عمومی

لزوم اجرای کامل قانون تبدیل وضع شغلی ایثارگران

به گزارش تیتر نیوز:

آقای حسینی قاضی زاده افزود: بنیاد یک بنیاد انقلابی، فرهنگی و اجتماعی است، کار اجتماعی آن وابسته به جامعه هدف است و بنیاد در خدمت قشر اول شهدا، وطن دوست و خانواده های آزاده است.

مدیرعامل بنیاد شهید افزود: سیاست محوری بنیاد کاریابی برای ایثارگران است و ظرفیت قانونی برای اشتغال در چارچوب قانون وجود دارد.

وی ادامه داد: در مجموع برنامه جذب ایثارگران در نظر گرفته نشده و مشکلاتی در این مسیر وجود داشته و اتاق های شهدا به درستی پر نشده است.

قاضی زاده گفت: در قانون ظرفیت های زیادی برای بکارگیری دامپزشکان وجود دارد اما این مظنه ها تاثیر چندانی در کاهش نرخ بیکاری دامپزشکان در کشور نداشته است.

وی افزود: 280 هزار نفر جویای کار داریم و تعدادی از جانبازان به سن کار رسیده اند.

رئیس بنیاد گفت: اکثر آنها به دلیل جراحات و جراحات در کمیسیون که بیش از 5 هزار نفر را از کار افتاده اعلام کرده اند. جمعیت هدف به دلیل نیاز به کار محدود است و 280 هزار نفر جویای کار داریم و مسائلی مانند ازدواج آنلاین و نیازهای عادی وجود دارد که باید برطرف شود.

وی در ادامه گفت: غزل الحسنه متعلق به بنیاد شهید است و افراد محدودی در جامعه هستند که باید از خود گذشتگی و حقوق از بنیاد دریافت کنند و بقیه شهدا تحت پوشش نیستند. بودجه و کمتر از 400 هزار نفر در این طرح گنجانده شده است.»

قاضی زاده گفت: سال گذشته صندوق ایثارگران در مجموع یک هزار و 200 میلیارد تن به 3 هزار نفر وام داده و امسال نیز 3 میلیارد تومان وام دریافت کرده است. یعنی از 30 تا 50 میلیون تومان.

رئیس بنیاد در ادامه گفت: برنامه اصلی بنیاد که در حال پیگیری است ساماندهی واحدها در حوزه اشتغال و خدمات بانکی و مالی است که باید در اسرع وقت انجام شود. در این راستا موضوع شفافیت و سلامت اولویت بنیادی است که بنیانگذار مکتب اسلام است و باید رشد و توسعه یابد و در عملکردها و برنامه های خود نمایان و شفاف باشد. جنبش.

رئیس بنیاد شهید گفت: بخش‌های اقتصادی بنیاد باید به صورت زنجیره‌ای و شبکه‌ای فعالیت کنند، هر کدام جداگانه فعالیت می‌کنند و برای انجام یک سری اقدامات شبکه‌ای نمی‌کنند و وقتی می‌گوییم باید با برنامه‌ریزی مشکلات را کاهش داد. .

قاضی زاده گفت: شورای برنامه ریزی اقتصادی به منظور نظارت و رفع مشکلات در چارچوب بنیاد مذکور تشکیل شده است و مدیران کلیدی بنیاد نیز اعضای هیئت های اقتصادی خواهند بود که بر اساس اقدامات معاونان در تصویب طرح ها ایفای نقش خواهند کرد. ولوبوي. قرار داده شود.

وی تاکید کرد که این بنیاد در برنامه مسکن ملی دولت قرار خواهد گرفت و بنیاد املاک کوثر مسئولیت پیگیری پروژه مسکن ملی را بر اساس قوانین دولت بر عهده خواهد داشت.

قاضی زاده گفت: از منابع دولتی برای اشتغال استفاده می کنیم و 10 درصد از بودجه دولت به ارتش اختصاص یافته است، برای ارائه مشخص شود. تأمین مالی سازمان های بنیاد».

رئیس بنیاد شهید گفت: باید نگرش نسبت به جامعه هدف در رسانه ها تغییر کند و به شخصیت های کارآفرینی که شغل پیدا کرده و امیدها و دیدگاه های جامعه را نسبت به آنها بیان می کنند، بیشتر توجه شود. شهدا را باید اصلاح و تغییر داد.»

قاضی زاده گفت: حق قانونی استخدام دامپزشک حدود 3000 نفر است اما اتاق های باقیمانده تا پایان سال آزمایش می شود و اتاق دامپزشک پر می شود. حفظ شود