اقتصادی

از پول‌هایی که خارج از ایران می‌خوابند تا کفش و کلاه خودباختگی بر تن برخی مدیران

تیتر نیوز / مرکزی نمایندگان مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی گفتند: برای پیشرفت کشور ، مدیران فسیلی که قدرت تصمیم گیری ندارند باید جایگزین و جایگزین جوانان فعال شوند و ایجاد کنند.

حجت الاسلام علیرضا سلیمی در سفر خود به خبرگزاری تیتر نیوز ، در پیشنهاد خود به دولت سیزدهم ، گفت: بنابراین باید مدیریت شود.

وی در مورد میزان درآمد حاصل از کشور در زمان واگذاری اداره کشور به دولت یازدهم گفت: تا زمان واگذاری کشور به دولت یازدهم ، درآمد کشور 460،000 میلیارد است ، اما در هشت سال گذشته به بیش از 4000 نفر رسیده و به یک میلیارد تومان رسیده است که 9 برابر افزایش نشان می دهد.

سلیمی خاطرنشان کرد: تورم غالب به معنای افزایش تورم و کاهش تورم ملی و فقدان اقتصاد متعادل است.

ضرورت کاهش تورم

وی افزود: “برای کنترل مشکل نقدینگی ، دولت سیزدهم باید در مرحله اول نرخ رشد را کاهش دهد و راه حل آن مدیریت کسری بودجه است.” یکی از راههای جبران کمبود بودجه ، دریافت دستمزد (چاپ غیر قابل استرداد) است که در بهار امسال دولت دوازدهم 55 هزار تومان دریافت کرد. میلیارد که نشان دهنده تنبلی دولت است در حالی که مدیریت صحیح بودجه و دولت فعال به پویایی نیاز دارد.

این عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی که گفت کشور با کلمات دلپذیر و دلپذیر اداره نمی شود ، افزود: برای کاهش کسری بودجه ، دولت باید با تمهیدات مالیاتی پیش برود ، متأسفانه با بیش از 100 میلیارد دلار در فرار مالیاتی در کشور اتفاق می افتد. سپس دولت باید به سازماندهی شرکتهای خصوصی یا دولتی بپردازد.

وی افزود: باید مانند بازار بورس معافیتی بر بازار تولیدکنندگان اعمال شود اما متأسفانه نگاه دولت دوازدهم به بازار به جای هدایت تولید بازار ، کسب درآمد است. یکی از مشکلات فعلی کشور این است که هنوز جرات ندارد پروژه های بزرگ را به بخش خصوصی منتقل کند ، در حالی که جهان این مسیر را طی کرده است ، در حالی که ایران همچنان در حال حرکت به سمت انجام امور عمومی با امور و پروژه ها است.

ما هنوز راه آهن سریع السیر در کشور نداریم

سلیمی که اظهار داشت ما هنوز خدمات ریلی با سرعت بالا در کشور نداریم ، گفت: برای بخش خصوصی مجاز نیست ، 40 سال دیگر باقی می ماند.

وی گفت: “دولت باید سرمایه سرگردان را به سمت کار م leadثر سوق دهد ، دولت باید موانع تحت اللفظی را برطرف کند ، اما این یک مانع بزرگ است ، دولت جدی باعث رنج مردم شده است ، و اگر مجوز بگیرد باید تمام ادارات کار کنند. ملاقات کرد. “. البته ، برای صدور مجوز باید درباره مواد مربوطه مذاکره شود ، اما می توان در این زمینه تأیید کرد.

چرخش سریع چرخ در اجرای قانون

نمایندگان مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مجلس قانون بسیار خوبی برای تسهیل سرمایه گذاری در بخش خصوصی دارد ، گفت: “اگر 10 درصد از این قوانین ، چرخ توسعه در بخش صنعت با سرعت باورنکردنی حرکت خواهد کرد. “رسید.

وی با بیان اینکه در کمیسیون صنعت بدون فراموشی و شفافیت به وزیر صنعت ارائه شد ، افزود: صنایع بزرگ باید بیش از گذشته مورد حمایت قرار گیرند ، حمایت به معنای کمک نیست ، بلکه حول تهیه مواد اولیه می چرخد. محصول. امروزه با صادرات کالا ، تولیدکنندگان فقیرتر شده اند و قوانین اداری بیش از آنچه تصور می شد دردسرساز است ، در صورت رفع موانع ، چرخ چرخ تولید در واقع سریعتر اجرا می شود. حل مشکلات نیازمند کار است و دولت سیزدهم باید از پویایی لازم برای رسیدگی به این مشکلات و مشکلات برخوردار باشد.

ما از ابتدای پاییز در بخش گاز با چالش روبرو بودیم

وی با اشاره به اینکه مشکلات فعلی با کارهای عادی قابل حل نیست ، گفت: حل مشکلات کشور نیازمند مدیریت جهادی است. رژیم لیبرال یک جنگ اقتصادی وحشتناک را در کشور به راه انداخته است.

این عضو کمیته صنعت و معدن مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه با مدیریت و برنامه های جهادی می توان کشور را اداره کرد ، گفت: کمیته تدوین برنامه ای برای مدیریت کشور. در بحث تولید خودرو ، کشور در بن بست است و ما نیاز به تغییر در این زمینه داریم. اگر این بخش طی دو سال تغییر کند ، قطعاً به صنعت پولساز خواهیم رسید. متأسفانه ما عقب افتاده ایم و باید مشکلاتی در این زمینه وجود داشته باشد. سرمایه گذاری باید در بحث کیفیت خودرو و کمیت تولید انجام شود ، اما وعده های مردان در زمینه تولید باید رعایت شود ، زیرا وعده ها باید محقق شوند.

