات منطقه کرونا تنها به تخصیص بودجه محدود نمی شود و سو mis مدیریت در کنترل بیماری چالش دیگری است. وی با اشاره به نامه ارسال شده توسط کمیسیون به مقر ملی کرونا در تاریخ 26 مه سال جاری برای خروج از مرزهای شرقی ، گفت که از آن زمان ، مجلس نگران شیوع ویروس دلتا در کشورهای مرزی شرقی است. ” اعلام کرد که این “ویروس سیستان ، بلوچستان و سپس سایر استانهای کشور را آلوده خواهد کرد ، اما هیچ کس به نامه ما توجه نکرده است و اکنون شاهد چنین وضعیتی هستیم.”

رئیس کمیسیون بهداشت مجلس از مجلس خواستار پیگیری تخصیص کمک های بیشتر به سیستم بهداشتی به ویژه وزارت بهداشت شد: “با تصویب قانون بودجه ، مجلس قادر به تأیید موارد اضافی نخواهد بود. بودجه. و طبق معمول بر دولت مسلط شده است. البته امسال ما مزایای دولت و مجلس را در زمینه بهداشت دیدیم. “بودجه وزارت بهداشت 000،000 میلیارد میلیارد از دولت و روپیه همین مقدار نیز کاهش یافته است که با وجود تلاش ما برای از بین بردن این 20 هزار میلیارد مورد شنیده نشده است. “

به گفته شهریاری ، این مشکلات به دولت سیزدهم ارجاع می شود: “من مطمئن نیستم که وضعیت در ماه های آینده و دولت بعدی بهتر شود. خزانه های خالی به رئیس جمهور بعدی تحویل داده می شود و منابع مالی باقی می ماند کم است. “هیچ مدیریتی در مصرف وجود ندارد. این قانون پیش بینی کرده است که ارز داروها و تجهیزات پزشکی و کالاهای مصرفی حداقل در 60 ماه اول بهترین ارز کشور باشد ، اما این اتفاق نیفتاد. قیمت بسیاری از داروها چند برابر شدند و شرکت ها داروها را با نصف ارز وارد کردند. “در آینده از این مشکلات پشتیبان گیری خواهد شد.”

انتهای پیام