عمومی

آیت الله صافی گلپایگانی زبان گویای حوزه در عصر غیبت بود – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری شامگاه پنجشنبه چهلمین سالگرد ارتحال آیت الله صافی گلپایگانی در مسجد امام حسن عسکری(ع)پ) قم با بیان اینکه علمای مرزبانان دین هستند و آیت الله صافی گلپاگانی نیز در سال های عمر خود به دنبال فراگیری مرزبانی برآمدند و زبان مانند ستون فقرات عصر حوزه بود، بیان کرد:

آیت الله حسینی بوشهری گفت: آیت الله صافی گلپایگانی تخصصی است که در مراجع تقلید کمتر دیده می شود.

وی ادامه داد: آیت الله صافی در زمان آیت الله گلپایگانی رئیس شورای عالی مشورتی استفتائات بوده و خلاصه دو دوره قبل از خود مرجع بوده است و در قانون مرجعیت در زمان آیت الله بروجردی و گلپایگانی و در زمان رسیدن به مقام مرجعیت در حوزه های مختلف فقهی رشد کرده است. الهیات و تفسیر. .

اعضای مجلس خبرگان رهبری ادامه دادند: آیت الله صافی گلپایگانی مرجع عادی و معمولی نبودند، اما تا زمانی که بزرگان در بین ما هستند، عده ای هستند که باید آنها را شناخت. به رسمیت شناخته نشد.

آیت الله حسینی بوشهری افزود: ایشان از نظر دانشگاهی، از خانواده اصیل بودند و با مرجعیت ارتباط تنگاتنگی داشتند و همین امر باعث شکل گیری یک جامعه علمی و جامع شد. شخصیت عملی

به گفته وی آیت الله صافی گلپایگانی فقیه و دارای سابقه طولانی در آثار و کتب منتخب بود. تاثیر مرجع کتابشناختی است و بیش از صد اثر از آن باقی مانده است.

رئیس حوزه علمیه قم افزود: این سیره رسول الله بود که مشوق کار خیر و تقبیح اعمال ناشایست است.

آیت الله حسینی بوشهری گفت: با رضای خدا و امام زمان (عج) روی کاغذ و قلم نبرد و به زبان مرکب جز صحبت نکند.عج) در نظر گرفتن.

وی با اشاره به پیام رهبر معظم انقلاب به مناسبت رحلت پروردگار جهانیان برای نظام اسلامی بود.

رئیس حوزه علمیه قم گفت: امروز حوزه های علمیه این عالم بزرگ را موجودی جداگانه می دانند چرا که پیوسته پاسخگوی شبهات و پرسش ها و دفاع از حریم اسلام و ولایت هستند.