اقتصادی

ارتقای قابلیت صادراتی محصولات کشاورزی با نانو اکسیژن

محققان در صنعت دانش بنیان با تجهیز هیدروپونیک گلخانه ای به نانو اکسیژن سازها در بهبود ارزش غذایی گوجه فرنگی موفق بوده اند و می گویند این روش را می توان در زیستگاه های پنج محصول دیگر نیز به کار برد.

به گزارش تیتر نیوز ، کشت هیدروپونیک یا هیدروپونیک روشی برای کشت گیاه بدون خاک است که در آن متخصص نیاز گیاه را در گیاه اندازه گیری می کند و با افزودن ریزمغذی ها و درشت مغذی ها و نگهداری گیاهان با مواد نگهدارنده ناکارآمد مانند پرلیت مورد نیاز ، از آب مورد نیاز گیاه استفاده نمی کند. به نحوی که بتوان از آن بهره برداری و از خاک خارج کرد.

به این ترتیب ، کیفیت مصرف آب عامل مهمی در افزایش بهره وری بالا است ، بنابراین محققان یکی از شرکت های پیشرو یک دستگاه حباب نانو ایجاد کرده اند تا راهی برای بهبود کیفیت آب این خانه ها ارائه دهند.

عارف دادگستر ، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان در گفت وگو با تیتر نیوز ، وی در مورد تولید حباب های نانو گفت: ما دستگاهی را توسعه داده ایم که می تواند حباب های کمتر از 200 نانومتر تولید کند تا نانوژل تولید کند.

وی گفت: “این ابزار برای بهبود ارزش غذا استفاده شده است.” “در یک گیاه هیدروپونیک ، کیفیت آب و اکسیژن در آب ، که یکی از نیازهای اساسی کشت گیاه است ، بسیار مهم است.” بنابراین ، ما پروژه ای را در گلخانه گوجه فرنگی هیدروپونیک در منطقه ارس راه اندازی کردیم ، جایی که نتایج خوبی داشتیم.

وی گفت: “در این پروژه ، ما از فناوری نانو اکسیژن استفاده کردیم.”

این محقق ارتقاء ارزش غذایی محصولات کشاورزی را از دیگر مزایای این فناوری برشمرد و یادآور شد: ارزش غذایی محصولات کشاورزی به سطوح نرمال نمی رسد و کمتر از آن است و این امر در بخش صادرات مشکلاتی را به همراه خواهد داشت. ، اما خوشبختانه با استفاده از این فناوری هزینه گوجه فرنگی غذایی 25 تا 30 درصد افزایش یافته است.

به گفته وی ، ارزش غذا به معنای وجود عناصری مانند منیزیم ، مس ، روی و پتاسیم در محصولات کشاورزی است که به تعداد زیادی از این روش ها رسیده است.

وی گفت: “ما آماده ایم که گلخانه های هیدرونیک را به این فناوری مجهز کنیم.” تولید کافی در کشور وجود دارد ، اما متأسفانه کیفیت و ارزش غذایی بالایی ندارند.

به گفته وی ، این روش را می توان در هتل هایی که محصولاتی مانند “توت فرنگی” ، “خیار” ، “فلفل” ، “بادمجان” و “سالاد” در آن وجود دارد ، استفاده کرد ، زیرا به دلیل تأثیر و کیفیت کیفی آن مثبت و قابل توجه است. آوردن.

وی مکانیک نانو حباب ها را برای افزایش ارزش غذایی محصولات کشاورزی توضیح داد و گفت: کیفیت آب بر ساختار ریشه و جذب مواد مغذی تأثیر می گذارد ، بنابراین کیفیت بهتر است. آب وارد این زیستگاه ها می شود و میزان اکسیژن دزدیده شده بهتر است. باکتریهای مفیدی که در ریزوسفر (در اطراف ریشه گیاهان) یافت می شوند ، کیفیت بهتری دارند و منجر به جذب بهتر مواد مغذی و اکسیژن توسط ریشه های گیاه می شوند.

عدالت افزود: بهبود کیفیت محصولات کشاورزی و افزایش میزان اکسیژن نامحلول در آب از مزایای استفاده از این فناوری است.

انتهای پیام