اقتصادی

افزایش سفرهای جاده‌ای در هفته گذشته+ جزییات

سفرهای جاده ای هفته گذشته افزایش یافت و با ادامه وضعیت استان در حالت تاج قرمز ، استان از استان شمالی به استان جنوبی منتقل شد.

به گزارش تیتر نیوز ، در آخرین هفته ماه گذشته ، مرکز ملی مقابله با کرونا ممنوعیت تردد ملی و بین ایالتی را از ساعت 12 ظهر یکشنبه 15 مرداد تا شنبه 26 شهریور صبح به تصویب رساند و از سوی دیگر ، همه دفاتر از دوشنبه 16 آگوست بسته خواهند شد. تا شنبه هفته بعد ماه (یعنی 30 آگوست) اعلام شده است.

در اولین هفته ممنوعیت ، علیرغم شروع تردد عمومی قبل از لغو ممنوعیت ، آمارها نشان می دهد که بین 15 تا 15 آگوست ، تردد بین منطقه کاهش یافته است و حتی در روزهای تاسوعا و عاشورا ، حسینی چشم در چشم هم دید. به ما حداقل 600000 سفر اتومبیل داریم و متوسط ​​تردد در هفته اول ممنوعیت به یک میلیون خودرو کاهش یافت ، اما این تعداد در روز بعد و هفته دوم افزایش یافت.

اکنون ، پس از پایان ممنوعیت استعمار ، آمارها نشان می دهد که سفر مردم از هفته اول سپتامبر افزایش یافته است. بر اساس آخرین گزارش مرکز ملی مدیریت راه ها ، در تحلیل وضعیت ترافیک از 5 تا 11 سپتامبر ، متوسط ​​جریان ترافیک در استان به یک میلیون و 608 هزار و 669 دستگاه خودرو رسید که نسبت به مدت مشابه 20 درصد افزایش داشته است. هفته قبل گزارشی داشتم البته این آمار همچنان 14 درصد کاهش را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می دهد.

آمار جالب دیگری که می توان از این واقعیت که تعداد مسافران افزایش یافته استنباط می شود این است که در بازه زمانی 5 تا 11 سپتامبر ، حدود هشت میلیون و هفت هزار وسیله نقلیه در یک تبر ساحلی پیدا شده است که تقریباً یکسان بوده است. تعداد خودروها به عنوان دو مورد اخیراً در هفته ممنوعیت ثبت شده است.

این در حالی است که سهم خودروها در تهران و البرز حدود 20 درصد است و پس از آن خودروهای حامل پلاک از استان های فارس ، مازندران ، خراسان رضوی و اصفهان در رتبه های بعدی قرار دارند.

به نظر می رسد نکته ای که در این آمار باید به آن اشاره شود این است که تعداد افرادی که از استانهای شمالی به استانهای جنوبی کشور سفر می کنند تغییر کرده است ، زیرا طبق این آمارهای رسمی ، تردد در جاده های استانهای گیلان ، شمال خراسان ، مازندران و خراسان رضوی به ترتیب 38 درصد ، 34 درصد ، 34 درصد و 30 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافته است و از سوی دیگر ، ایلام ، گیلان ، آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی بیشترین تردد هفتگی را داشته اند. کاهش نسبت به هفته اول سپتامبر که 29٪ بد ، 20٪ بد و 18٪ بد و 17٪ منفی بود. البته سایر استانهای شمالی کشور نیز کاهش تردد داشته اند.

در همین حال ، استانهای جنوبی کشور همگی افزایش تردد را تجربه کرده اند و در این گزارش آمده است که سیستان و بلوچستان ، کرمان ، هرمزگان و بوشهر بیشترین افزایش ترافیک را در خاورمیانه تجربه کرده اند. استان با 16 درصد ، 9 درصد ، 9 درصد و پنج درصد رشد داشته است. و بیشترین تردد بین استانها نسبت به مدت مشابه سال قبل مختص استانهای هرمزگان ، بوشهر ، خوزستان ، کرمان و سیستان و بلوچستان با 20 درصد ، 13 درصد ، 9 درصد ، 8 درصد و 5 درصد ، به ترتیب.

انتهای پیام