عمومی

آغاز بارش باران از فردا در گیلان/ دمای هوا ۱۵ درجه کاهش می یابد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

محمد دادرس در گفتگو با خبرنگار آنلاین ، خاطرنشان کرد: آخرین بازنگری در الگوی مدیریت نقشه های هواشناسی نشان دهنده ایجاد آب و هوای نسبتاً پایدار در منطقه در 24 ساعت آینده است. گری بی ثباتی موقت شرایطی را برای ابرها و باران گسترده فراهم می کند.

وی با بیان اینکه از عصر روز سه شنبه با هجوم تدریجی باران و سیستم یخبندان ، هوای ابری و ابری ، روند کاهشی دما ، بارش باران و وزش باد برای منطقه پیش بینی می شود ، افزود: این شرایط به ویژه روزهای چهارشنبه و پنجشنبه. در برخی نقاط آب و هوای شدید یا بسیار شدید پیش بینی می شود.

مدیرکل هواشناسی گیلان با بیان اینکه با توجه به این شرایط احتمال بارش برف در قسمتهای بالای استان وجود دارد ، گفت: سامانه بارشی تا روز پنجشنبه در استان گیلان فعال است.

وی با بیان اینکه در این مدت دمای هوا بین 6 تا 15 درجه کاهش می یابد ، افزود: امروز و فردا دریا برای فعالیت های دریایی و ماهیگیری با ارتفاع 10 تا 60 سانتی متر مناسب است.

قاضی با اشاره به هشدار نارنجی برای دشت ها و هشدار زرد برای مناطق دریایی گفت: در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه دریا با امواج 30 سانتی متری تا 2 متری مناسب نیست.

وی ادامه داد: در این مدت آب گرفتگی جاده ها و خیابان ها ، بالا آمدن آب رودخانه ها و جاری شدن سیل کانال ها ، آسیب به سازه های شکننده و افتادن ، پیچ خوردن و سر خوردن درختان ، برخورد صاعقه ، ریزش جاده ها و جاده ها و ترافیک دور از انتظار نیست.

قاضی با اشاره به اینکه در حال حاضر آسمان رشت مرکز استان گیلان تا حدودی آرام است و احتمال بارش خفیف و شدید و پیش بینی وزش باد گاهی وجود دارد ، افزود: دمای فعلی رشت 22 درجه سانتیگراد است.