تولید نانو نخ‌های پلی‌استر با خواص آنتی‌باکتریال و ماندگاری بالا در کشور

یکی از شرکتهای پیشرو فناوری در زمینه صنعت نساجی از فناوری نانو برای تولید الیاف پلی استر باکتریایی استفاده کرده است و این موفقیت زمینه تولید پارچه هایی با مقاومت قوی و دوام طولانی را در کشور فراهم کرده است.

به گزارش تیتر نیوز ، رشد باکتری در لباس می تواند سلامتی شخصی را به خطر بیندازد ، بنابراین برای تأمین این نیاز ، تولید پارچه های باکتریایی به یکی از زمینه های اصلی کار در زمینه پوشاک تبدیل شده است.

از جمله موادی که در تولید این نوع محصولات استفاده می شود ، الیاف پلی استر ضد باکتری است که امکان تولید پارچه هایی با مقاومت و دوام بالا را فراهم می کند. این نوع نخ قبلاً در داخل و خارج از کشور تولید شده است ، اما روش تولید این نوع نخ با جمع آوری یکی از شرکتهای فناوری نوآورانه است. این شرکت با ترکیب خواص فیزیکوشیمیایی با استفاده از نانوذرات نقره در لایه نهایی فیبر ، محصولی با خواص منحصر به فرد از سایر مواد مشابه تولید کرده است. از آنجا که نانوذرات نقره در آخرین لایه فیبر رسوب می کند ، به دلیل ماهیت باکتری ها ، در تماس با باکتری ها از رشد آنها و ایجاد قارچ جلوگیری می کند.

استفاده بالقوه از سرعت نانومواد بدون محدودیت و تأثیر منفی بر خصوصیات فیزیکی الیاف از ویژگی های متمایز این صنعت است.

همچنین ، به دلیل قرارگیری ذره نانو در لایه نهایی محصول ، حتی در دوزهای پایین نانومواد ، می توان ویژگی های باکتریایی قوی در رنگ های مختلف الیاف ایجاد کرد. با این حال ، چیزی مشابه با رنگ های محدود در بازار موجود است. علاوه بر این ، خاصیت ضد باکتریایی الیاف پلی استر تولید شده از این غربال از دوام و مقاومت بالایی در برابر شستشو برخوردار است.

مقاومت باکتریایی که می تواند بسته به کاربرد ، پتانسیل تولید در کودکان کوچک (400 کیلوگرم) ، هزینه کم و پتانسیل تجاری سازی بیشتر و دوام بالا تغییر کند از مزایای آن است. در رقابت با این شرکت در مقایسه با سایر محصولات داخلی و محصولات خارجی.

طبق گفته ستاد نانو ، الیاف پلی استر باکتریایی در تولید جوراب ، پارچه های نظامی ، پارچه های بیمارستانی ، فرش های ماشینی ، ماسک ، پارچه و سایر پارچه ها استفاده می شود.

انتهای پیام

خروج از نسخه موبایل