عمومی

درگیر مسائل حاشیه‌ای در موضوع افغانستان نشویم – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، سلمان اسحقی بعد از ظهر دوشنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهار داشت: در حال حاضر وضعیت افغانستان یکی از دغدغه های جرگه شورای اسلامی در عرصه بین المللی است.

نماینده مردم قاین و زرقاء در مجلس شورای اسلامی می گوید: «ما دورانی را می گذرانیم که یک دولت جدید در افغانستان روی کار آمده است، اما در این ماجرا درگیر مسائل حاشیه ای هستیم.

اسحقی در ادامه گفت که به گفته رهبر معظم انقلاب اسلامی ، نکته اصلی و مهم این است که شیعیان و مردم افغانستان را تنها نگذاریم ، بلکه باید به این موضوع نیز توجه ویژه شود.

وی با اشاره به طرح صدور پروانه کسب گفت: در زمانی که این اتفاق مهم در حال وقوع بود بر اساس برخی مسائل سیاسی مطرح شد که مجلس می خواهد اموال مسئولان را مصادره کند که این اقدام خیانت آمیز و نادرست بود.

یکی از اعضای ولسی جرگه می گوید: “وقتی از نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی خواستیم نظرات خود را در مورد تعیین استاندار به دولت اعلام کند ، باید به مردم خراسان جنوبی گوش دهیم.” او 17 شاخص را انتخاب کرد.

اسحقی گفت: هر کدام از این شاخص ها بسیار مهم و منشأ برکات زیادی است اما نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی به نمونه خاصی اشاره نکرد.

وی گفت: در مجمع نمایندگان خراسان جنوبی بحث ها و رایزنی های مختلفی داریم اما وقتی به جمع بندی می رسیم بر سر آن توافق می کنیم.