صادرات ۳۷ میلیون دلاری و فروش ۱۷۵۸ میلیارد تومانی محصولات در شهرک علمی اصفهان

رئیس گروه فناوری اطلاعات در شهر علمی و تحقیقاتی اصفهان تولید 52000 لیتر انواع نانوذرات ، 19000 ماسک نانو ، 150000 ماسک و 72 دستگاه را از دستاوردهای این شرکت دانست. این شهرها در تأمین نیازهای کشور فعال هستند.

به گزارش تیتر نیوز مجید محمدی امروز در سلسله جلسات صادراتی روز یکشنبه با موضوع نشست شرکت های ایران و عمان که به صورت آنلاین در صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد ، ایجاد و تقویت شرکت های فناوری و دانش بنیان برای پاسخگویی به نیازهای جامعه و افزایش ثروت توسط ترویج فرهنگ نوآوری و کارآفرینی نقش پارک علمی و فناوری را تشریح کرد و افزود: “به این ترتیب ، پارک علم و تحقیقات اصفهان” شرایط لازم را ایجاد کرده و خدمات و پشتیبانی لازم را برای تأسیس و رشد بنگاه های دانش بنیان ارائه می دهد. ، “استفاده از فارغ التحصیلان دانشگاهی و جلوگیری از مهاجرت نخبگان” ، “تولید ثروت در علم” و بازاریابی دستاوردهای علمی “و” مشارکت و مشارکت در توسعه منطقه ای و دسترسی اقتصادی بر اساس به دانستن “به عنوان یک ماموریت تعریف شده است.

وی گفت: تعداد مراکز فناوری در این شهر 97 و تعداد شرکت های فناوری نوپا 203 است.

محمدی میزان موفقیت 582 شرکت شیمیایی و فناوری در شهر علم و تحقیقات اصفهان را 75 درصد عنوان کرد و ادامه داد: بر اساس برآوردها میزان موفقیت شرکت های تاسیس شده 3652 میلیارد تومان است. مجموع فروش محصولات و خدمات این شهر بالغ بر 1758 میلیارد تومان و ارزش قراردادهای تحقیقاتی و فناوری 817 میلیارد تومان است.

رئیس اداره انتقال فناوری شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان تعداد محصولات تجاری این شهر را 1620 محصول اعلام کرد و افزود: شرکت های مستقر در این شهر تاکنون خدمات و درآمد 37 میلیون دلار صادر کرده اند.

محمدی که گفت ما اجرای پروژه های مشارکت را از سال 97 در برنامه قرار داده ایم ، خاطرنشان کرد: سال گذشته 11 پروژه مشترک با 91 میلیارد تومان اجرا شد. این تعداد 6 پروژه در سال 1998 و 2 پروژه در سال 1997 بوده است.

نقش شهر در تولید محصولات کرونا

رئیس اداره انتقال فناوری شهر علمی و تحقیقاتی اصفهان ، در مورد نقش این شرکت در تامین نیازهای کشور گفت: روزانه 52000 لیتر کربن ، 19000 ماسک نانو ، 150000 ماسک 3 لایه و 72 ابزار تولید می کند. و تجهیزات این یکی از دستاوردهای شرکت های مستقر در این شهر است.

وی ادامه داد: علاوه بر این ، 10 شرکت در زمینه ضدعفونی کننده ها ، 4 شرکت در زمینه ضدعفونی کننده ها ، یک شرکت در زمینه دوربین های دماسنج غیر تماسی ، 4 شرکت در بخش تولید بیمارستان های ماسک نانو و 6 شرکت در آنها در زمینه تولید تجهیزات بیمارستانی و تنفسی

قدرت شهر را صادر می کند

محمدی در مورد وضعیت صادرات محصولات در سطح شهر صحبت کرد و یادآور شد: تجهیزات ترمیم زخم ، تخت بیمارستان ، سالن های عمل ، سیستم های اشعه ایکس ، الکتروکاردیوگرام 3 و 6 لوله ای و تجهیزات پردازش فشار برای ترمیم زخم. توسط شرکت های موجود در علم شهر و اصفهان تحقیقات تولید می شود ، این یکی از نتایج تحقیقات صادراتی ما است.

به گفته وی ، ایمپلنت ها و پروتزهای پزشکی ، شاهکارهای افزودنی مبتنی بر PE و PP ، سازگار با ترکیبات پلیمری ، نانو افزودنی ها ، چسب های بین لایه ای ، رنگ های طبیعی مواد غذایی ، امولسیون های طعم دهنده ، امولسیفایرها و تثبیت کننده های غذا ، شربت زعفران ، روان کننده های طبیعی و روان کننده های صنعتی ممکن است صادرات دیگر به این شهر باشد.

انتهای پیام

خروج از نسخه موبایل