عمومی

روش تهاتر برای رفع مشکلات پیمانکاران در استان بوشهر استفاده شود – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، احمد محمدزاده عصر یکشنبه در جلسه کارگروه کارگزینی و سرمایه گذاری استان بوشهر اظهار داشت: تلاش های گسترده ای برای توسعه استان بوشهر انجام شده و پروژه های مهمی در نقاط مختلف استان در حال اجراست.

وی با اشاره به ظرفیت های مهم استان در زمینه سرمایه گذاری خاطرنشان کرد: برای توسعه سرمایه گذاری در استان باید موافقت اصولی بر اساس ظرفیت املاک صنعتی، معادن و مناطق اقتصادی خصوصی صادر شود.

استاندار بوشهر در ادامه تسریع در روند صدور مجوز و پاسخ به سوالات سرمایه گذاران گفت: باید از نیروهای اصلی استان بوشهر در حوزه های تولیدی، سرمایه گذاری و معدنی استفاده شود.

وی اعزام نیرو را بسیار مهم توصیف کرد و گفت: مجوز دوم برای کشتی های باری بوشهر برای کشورهای حوزه خلیج فارس صادر شده و از اول بهمن ماه مجوز برای کشتی های صیادی و تجاری صادر شده است. فقط با آخوندهای اصیل استان انجام می شود.

محمدزاده بر استفاده از نیروگاه های بومی توسط پیمانکاران پارس جنوبی تاکید کرد و افزود: پیمانکاران باید از ظرفیت بیمه های استان استفاده کرده و حساب بانکی خود را در بانک های استان راه اندازی کنند.

وی تصویب سفر رئیس جمهور به استان بوشهر را توسعه صنعت دریایی عنوان کرد و گفت: اسناد خوبی در این زمینه تصویب شده که باید برای جذب آنها تلاش جدی صورت گیرد.

استاندار بوشهر افزود: نقش هر شهرستان در تامین منابع بانکی باید با توجه به جذابیت منابع بانکی و اجرای بنگاه های کوچک و مشکلات پیمانکاران در اجرای پروژه های عمرانی تعریف و مشخص شود.