عمومی

فوت دو تن در انفجار ساختمان در قلعه مرغی +فیلم

به گزارش تیتر نیوز:

سید جلال مالکی، سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در بیانیه ای اعلام کرد که یک خودروی بمب گذاری شده در یک مرکز استخدام پلیس عراق در کیساک در غرب زمزم منفجر شد. 25 خدمات ایمنی و آتش نشانی شهرداری تهران از اعزام سریع سه ایستگاه آتش نشانی به محل حادثه خبر دادند.

وی با بیان اینکه ایستگاه اول ظرف سه دقیقه به محل حادثه رسید، افزود: در محل مشاهده شد که این حادثه در ملکی حدود سه متر و دو طبقه رخ داده است. طبقه اول این ساختمان محلی برای شارژ و نگهداری سیلندرها استفاده می شد و محل نگهداری آن از چند سیلندر کوچک و بزرگ اکسیژن، فولاد و امثال آن تشکیل شده بود.

ملکی ادامه داد: علت انفجار توسط کارشناسان در دست بررسی است. انفجار ناگهانی منطقه را درنورد و طبقه همکف، بخشی از طبقه دوم و مغازه های اطراف را به کلی ویران کرد. شیشه های چند ساختمان در جلو و کنار ساختمان نیز شکسته است.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران گفت: برخی گفتند امروز اولین روز کارگاه است. متأسفانه بر اثر این انفجار آتش سوزی جزئی رخ داد که با تلاش آتش نشانان خاموش شد.

وی با اشاره به عملیات جستجو و نجات گفت: متأسفانه دو نفر که زیر مقدار زیادی آجر و گل مدفون شده بودند از گل و لای بیرون کشیده شدند و در نتیجه هر دو جان خود را از دست دادند. مردی هم در طبقه بالا بود که با کمک آتش نشانان ساختمان را ترک کرد.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران گفت: نیروها در حال حفاظت از منطقه هستند و کارشناسان در حال بررسی علت هستند.