اقتصادی

کمیسیون عمران برنامه‌های عملی اجرای قانون جهش تولید مسکن را دنبال می‌کند

رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی تحقیق از بررسی برنامه های اجرایی قانون تولید داخلی با حضور وزیر راه و سکوت در جلسه کمیته این هفته خبر داد.

به گزارش تیتر نیوز ، محمدرضا رضایی کوچی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکشنبه آینده وزیر راه و شهرسازی به کمیسیون عمران مجلس می آید تا آخرین پیگیری های اجرای قانون جهش تولید مسکن را ارائه دهد. به در این جلسه ، برنامه عملی این وزارتخانه برای اجرای این قانون مورد بررسی قرار می گیرد و قرار است هر دو هفته یکبار گزارشی از اجرای این قانون به کمیسیون عمران ارائه شود.

وی افزود: هفته آینده وزیر صمت در کمیسیون عمران حضور خواهد داشت تا نحوه تأمین مصالح ساختمانی را بررسی کند. در این جلسه درباره تامین فولاد و سیمان برای ساخت یک میلیون خانه با قیمت پایه مصوب بحث می شود. همچنین روز سه شنبه ، شهردار تهران در کمیسیون عمران حضور خواهد داشت تا ایرادات موجود در تهران و برنامه های آنها برای بازسازی و بازسازی سازه های فرسوده را مورد بحث قرار دهد.

نماینده مردم جهرم در شورای مشورتی اسلامی گفت: وزیر راه و جهاد کشاورزی نیز در جلسه دیگر این کمیته برای بحث در مورد مسائل مربوط به زمین در آنجا در شمال تهران شرکت می کند که سالها و بیش از یک مشکل بوده است. 40 تا 50 هزار نفر مشارکت داشته اند. در نظر گرفته شده. حل این مسئله مستلزم همکاری وزرا است.

رضایی گفت: همچنین وزیر نیرو کمیسیون عمران نیز حضور خواهد داشت و در مورد تامین آب خلیج فارس به سایر استان های کشور که موضوع مهمی است بحث خواهد شد.

انتهای پیام