عمومی

پدیده‌های نوظهور در «بهشت زهرا»

از شمال تا جنوب همه به سمت او می چرخند و اینجا انتهای راه تهران است. بهشت زهره; بستر غم پایتخت که اکنون دنیایی مشترک و در عین حال متفاوت با ما پیدا کرده است، سفرهای نامتعارف خود را به حرم بزرگ تهران دارد، بدانند که این آرامستان در روزهای آخر مبله شده است. و سالها، مشروط به چه شرایطی و مجهز به بازتولید هر سنت جدید.

به گزارش تیتر نیوز، روزنامه همشهری افزود: «پس فقر بعد از مرگ است که پیراهن تعجب شما را می‌برد. چهره های نوظهور زنان، مردان و کودکانی که مجذوب مشاغل در بازار فقر شده اند. اگر نقاش نیستید و سر قبرهای حرم رفته اید، برای یافتن حقیقت چشم بسیار باز دارید. اما از روزی که غمگین بودی آن وقت با این همه قوانین و سنت ها درد و رنج شما ادامه خواهد داشت. برای اتفاقاتی که در جنوب پایتخت، در شهر مردگان می افتد، در خیابان های آن قدم می زنیم. جاده هایی که ترافیک آخر هفته را نیز تجربه می کنند.

دعا کردن یا حمله به روح مجروح

چند زن با حجاب مشکی می آیند، انگشتانشان را روی زمین می گذارند و پول ها را در جیب خود می گذارند. هیچکس نمی داند فاتحه ای را که وعده داده بودند خوانده اند یا نه! پسری در ازای یک گلابی که به خاک تازه پرتاب می شود از یک عزادار پول می گیرد. او سپس می گوید که سه بطری گل رز را برای قبر باز کرده است و عزاداران باید هزینه بیشتری بپردازند. ولی هیچکس نمیدونه راست میگه یا نه! نوزاد از راه می رسد و چند کیسه که برای مهمانان آماده شده است برمی دارد. هیچ کس یک کلمه نمی گوید. همه فکر می کنند این کار خیریه است. چرا باید شکایت کنند؟ برای هر کسی و همه چیز مهم است… وقتی عزیزانشان زیر خاک دفن می شوند. این سرنوشت عزاداران بهشت ​​زهرا(س) است که تمام وسایلشان در محاصره گدایان گم می شود. گدایان بهشت ​​زهرا کم نیستند. آنها احتمالاً بیشترین تعداد ساکنان شهر را تشکیل می دهند که هر روز صبح کیسه های خالی حمل می کنند و شب با کیسه های نایلونی سنگین به خانه باز می گردند تا مقداری از مایحتاج روزانه را بخورند، برخی را پس انداز کنند و برخی را بفروشند. بهشت گدای تهران است که هیچکس از آن شکایت نمی کند. غریبه ها با دستان بلند در میان آشنایان; پول و موسسات خیریه که از جیب بیرون می‌روند و شور از دست رفته را هدر می‌دهند. شاید حتی بد نباشد که این بازار را تنظیم کنیم.

دزدی جواهرات

سنگ فروشان و سنگ فروشان می گویند کسانی که با کارت ویزیت در بهشت ​​زهرا می گردند و به عزاداران کارت می دهند ظاهراً جزو گروهی هستند که سنگ دزدی می کنند. این فقط یک حدس است. با وجود اینکه در جاده قدیم در چند کیلومتری بهشت ​​زهرا مغازه سنگ فروشی وجود دارد، می گوید به دلیل گرانی سنگ و محدودیت واردات آن، بسیاری از خانواده ها توان خرید قبر را ندارند و به یک میلیون هم می رسد. تومان. سنگ سیاه برزیلی مثلاً 18 میلیون تومان است. درست است که در ایران معادن سنگ وجود دارد اما تجهیزات معدن وارداتی است. تحریم ها و … قیمت ها را بالا برده است». بیگم می گوید که مغازه داران جواهرات دزدیده شده را نمی خرند. برخی سنگ‌های مستعمل را می‌دزدند، آن‌ها را می‌تراشند و به نصف می‌فروشند، اما مغازه‌داران آن‌ها را نمی‌خرند.» سنگ‌ها را با سنگ‌های جدید جایگزین کنید. «شیخی، یکی از فروشندگان سنگ‌ها، می‌گوید این افراد معمولاً کسانی که هم دزدی و هم فروش را به عهده دارند و نیازی به معماری ندارند، بلکه مشکلات بازار دست دوم است، گفت: گرانی سنگ ها باعث شده مردم به سمت سنگ های دست دوم روی بیاورند. غضنبری گفت: همین سنگ ها توسط صاحبانشان تعویض شده است، اما فروش اقساطی آن مشخص نیست.

بازار گل داغ است

وی در مراسم عزاداری به دوستان و آشنایان خود که بر مزار آن مرحوم تشییع شده اند چند گل به ارزش 500 هزار تومان تقدیم می کند و در نیسان گل به جا گذاشته است. کار جدید این است که عده ای به عزاداران می روند و میلیون ها فرش را با قیمت پایین از آنها می خرند و با قیمت بسیار مناسب در دروازه بهشت ​​زهرا به صاحبان جدید می فروشند. البته این بازاری است که به نظر می رسد برخی از عزاداران، تجار و خریداران جدید به طور یکسان آن را دوست دارند. اما به موازات این بازار، بازار برخی دیگر از گروه ها نیز داغ است. بازار گل. در گذشته، وقتی اقوام برای عزیزان از دست رفته خود گل می آوردند، آنها را از ترس دزد پر می کردند. اما حالا با این ترفند راه جدیدی به ذهن سارقان آمده است. عده ای همان گل های پر و خراب و خراب را از قبرها جمع آوری می کنند و در کیسه می گذارند و گل ها را به قیمت پایین می فروشند. این بدان معنی است که پر کردن پایان گل نیست.

قطعه هنرمند 2 از کد QR گرفته تا مجموعه عکس و پوستر

اما در بهشت ​​زهرا اتفاق تازه ای در نوشته های نویسندگان و هنرمندان پدیدار شده است. قبر برای خواندن نامه های آشنا. از بازیگران گرفته تا خوانندگان، نوازندگان، نویسندگان و هر کسی که نامی برای خود دست و پا کرده است. این قطعه با بارکدهای روی قبور، مکانی فوق العاده برای بازدید از قبور است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که گوشی خود را بردارید و بارکد را در بارکد اندازه گیری کنید، سپس به صفحه ویکی پدیا، اصل و نسب و نسخه مرده منتقل خواهید شد. شیخی، گل فروشی، می گوید که آنها هم می توانند این کار را انجام دهند، اما این کار برای هنرمندان است و عموم مردم از کشیدن بارکد بر مزار عزیزانشان سودی نمی برند. همچنین پوسترها، عکس‌ها و سی‌دی‌های برخی از هنرمندان مقتول موجود است. مثلاً کسی که در آرامگاه مرتضی پاشایی می‌نشیند و نماز می‌خواند، گاهی سی‌دی آثار و پوستر خواننده را می‌خرد. خانه ابدی گاهی مجهز به بازارچه یادبود است. در این قسمت خواندن حروف، یادداشت ها و دیدن سنگ هایی با طرح های خاص خالی از لطف نیست.

انتهای پیام/