اقتصادی

حباب سکه ٧٠٠ هزار تومان شد!

رئیس اتحادیه جواهرات تهران ضمن اشاره به تغییرات قیمت هفته گذشته ، از افزایش قیمت سکه و طلا در پی افزایش نرخ ارز در خاورمیانه خبر داد. مسکن با وجود کاهش قیمت اونس جهانی. به

ابراهیم محمدولی در گفت وگو با تیتر نیوز ، گفت: ارز طلا و نرخ ارز در داخل کشور در این هفته دارای نوسان بوده است. قیمت 1684 دلار نیز کاهش یافت ، اما پس از آن قیمت یک گرم طلا افزایش یافت و سرانجام در طول هفته به هفت دلار رسید.

رئیس اتحادیه جواهرات تهران افزود: بر خلاف اونس طلا در جهان ، نرخ ارز در هفته گذشته افزایش یافته است و این افزایش قیمت طلا و سکه را در بازار داخلی تقویت کرده است. بنابراین هر سکه این هفته در بهار پر از آزادی 370،000 تومان افزایش قیمت داشت. همچنین سکه های طرح قدیم 300 هزار تومان باقی ماند ، نیمی از سکه 150 هزار تومانی ، ربع سکه 70 هزار تومانی و سکه گرمی همچنان تغییر کرد.

وی فاش کرد: هر گرم طلای 18 عیار نیز در همان بازه زمانی با تغییر نرخ ارز تغییر کرد و در نهایت این هفته 21000 تومان افزایش ثبت کرد. این. هر گرم طلای 17 عیار نیز بیش از 90 هزار افزایش قیمت را تجربه کرد.

این مقام مسئول تاثیر طلای داخلی بر بازار ارز را بیش از یک اونس طلای جهانی در هفته گذشته عنوان کرد و گفت: “شتاب طلا در راه بود. این هفته با تقویت دلار جهانی کاهش یافت ، اما افزایش قیمت تاج جهانی دلتا از سقوط آن جلوگیری کرده است. ”طلا جهانی شده و قیمت جهانی طلا همچنان در حال افزایش است. اما در روزهای آینده به نظر می رسد با توجه به ایام سوگواری سیدالشهدا (ع) و تعطیلی بازار ، قیمت طلا و نقره بازار آرام و حداقل بی ثبات خواهد بود.

سکه حبابی به 700 هزار تومان رسید!

محمد ولی در مورد قیمت نهایی نیز گفت: هر سکه در کل طرح قدیم 11 میلیون تومان و یک سکه در تمام بهار طرح جدید 11 میلیون و 530،000 تومان ارزش دارد. نیمی از سکه ها به 5 میلیون و 850 هزار تومان و هر سکه در سه ماهه به 3 میلیون و 650 هزار تومان رسید. همچنین سکه یک گرمی در آخرین صرافی دیروز (پنجشنبه) 2 میلیون و 200 هزار تومان وزن داشت. به طور مشابه ، یک پوند طلای 17 عیار به 4.785.000 تن و یک گرم طلای 18 عیار نیز به 1.105.000 تن رسید.
سرانجام رئیس اتحادیه جواهرات تهران نیز در مورد وضعیت حفره سکه اظهار داشت: افزایش تقاضا برای خرید سکه تعداد سکه ها را افزایش داده و اکنون حباب سکه افزایش یافته است و به 700000 تومان رسیده است. همان روز هفته گذشته بود ، حجم فروش حدود 500000 تومان بود. رشد حباب 200 هزار تومانی ناشی از تقاضای زیاد بود.

انتهای پیام