اقتصادی

رشد ۲۲ درصدی صادرات فولاد شرکت‌های بزرگ

آمارهای ارائه شده از سوی شرکت های بزرگ فولادی نشان می دهد که از ابتدای سال تا پایان آبان ماه امسال صادرات فولاد ایران به پنج میلیون تن رسیده است که این میزان نسبت به سال گذشته 22 درصد افزایش داشته است.

به گزارش تیتر نیوز، بر اساس آمار، شرکت های بزرگ کشور در هشت ماهه امسال بیش از چهار میلیون و 937 هزار تن فولاد شامل میلگرد، فولاد اسفنجی، بیلت و گل، ورق، ورق آزاد و مقاطع مهندسی سرب صادر کرده اند. صادرات نسبت به هشت ماهه اول سال 1399 22 درصد افزایش نشان می دهد.

در میان بزرگترین تولیدکنندگان فولاد، فولاد خوزستان با صادرات بیش از یک میلیون و 100 هزار فولاد بیشترین حجم صادرات را در بین بزرگترین تولیدکنندگان فولاد دارد. صادرات این شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل 18 درصد افزایش یافته است.

پس از فولاد خوزستان، فولاد مبارکه با رشد 20 درصدی، 814 هزار تنی و ذوب آهن اصفهان با رشد 19 درصدی، 766 هزار تنی صادرات فولاد به ترتیب در رتبه های دوم و سوم اکثر صادرکنندگان قرار گرفتند.

فولاد کاوه جنوب 574 هزار تن، فولاد هرمزگان 367 هزار تن و فولاد صبا 355 هزار تن فولاد از ابتدای فروردین تا پایان آبان 1400، فولاد کاوه جنوب 37 درصد، فولاد هرمزگان 17 درصد و فولاد صبا 41 درصد صادرات داشته اند. افزایش صادرات نسبت به مدت مشابه سال قبل.

این در حالی است که در آبان ماه حدود 684 هزار تن فولاد ایران صادر شد که نسبت به ماه هشتم سال گذشته هفت درصد افزایش داشت.

انتهای پیام/