اقتصادی

چتر “تستا” برای تبادل فناوری بین بخش‌های عرضه‌کننده و تقاضاکننده فناوری از امروز باز شد

بیست و دومین نمایشگاه فناوری و دستاوردهای بازار و نهمین نمایشگاه تجهیزات و ملزومات آزمایشگاهی با تایید ستاد ملی کرونا به صورت زنده و آنلاین از امروز سه شنبه 23 آذرماه برگزار می شود. بین تامین کنندگان فناوری و متقاضیان مبادله می شود.

به گزارش تیتر نیوز از امروز سه شنبه 23 آذرماه، دو نمایشگاه بیست و دومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فناوری بازار و نهمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی به دلیل محدودیت عروق خونی به صورت مجازی و زنده راه اندازی شد.

آگاهی و آشنایی در حوزه های عرضه و تقاضا، کمک به فعالیت های پژوهشی با محوریت موضوعات و با هدف برنامه های دانشگاهی، پژوهشگاه ها و شرکت های دانش و بخش های فناوری بخشی از اهداف برگزاری این نمایشگاه هاست. اپلیکیشن تولیدی (Testa) با نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری.

از این رو، این نمایشگاه با هدف پاسخگویی به نیازهای صنعت انرژی بومی، تقویت کشور در برابر مجازات‌های وابستگی به انرژی داخلی و تلاش‌های پژوهشی و فناوری در راستای نیازهای کشور طراحی شده است.

در همین راستا اولین دوره از نمایشگاه “تستا” در سال 1397 با حضور 70 سازمان و شرکت و معرفی و ارائه 900 نیاز پژوهشی و فناوری بین ‘بخش های صنایع دفاعی، تجهیزات پزشکی، معدن و صنایع فلزی. ، غذا. همزمان با هفته پژوهش و فناوری، صنعت، گاز و پتروشیمی، برق و انرژی، کشاورزی، فناوری اطلاعات و صنایع شیمیایی برگزار شد.

الو "تست" امروز برای مبادلات فناوری در زمینه عرضه و تقاضای فناوری باز است

89 قرارداد به ارزش 120 میلیارد تومان در حوزه های معدن و صنایع فلزی، دفاع، برق و انرژی، فناوری اطلاعات، تجهیزات پزشکی، گاز و پتروشیمی در اجرای این نمایشگاه انجام شد.

در نمایشگاه تستا در سال 1388، 85 سازمان و شرکت حدود 600 نیاز پژوهشی و فناوری را ارائه کردند که حاصل آن تهیه و امضای 350 یادواره به ارزش 12000 میلیارد ریال بین دانشگاه ها، مرکز تحقیقات و شرکت دانش بنیان بود.

نمایشگاه تستا 1400 با توجه به تجربه دو فصل گذشته و با هدف ایجاد نمایشگاهی هماهنگ و منسجم، تصمیم گرفته است تا با حضور سازمان ها و شرکت های فردی، ارگان های دولتی بزرگ، با سومین دوره نمایشگاه تستا آغاز به کار کند. . با سازمان و شرکت های همکار آن در این رویداد.

بدین منظور با توجه به تمهیدات انجام شده در 1400 نمایشگاه آزمایشی وزارت دفاع و پشتیبانی ارتش، وزارت نفت، وزارت جهاد کشاورزی، وزارت نیرو، انجمن انرژی اتمی، انجمن توسعه و نوآوری معادن و مواد معدنی. . صنعت (ایمیدرو)، شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران، شهر تهران، صنعت لوازم خانگی، دانش و بازار به همراه شرکت ها و موسسات مرتبط، نیازهای خود را تامین کرده اند.

برای حمایت و تامین مالی تفاهم نامه ها و تفاهم نامه های منعقده بین دستگاه های اجرایی و شرکت ها به عنوان طرف درخواست و دانشگاه ها و موسسات تحقیقاتی و شرکت ها به عنوان یکی از جنبه های تامین مالی صندوق نوآوری و شکوفایی در نمایشگاه تستا 1400 حضور خواهند داشت.

در این دوره از نمایشگاه علاوه بر ارائه 15 دستاورد جدید در بخش نمایشگاه تجهیزات آزمایشگاهی، 41 فناوری نیز به نمایش گذاشته می شود.

19 دانشگاه، 17 مرکز تحقیقاتی، 32 پارک علم و فناوری در نمایشگاه دستاوردهای فناوری و بازار حضور دارند و در مجموع 3132 فناوری در آن به نمایش گذاشته می شود.

در نهمین نمایشگاه تجهیزات و ملزومات آزمایشگاهی 370 شرکت فناور بیش از 9000 محصول ارائه کردند که طبق آمار در 8 دوره قبلی این نمایشگاه بیش از 1100 میلیارد اشک با ’35 درصد حمایت نمایندگان علمی مجلس و استفاده’ اهرمی که توسط دولت خریداری شده است.

در نمایشگاه تجهیزات آزمایشگاهی ایران سخت، معاونت علمی بخشی از هزینه خرید یک مرکز تحقیقاتی و علمی دولتی بر اساس طبقه بندی محصولات را پرداخت تا محصول را بر اساس دانش سطح اول با کاهش 40 تا 50 درصدی تولید کند. ، نتایج سطح 2 با 25 درصد کاهش. درصد محصولات مبتنی بر دانش ثالث دارای 10 درصد تخفیف می باشد.

همچنین پژوهشگران وزارت آموزش و پرورش و مدارس در صورت توافق با مرکز توسعه فناوری راهبردی برای خرید محصولات از آزمایشگاه از 70 درصد تخفیف برخوردار خواهند شد.

انتهای پیام/