اقتصادی

شایعاتی نگران کننده برای کارگران!

تیتر نیوز / البرز رئیس شورای اسلامی کار البرز گفت هزینه درمان آنقدر زیاد شد که یک کارمند مجبور شد خانه خود را بفروشد تا هزینه درمان را تامین کند. برای ماه ها ، “او گفت.

علی اصلانی در گفت وگو با تیتر نیوز ، با اشاره به اینکه دستمزد کارگران متناسب با سطح تورم در جامعه نیست ، گفت: با افزایش هزینه های زندگی در جامعه هیچ گاه برای سطح زندگی کارگران خوب نیست. ” قیمت انواع گازهای ضروری هر روز در حال افزایش است و این افزایش قیمت ها به ستون فقرات جامعه کار آسیب می زند.

اصلانی افزود: هزینه زندگی 3.3 دهم کارمند در اسفند 99 هفت میلیون تومان برآورد می شود اما دستمزد چهار میلیون و 200 هزار تومان برآورد می شود و کارگران با این حقوق تقریباً نمی توانند زندگی او را بگذرانند. اکنون خط فقر به 10 میلیون تومان رسیده است و زندگی با این دستمزد برای کارگران دشوار شده است.

وی با ابراز نگرانی از میزان دستمزد سال آینده ، گفت: شایعات درباره حقوق امسال حتی بدتر از این است. نمایندگان گروه کارگران ، از طریق شورای عالی ، نامه ای به وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ارسال کردند تا حق کارگران را برای اقدام مناسب اصلاح کنند. افزایش هزینه حقوق کارگران. با این حال ، اکنون شنیده می شود که به دلیل کمبود بودجه دولتی ، دستمزد در سال جدید 10 درصد افزایش می یابد یا ممکن است افزایش نیابد. در نتیجه نگرانی کارکنان افزایش یافت. ما همچنین نگران افزایش قیمت کالاها و مواد غذایی در ماه های آینده هستیم.

به گفته اصلانی ، درمان با شرایط مصنوعی نیز به یک موضوع اصلی تبدیل شده است. اکثر داروها از خدمات رفاهی خارج هستند و اقدامات جراحی برای پرسنل گران است.

وی ادامه داد: اخیراً به دلیل افزایش بدهی بیمه های اجتماعی ، بسیاری از مسسات پزشکی دفترچه بیمه اجتماعی را نمی پذیرند و در وهله اول مبلغ کامل را دریافت نمی کنند و در صورت صدور فاکتور از آن به عنوان اجتماعی استفاده می کنند. امنیت. ” به این ترتیب ، ممکن است یک کارمند مجبور شود خانه خود را بفروشد تا هزینه درمان خود را پرداخت کند. با این حال ، در برخی از بیمارستانهای خصوصی برای پوشش بیشتر در دسترس است. دریافت پول از یک سازمان اجتماعی نیز دارای قوانین و مقررات خاصی است و بسیاری از قوانین قابل قبول نیستند.

این فعال در گروه کارگری از عدم توجه مقامات به وضعیت کارگران انتقاد کرد و گفت: بدون رسانه ها ، ما صدای مسئول کارمند را نخواهیم شنید. حتی در حال حاضر ، با وجود موشکافی های زیاد ، این وضعیت ماست.

انتهای پیام