عمومی

بزرگداشت ارتحال آیت‌الله صافی گلپایگانی در قم

به گزارش تیتر نیوز،

در این قانون اساسی پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید، تسبیح و ذکر مصیبت، یاد و نام این عالم ربانی و فقیه وارسته و وارسته گرامی داشته شد.

حضرات آیات حسین نوری همدانی، عبدالله جواد عاملی از تقلید و آیت محمد علی گرامی از اساتید حوزه، سید هاشم حسینی بوشهری، رئیس حوزه، سید احمد خاتمی، رئیس حوزه فقهی امام اطهر (ع) مرکز، سید محمد جواد علوی بروجردی، اساتید حوزه علمیه قم، عباس کعبی، اعضای خبرگان رهبری و حجت الاسلام والمسلمین محمد محمدی گلپایگانی، رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب نیز در این مراسم حضور داشتند. .

یکی از اعضای هیئت علمی دانشگاه مصطفی العالمیه نیز در سخنانی با اشاره به برخی از تفاسیر به ویژه آیت الله صافی اظهار داشت: کار انجام شده در این شرح بسیار مورد توجه است.

حجت الاسلام ناصر رفیعی به شدت از حریم اهل بیت از مختصات آیت الله صافی دفاع کرد و یادآور شد: ایشان دفاع می کنند و در این زمینه هیچ آشنایی ندارند و با لهجه صریح با ایشان برخورد می کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه آیت الله صافی در جای خود لهجه واضحی نداشت، افزود: هنگام حضور در صحنه باید به صحنه توجه کند و افزود: این مطالبه از سوی دولت وقت نیز درخواست شده بود اما به دلیل جزئی بودن. انحرافات، نادیده گرفته شده است، اما امروز می خواهیم دولت جدید به این موضوع رسیدگی کند.

رفیعی تصریح کرد: آیت الله صافی با همه ادب و احترامی که داشتند، با جریاناتی که عرفان را تبلیغ می کردند، مجدداً ظهور کردند، مخالف بودند، اما از عرفان اصیلی که حضرت امام (ره) پیروی می کردند، دنبال می کردند و مرید، همراه و بودند. بنیانگذار انقلاب کبیر . .

وی هماهنگی انقلاب با دیگر مسائل آیت الله صافی را برشمرد و گفت: ایشان در همه انتخابات شرکت کردند، خدمت کردند و از مسئولین پذیرایی کردند، به آنها اشاره کردند و رهبر انقلاب نیز فرمودند که گاهی این مسائل را مشورت و راهنمایی می کنند. .

آیت‌الله صافی گلپایگانی، شیخ المراجه، سلیان معتمدی، به تدریس، تحقیق و تألیف آثار مختلف فقهی، کلامی و حدیثی در حوزه قم پرداخته‌اند.