رفع ممنوعیت صادرات به روسیه تا یکماه آینده/ تکذیب خبر معدوم سازی فلفل ها توسط آذربایجان

رئیس سازمان حفظ نباتات ایران گفت: به نظر می رسد تا یک ماه دیگر ممنوعیت صادرات به روسیه برداشته شود.

به گزارش تیتر نیوز، شاهپور علایی مقدم در حاشیه مراسم افتتاحیه هشتمین نمایشگاه ویژه ادوات کشاورزی با موضوع لغو ممنوعیت صادرات در روسیه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: حدود 20 روز پیش هیئت ایرانی به روسیه سفر کرد و قرار بود به روسیه سفر کند. روسیه پس از تعطیلات سال نو. از کمپ های تولیدی کشورمان. امروز در نشستی با آژانس فدرال حمایت از مصرف کننده روسیه و انجمن حمایت از گیاهان روسیه، توافق شد که برای اولین بار از تولیدکنندگان، مسکن و آفت کش ها در این کشور برای تولید محصولات تابستانی به ویژه استفاده شود. در مناطق مسکونی ملاقات کرد.

وی ادامه داد: این هیئت آمادگی خود را برای رفع تمامی ممنوعیت های ایجاد شده به دلیل تغییر مقررات و پروتکل ها در این کشور پس از بازدید از تاسیسات تولیدی اعلام کرده است.

رئیس انجمن حفظ نباتات کشور به امضای دو قرارداد با روسیه اشاره کرد و گفت: امروز متن مدیریت و استفاده از سموم و تبادل اطلاعات کوانتومی ایران و روسیه تکمیل شد. ” اوج این توافقات در سفر رئیس جمهور به روسیه و دیدار وی با پوتین و همچنین امضای دو وزیر کشاورزی ایران و روسیه خواهد بود.

وی افزود: صادرات محصولات کشاورزی به سایر کشورها مشکلی ندارد و نسبت به ماه گذشته حدود 12 هزار تن افزایش داشته است.

علایی مقدم همچنین گفت: ممنوعیت واردات دو محصول سیب و فلفل در روسیه داریم که با مراجعه به سردخانه ها و اقامتگاه ها این ممنوعیت لغو می شود. این بازدید ظرف 10 روز انجام می شود و پس از آن تصمیم گیری خواهد شد.

وی افزود: به نظر می رسد در ماه آینده ممنوعیت صادرات به روسیه برداشته شود.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا آذربایجان فلفل دلمه ایرانی را از بین برده و آیا این موضوع صحت دارد یا خیر، گفت: این خبر را قبلا در شبکه های اجتماعی شنیده ایم. دور ریختن و بازیافت محصولات نیز مشمول این پروتکل است. یعنی طبق تعریف حبس چه نتیجه ای از کشت از نظر سلامتی گیاه جدید صادر می شود، شرط برگشت هم دارد. هیچ گزارشی مبنی بر بازگشت زنگ های ایرانی از آذربایجان از تاسیسات کوانتومی این کشور دریافت نکرده ایم. در این مورد به آذربایجان هم نامه زدیم. آنها به ما گزارش ندادند که فلفل ایرانی در حال گسترش است و نسل کشی رخ نداده است.

انتهای پیام/

خروج از نسخه موبایل