کمتر از نیمی از سهم ایران از بازار بین المللی معدنی / صنعتی ایران در 25 سال پس از فناوری جهانی است.

وی افزود: ظرفیت کشور ، از جمله قدرت معدنی ، باید به درستی مورد استفاده قرار گیرد ، معدن می تواند به معنای واقعی کلمه جایگزین نفت شود ، اما ما در مذاکره فرآوری مشکل داریم ، از سوی دیگر ، صادرات معدن به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. سهم ایران از بازار جهانی معدن کمتر از نیم درصد است ، در حالی که ترکیه ، رقیب معدن ایران ، 30 درصد از بازار را در اختیار دارد ، در حالی که ایران ذخایر کوچکتری از ترکیه ندارد.

“البته ، وقتی بازار جهانی تشنه است و محصول جذابیت لازم را دارد و ما مهارت های لازم را برای تحویل محصول داریم ، مطمئناً اقامت ما تحت تأثیر تجهیزات جریمه قرار نخواهد گرفت ، اگر به زودی همزمان با تولید واکسن کرونا. ” مجازات ها برداشته شده اند و در صنعت و معدن ، با افزایش تولید و بهره وری ، مسلم است که این مجازات ها بر عرضه محصولات تأثیری نخواهد داشت.

سلیمی نوسازی تجهیزات را یکی از الزامات صنعت دانست و گفت: حدود 25 سال پس از جدیدترین فناوری روز دنیا ، کارخانه های داخل کشور و این کاهش منجر به صنعت انرژی کشور شده است ، گفت: این شرکت ها قابل تمدید نیستند ، اما می توانید راه را برای ذخیره سازی داخلی باز کنید.

دولت سیزدهم باید از تجربه دولت دوازدهم درس بگیرد / موانع حاکمیت باید شکسته شود

وی خاطرنشان کرد: ما موافق نقض تحریم ها هستیم ، اما راه اشتباه جلوگیری از آن ، کلیدهای دولت دوازدهم در یک طرف چسبیده و فقط قفل شده است ، به جای باز کردن قفل و تحریم ها و دولت سیزدهم باید تلخ زندگی کند. دولت دوازدهم را بیاموزید. دولت قبلی غیرقابل توقف ، تنبل و بدون برنامه بود ، اما دولت جدید باید فعال ، فعال و سازمان یافته باشد.

سلیمی افزود: “منابع انسانی که سال گذشته در زندان بودند باید آزاد شوند. مایه تاسف است که بسیاری از رهبران ماهر در دولت قبل به دلیل مسائل سیاسی برکنار شده اند و امروز ما باید به سمت نیروی م andثر خود و جوانان برویم.” مسدود کردن مدیریت در دولت قبلی. “غذا باید شکسته شود ، جوانان باید به مزارع آورده شوند.

ایثار اجازه نمی دهد که یک شرکت پیشرفت کند

این عضو کمیته صنعت و معادن وزارت مشاوره اسلامی در خصوص وضعیت صنایع استان مرکزی و کشور گفت: 10 هزار شغل فعال خواهد بود اما سوء مدیریت و خودزنی اجازه نمی دهد صنعت رونق یابد. به

پول دروغ در خارج از ایران و سفارشاتی که توسط HEPCO داده نشده است

وی افزود: مایه تاسف است که مدیران در رده های مختلف تصمیم گیری ، علیرغم توان تولیدی کشور ، به سمت واردات کالا و شرکتی مانند هپکو حرکت می کنند. به همین دلیل است که ما امروز با این چالش ها روبرو هستیم. ظرفیت تولید در کشور و هپکو وجود دارد ، اما مردم مایلند به جای ثبت سفارش با هپکو ، ماه ها پول زیادی را در خارج از کشور خرج کنند. این نفرت از خود به یک تراژدی بزرگ برای مدیران تبدیل شده است.

سلیمی گفت که تعلیق تحریم ها در حال حاضر به دغدغه برخی نخبگان و شرکت ها تبدیل شده است و آنها نگران هستند که پس از اعمال تحریم ها ، واردات دوباره شکوفا شود و تولید در کشور باقی بماند. اگر پاهای این مدیران را بریده و کلاه و کفش بومی بر سر بگذاریم ، مطمئناً می توانیم جلو برویم ، اما مشکل این است که مدیران سیاسی و بدون پشتوانه به جوانان اعتماد ندارند ، این گونه مدیران به سرطان مبتلا می شوند زیرا در صورت کنترل نشدن آنها تکثیر خواهند شد.

وی تاکید کرد: افرادی که از قدرت تصمیم گیری محروم شده اند باید بازنشسته شوند تا راه را برای جوانان و کارها خلق کنند.

زندان شکنان اوین باید در همه رده ها مورد توجه قرار گیرند

سلیمی در مورد پرونده هایی که در زندان اوین رخ داد ، گفت: در این زمینه تخلفاتی صورت گرفته است و قاضی در این باره صحبت می کند. باید به متخلفان در هر گروه درس داده شود ، زیرا نگهبانان زندان باید عزت زندانیان را که آموزه اسلامی است حفظ کنند.

وی افزود: اولا باید علت وقوع آن را توضیح دهند و ثانیاً وقتی آنها گفتند آیا چنین موردی به زندان بازگشت یا خیر؟

سلیمی گفت: “من از پاسخ دادگاه در برخورد با این فاجعه سپاسگزارم.”

انتهای پیام