احتمال حذف مالیات بر ارزش افزوده از پروازهای خارجی

مدیرکل دفتر کنترل، بازرگانی و خدمات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری جزئیات اعمال مالیات بر ارزش افزوده بر قیمت بلیت هواپیما را اعلام کرد و گفت: با توجه به برخی نواقص در این زمینه، احتمال وجود دارد. مالیات بر ارزش افزوده از پروازهای خارجی.”

حسن خوشخو در گفت وگو با تیتر نیوز، اظهار کرد: مشکلی که در این زمینه وجود دارد بحث مالیات بر ارزش افزوده است که شش ماه پیش در مجلس تصویب شد و باید از 13 دی ماه اجرایی شود، اما این قانون نیاز به راهنمایی اجرایی دارد. دیروز به مقامات مالیاتی نیز کتباً این ابهامات داده شد و سازمان امور مالیاتی باید سریعاً پاسخ دهد تا بتوانیم قانون شفافیت را اجرا کنیم.

وی افزود: البته این ابهامات برای پروازهای داخلی کمتر و بیشتر برای پروازهای خارجی اهمیت دارد، زیرا پروازهای خارجی می تواند برای پروازهای خارجی یا داخلی باشد و یک یا چند ارتباط مستقیم یا غیرمستقیم وجود داشته باشد و قانون نیز در این زمینه وجود دارد. باید واضح باشد در این صورت مالیات پروازهای خارجی به مسافران چگونه محاسبه و دریافت می شود؟

امکان کسر مالیات بر ارزش افزوده در پروازهای خارجی

مدیرکل دفتر فرودگاه‌ها، صنعت و خدمات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری ادامه داد: از سوی دیگر باید قوانین مشخصی در این زمینه وجود داشته باشد، پرداخت مالیات بر ارزش افزوده در پرواز غیر مستقیم با چند توقف است. که بخشی از هزینه بلیط هواپیما است. ” از آنجایی که قیمت بلیط هواپیما در پروازهای خارجی چند کاناله بالاتر است، باید مشخص شود که این مالیات شامل بخشی از هزینه بلیط هواپیما می شود.

خوشخو درباره امکان معافیت مالیات بر ارزش افزوده پروازهای خارجی گفت: معضل دیگر این است که معافیت مالیاتی بین دو کشور دوجانبه و چندجانبه با برخی از کشورهای خارجی و هواپیماها امضا شده است که در این قانون مشخص نیست. چگونه باید آنها را انجام دهیم؟ بنابراین با توجه به حضور مردمی که در مسیرهای خارجی اقدام به خرید بلیط هواپیما می‌کنند، باید هر چه سریع‌تر جزئیات این موضوع مشخص شود و سازمان امور مالیاتی سریعا به صورت مکتوب به این ابهامات پاسخ دهد.

وی در خصوص اجرای این قانون در پروازهای خارجی اعلام کرد: قانون مالیات بر ارزش افزوده که ربطی به شرکت هواپیمایی و مسافران ندارد 9 درصد قیمت بلیط هواپیما را شامل می شود و فقط این مبلغ را دریافت و واریز می کند. در حساب سازمان امور مالیاتی البته با توجه به اینکه در قانون جدید مصوب مجلس پنج درصد مالیات کرایه شهرداری حذف می شود، قیمت بلیت هواپیما تنها چهار درصد افزایش پیدا می کند که در واقع با توجه به اینکه قیمت بلیت هواپیما در حال حاضر ارائه می شود. اکثر مسیرهای کم هزینه مورد تایید هستند.

انتهای پیام/

خروج از نسخه موبایل