اقتصادی

تولید ۲ واکسن mRNA کرونا مبتنی بر نانو فناوری از سوی دانش‌بنیان‌ها

مدیر کارگروه توسعه منابع انسانی ستاد ویژه توسعه فناوری نانو از مشارکت شرکت‌های دانش‌بنیان در تولید واکسن‌های نانوفناوری کرونا گفت:

دکتر. مهدی رضایت در گفت وگو با تیتر نیوز وی با بیان اینکه محدودیت این است که نمی توان از مجموعه استفاده مکرر کرد و کمبود مواد ضدعفونی و تولید ماسک داریم، افزود: گسترش کرونا ضعف ها و محدودیت هایی را برای ما ایجاد کرده است. در آن دوران سخت توانستیم از آن فرصت استفاده کنیم.

وی نمونه ای از این موفقیت ها را تولید ماسک برشمرد و خاطرنشان کرد: در زمینه تولید ماسک نانو نه تنها نیاز کشور تامین شده بلکه در حال حاضر به دنبال صادرات این محصول هستیم.

رضایی ادامه داد: علاوه بر این، تا به امروز بیش از 15 ضدعفونی کننده با پایه نانو که برای تمیز کردن سطوح و دست ها استفاده می شود به دست آمده است که 10 ماده از گندزدای تولید شده در کشور دارای مجوز هستند. برای فروش در حال حاضر

مدیر گروه توسعه شخصیت انسانی متخصصان فناوری نانو با بیان اقدامات انجام شده برای صادرات نانوتکنولوژی حتی به کشورهای اروپایی، گفت: اضافه شدن تغذیه در درمان بیماری های عروقی موفقیت آمیز بوده است.

از مشارکت این شرکت در تولید واکسن‌های نانو کرونا مبتنی بر mRNA ابراز رضایت کرد و افزود: بخشی از مطالعه موردی حداقل دو مورد از واکسن‌های مبتنی بر mRNA مبتنی بر فناوری نانو است.

رئیس کمیته مدیریت غذا و داروی فناوری نانو با اعلام اینکه این دو واکسن نانوفناوری کرونا توسط دو شرکت دانش بنیان تولید می‌شود، خاطرنشان کرد: هنوز مستندات این محصول کامل نشده و خوشبختانه این واکسن‌ها در دست تولید هستند. پیشرفت. آزمایشات بالینی (تحقیقات میمون).) و تهیه اسناد برای صدور مجوز.

وی گفت: این نسل از واکسن‌ها مشابه نسل فعلی واکسن‌های غیرفعال کرونا نیست.

وی درباره کاربرد نانو در تولید واکسن‌های کرونا توضیح داد: توزیع واکسن در این نسل از واکسن‌ها مهم است و پروتئین‌هایی که وارد بدن می‌شوند از طریق یک سیستم دارورسانی نانو با کمترین پیچیدگی وارد بدن می‌شوند.

رضایتمندی ابراز داشت: هر دو واکسن دارای مستندات در سازمان غذا و دارو و یکی از مدارک ارائه شده برای آزمایشات پیش بالینی است که بر روی میمون ها تا زمان آزمایش انجام شده است و واکسن دوم هم اکنون در مرحله آزمایش پیش بالینی قرار دارد. به طور کلی، هر دو واکسن باید یک CTD (سوابق جامع دارو) را تکمیل کنند و دارو را به سازمان غذا و دارو ارسال کنند تا برای آزمایشات بالینی تأیید شود.

به گفته وی، این بدان معناست که کشور در مرزهای دانش تولید واکسن حرکت می کند.

شناخت تولید دارو در زمینه رگ های خونی با تاکید بر اینکه اتفاق نظر وجود ندارد که هیچ دارویی را نمی توان به عنوان داروی ضد قلب و عروق تلقی کرد. اما برخی داروها به عنوان مکمل و کمکی ممکن است در درمان این بیماری موثر باشند. آزمایشات بالینی این مکمل ها در کشور انجام شده و نتایج نشان می دهد که این داروها همراه با سایر داروهای مورد استفاده در بیماران قلبی است. در درمان این دسته از بیماران موثر خواهد بود.

انتهای پیام/