اقتصادی

اجرای دومین طرح تحول زمین‌شناسی در سیستان و بلوچستان کلید خورد

در پی سفر رئیس سازمان زمین شناسی به سیستان و بلوچستان و دیدار وی با استاندار این استان، طرح تحول زمین شناسی و معدنی به عنوان دومین ایستگاه زمین شناسی زمین شناسی کشور در این استان راه اندازی می شود.

به گزارش تیتر نیوز، دکتر. علیرضا شهیدی رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور در سخنانی درباره اجرای طرح تحول زمین شناسی و معدنکاری در استان خراسان جنوبی گفت: انجمن زمین شناسی و تحقیقات معدنی نتایج بسیار مهمی در این منطقه به دست آورده است. استان سیستان و بلوچستان را به عنوان دومین استان برای این طرح انتخاب کرده ایم.

شهیدی خاطرنشان کرد: در طرح تحول زمین شناسی و معدنی این استان مساحتی حدود 35 هزار کیلومتر مربع را در بر می گیرد که 100 نقشه زمین شناسی، ژئوشیمیایی و اقتصادی این منطقه را برداشت و تحلیل خواهیم کرد.

وی افزود: امسال برای شناسایی ذخایر معدنی عمیق زمینی به وسعت 15 هزار کیلومتر مربع را تحت مطالعات ژئوفیزیک خواهیم داشت و سال آینده نیز این مطالعات را ادامه خواهیم داد.

رئیس سازمان زمین شناسی یادآور شد: برای اجرای طرح دوم تغییر زمین شناسی و استخراج معادن در استان های سیستان و بلوچستان بر روی متخصصان 150 تا 200 نفر از کشورهای سراسر استان تمرکز خواهیم کرد.

شهیدی ابراز امیدواری کرد با انجام تحقیقات عمیق و عمیق به نتایج ارزنده ای در حوزه معدن در استان سیستان و بلوچستان برسیم.

به گزارش روابط عمومی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور، حسین مدرس خیابانی استاندار سیستان و بلوچستان در این نشست گفت: پروژه زمین شناسی و معدن زمین توسط سازمان زمین شناسی کشور به عنوان اولین طرح پایلوت راه اندازی شد. در استان کردستان جنوبی خراسان: امیدواریم با امضای تفاهم نامه بین اداره کل سیستان و بلوچستان، پژوهشکده زمین شناسی و تحقیقات معدنی و اعضای شورای وزارت معادن از جمله وزارت معادن و ایمیدرو، این استان نیز شامل شود. به عنوان دومین استان در طرح تحول زمین شناسی و معدن.

وی خاطرنشان کرد: این تفاهم نامه باید به زودی اجرایی شود و فاز اول آن که شامل مطالعه ژئوفیزیک هوافضا است، در مساحتی بین 15 تا 35 هزار کیلومتر مربع انجام شود تا بتوانیم این اکتشافات معدنی را پایه گذاری کنیم. مهارت در این استان

انتهای پیام/