عمومی

تامین اعتبار ۲ هزار میلیارد تومانی برای پرداخت حقوق بازنشستگان

دهقانکایا در مورد پرداخت مابه التفاوت افزایش حقوق ماه آوریل به بالاتر از حداقل دستمزد گفت: همانطور که مسئولان سازمان تأمین اجتماعی قول داده اند ، این تفاوت با حقوق تیرانداز پرداخت می شود.

وی گفت: “40 بازنشسته درآمد متوسط ​​دارند و از سازمان می خواهند تا در افزایش حقوق خود در ماه آوریل ، كه در این ماه پرداخت می شود ، تغییر ایجاد كند.”

دهقان کیا با اشاره به اینکه سازمان تأمین اجتماعی برای پرداخت این فاصله به وام هایی بالغ بر 2 هزار میلیارد نیاز دارد ، تأکید کرد: من می دانم که سازمان تأمین اجتماعی در تلاش است تا این اعتبار را بدست آورد. دلیل تأخیر در تأمین و پرداخت این تفاوت عدم وجود آن است. به 2000 نفر به تومان. تاکنون میلیاردها تومان که انتظار داریم در این ماه دریافت شود.

رئیس اتحادیه بازنشستگان تهران با تأکید بر اینکه سازمان تأمین اجتماعی دچار مشکل مالی شده است ، گفت: اگر مدیران این سازمان زودتر این پول را تأمین می کردند ، مابه التفاوت در ماههای گذشته پرداخت می شد.

وی گفت شستا ، یکی از شرکت های تابعه سازمان تأمین اجتماعی ، باید توسط خود آژانس اداره می شد ، در حالی که امروز این ساختمان توسط وزارت فواید عامه اداره می شد و به دولت تبدیل شد. وقتی صحبت از مدیریت مجموعه های دولتی می شود ، این افراد خیلی اذیت نمی شوند.

وی افزود: “اگر اداره شیستا در دست صاحبان اصلی آن باشد و مدیرانی كه به كار می آیند متعهد به اموال بیمه شده باشند ، در این صورت مشكلی برای اموال بیمه شده وجود نخواهد داشت.”
رئیس اتحادیه بازنشستگان تهران با اشاره به مشکلات سازمان تأمین اجتماعی افزود: سازمان تأمین اجتماعی در حال حاضر وضعیت مطلوبی ندارد و اگر با همین وضعیت ادامه دهیم با 1404 ورشکست می شود. “
وی با اشاره به اینکه یکی از مشکلات تأمین اجتماعی انتقال شرکت های ورشکسته به آن است ، توضیح داد: هیپکو ورشکست شد که در قالب مطالبات تأمین اجتماعی و با سرمایه ای بالغ بر یک میلیارد توسط دولت به ما منتقل شد. در آن سرمایه گذاری کرد. او شروع به حرکت به سمت سود کرد.

دهقان کیا افزود: مدیریت خوب باعث سودآوری مجدد این شرکتهای ورشکسته شده است در حالی که اگر شخص دیگری بیاید مهربان مشکلات زیادی از جمله حقوق بازنشستگی و بیمه تأمین اجتماعی به وجود می آید.

وی با تأکید بر اینکه در حال حاضر بین 200 200 تا 300 300،000 میلیارد سرمایه گذاری بیمه شده در شستا وجود دارد ، گفت: “اگر مدیریت آینده سازمان تأمین اجتماعی متخصص در امور بیمه و پزشکی ، مدیر ، اقتصاد باشد. دانش و همچنین پیچیده است. دلسوز منافع بیمه نیست ، باید ورشکستگی را برای چند سال آینده اعلام کنیم.
رئیس اتحادیه بازنشستگان تهران درباره ثبت بدهی بازنشستگان تأمین اجتماعی نیز گفت: ما سیستم را در اتحادیه بازنشستگان طراحی و راه اندازی کرده ایم و امروز و فردا سامانه تأمین اجتماعی و بانک عامل ساماندهی می شود و بازنشستگان می توانند تقاضا کنند برای وام “ثبت نام.

دهقان کیا گفت: میزان بدهی هفت میلیون تومان است که 62000 میلیارد تومان آن برای بازپرداخت در نظر گرفته شده است و امسال حدود 400،000،000،000،000 نفر بازپرداخت می شود.

رئیس اتحادیه بازنشستگان تهران درباره شرایط وام گفت: دریافت این وام نیاز به ضمانت ندارد اما مستمری بگیران متقاضی نباید بدهی به بانک داشته باشند و هیچ تضمینی برای هیچ کس ندارند ، زیرا در این حالت دیگری وام مهمانی ابتدا باید تنظیم شود نام وام اعمال خواهد شد.

دهقان کیا در مورد پرداخت بدهی گفت: “ما می دانیم که میزان بدهی در وضعیت فعلی جامعه و مشکلات اقتصادی بازنشستگان کم است ، اما به دلیل تعداد زیاد بازنشستگان نمی توانیم وام ها را بازپرداخت کنیم ، اما ما انتظار می رود که این مبلغ را سال آینده بازپرداخت کنید. “با ارائه اعتبار لازم بدهی را افزایش دهید.