شیر و ماست و پنیر از ۱۷ آنلاین ارزان می‌شود

سخنگوی انجمن محصولات لبنی گفت: (از شنبه ، 8 آنلاین) ، برای حمایت از سالهای بی نظیر در جامعه ، قیمت محصولاتی مانند ماست ساده 2.5 کیلوگرم ، 400 گرم پنیر و 900 گرم شیر پاستوریزه 10 درصد کاهش یافته است. ”

به گزارش تیتر نیوز ، سیدجواد ساداتی نژاد ، وزیر جهاد کشاورزی امروز در حاشیه بازدید از ساکنان و مهاجران در زرندیه از کاهش 10 درصدی قیمت برخی محصولات لبنی خبر داد. رئیس جمهور) و طبق دستور رئیس جمهور مبنی بر ثبات قیمت ، کمیت و در دسترس بودن کالا ، از روز شنبه قیمت سه محصول عمده لبنی ، پنیر و ماست را 10 درصد کاهش می دهد.

به گزارش تیتر نیوز ، محمدرضا بنی طبا ، سخنگوی انجمن فرآورده های لبنی ، در پاسخ به این س ،ال که در پاسخ به این سوال که کدام محصولات لبنی شامل این کاهش 10 درصدی می شوند و چرا؟ جهاد کشاورزی ، سه محصول لبنی وجود دارد. »، ماست و پنیر از روز شنبه با 10 درصد کاهش قیمت همراه خواهد بود. این سه محصول همچنین شامل 2.5 کیلوگرم ماست ساده ، 400 گرم پنیر و 900 گرم شیر ساده پاستوریزه است که توسط وزارت جهاد کشاورزی ارائه شده و توسط صنایع لبنی با همکاری مقامات دولت جدید برای حمایت از خردسالان حمایت شده است.

وی گفت: “ما سعی کردیم قیمت این محصولات را 15 درصد کاهش دهیم ، اما نتیجه ای نداشت.” توزیع و خرده فروشی نیز موافقت کردند که سود آنها را 5 درصد کاهش دهند ، که منجر به کاهش 10 درصدی قیمت شد. البته قرار بود کشاورزان 5 درصد تخفیف بدهند ، اما آنها نپذیرفتند ، زیرا هنوز نتوانسته اند شرایط مورد نیاز کشاورزی را با قیمت مصوب وزارت جهاد کشاورزی برآورده کنند.

سخنگوی انجمن صنایع لبنی تصریح کرد: شرط تداوم کاهش قیمت عدم وجود قیمت شیر ​​خام و سایر اجزای تولید مانند قیمت پتروشیمی (بسته بندی) ، هزینه های سربار ، دستمزد و حقوق است. یعنی اگر قیمت شیر ​​خام دوباره افزایش یابد و بالاتر از قیمت مصوب 6400 تومانی باشد که اکنون با قیمت 6600 تومان به کارخانه می رسد یا جزء دیگری از تولید تغییر قیمت داشته باشد ، منابع طبیعی برای مشاغل و شبکه ها تقسیم کامل نمی شود.

وی گفت: اجرای کامل این قیمت ها در بازار یک هفته تا 10 روز طول می کشد. یعنی از روز شنبه ، شرکت قیمت این محصولات را تغییر می دهد ، اما نکته اصلی این است که کالاهای تولید شده هنوز در بازار هستند و اگر بلافاصله متوجه کاهش قیمت بازار نشوند ، مشتریان باید بدانند که چند روز دیگر برگرد

بنی طبا با بیان اینکه البته این اقدامات در کشورهایی که تورم آنها بیش از 40 درصد است ، اقدامات موقتی است ، گفت: راه حل اساسی این است که از مصرف کنندگان در دهک های نیازمند 4200 تومان را لغو کرده و بین دهک های شکست ناپذیر توزیع شود. امیدواریم در دولت جدید با تلاش وزارت جهاد و آموزش و پرورش ملی شاهد احیای طرح شیر مدرسه باشیم.

وی در پایان گفت: “اگر مقامات وزارت جهاد کشاورزی به سازمان های غیردولتی اعتماد کنند و بدون دخالت در بازار بر آنها نظارت داشته باشند ، می توانند باز بودن خود را پیدا کنند. ما در حفاظت از مشتریان خود بهتر عمل می کنیم.”

انتهای پیام

خروج از نسخه موبایل