بازخوانی شکست نگران‌کننده تیم ملی در سئول

احتمالاً عاملی است که چرا آنها در آفریقای جنوبی اینقدر ضعیف عمل می کنند. منتظریم تا دراگون اسکاچیچ به دقت سوابق را بررسی کند و در 8 ماه مانده به مسابقات قطر راهی مناسب برای جبران این ضعف ها بیابد.

گزارش به تیتر نیوز و نقل قول از تمرین سهروزهای درخشان Dragon Scotch و پیروزی های Pippi بالاخره به پایان رسید و نمی توان انکار کرد که حتی یک مربی در جهان هرگز موفق به برنده شدن نشده است. در حال حاضر تقریباً احتمال شکست ما در جنگ برای ریاست جمهوری از کره جنوبی وجود دارد و گروه دوم قهرمان جام جهانی خواهیم بود. منتظریم تا دراگون اسکاچیچ به دقت سوابق را بررسی کند و در 8 ماه مانده به مسابقات قطر راهی مناسب برای جبران این ضعف ها بیابد.

یکی

به گفته وی، تشکیل تیم ملی بر روی قدرت نیمکره جنوبی متمرکز بود و تا پایان نیمه اول سیستم به خوبی پاسخ داد. قبل از هجرت و هجرت شجاع خلیل زاده به علت فوت تقریباً در نیمکره جنوبی موقعیتی نداشتیم و شاید بهترین فرصتی که می توانستیم داشته باشیم که احسان حاجی صفی خیلی راحت و با خیالی آسوده انجام داد. با رفتن اما پائولو بنتو شجاع به خواست خودش رسید و سون هیونگ من هر درخواست شیطانی را به سر تیم ملی ایران آورد. از این نظر مصدومیت شجاع خلیل زاده بسیار حائز اهمیت بود چرا که این بازیکن در زمینه دفاع بسیار نزدیک بود و به رقیب خود متخصص نزدیک بود و در گذشته از زمان بغداد بونجاح و …

دو

اما با ظهور شجاعان، نظم و انضباط تیم تاکتیکی با اشتباهات فردی و تاکتیکی یکی پس از دیگری آغاز شد. در صحنه کشف گل اول، علاوه بر اشتباه بزرگ و عجیب امیر ابیدزاده، هافبک های دفاعی و همچنین وسعت فضا و عظمت حرکت برای حرکت سان هیونگ من آن را به بازیکن و حتی یک نفر نمی تواند مقاومت کند. صحنه را مرور کنید! پنج نفر نزدیک هستند و هیچ اقدامی نمی کنند. با بهره گیری از امید نورافکن در این پست در زمینه مهدی مهدی پور، موفقیت کمال و عنوان میلاد در این پست، تصمیم عجیب و احتمالا اشتباه دراگون اسکاچیچ بوده است.

سه

وحید امیری از همان دقیقه اول شاید یکی از بدترین بازی های عمرش را روی زمین ارائه می دهد و 5 دقیقه در ترکیب باقی می ماند. این وینگر که در نیمه اول هجومی دفاع زمینی چندین بار بارگذاری توپ خود را تجربه کرد، به سمت جنوب رفت و ادامه داد و در شرایطی که با این سیستم پرس شدیدا به آن نیاز داریم، کمتر در این میدان حضور پیدا کرد. با توجه به این امر، تعداد و حجم فشار به وحید امیری برای مدت طولانی امکان پذیر نیست و عامل افت و دیر برداشت است.

چهار

با توجه به اینکه گزینه اول، اسکاچیچ، صدیق محرم، در جلسه غایب بود، ممکن است دعوت‌های دیگری برای سربازی وجود داشته باشد. با خروج غیرمنتظره شجاع خلیل زاده، تقریباً همین بازی را واگذار کردیم و عارف غلامی به هیچ وجه نتوانست به عنوان جانشین رضایت بخشی ظاهر شود. ضمن اینکه در پست دفاع راست هم مشکل داریم و با توجه به این موضوع باید بیشتر به وسواس توجه کنیم.

پنج

ایران امروز یک گل عجیب و غیرمنتظره را کشف کرد که در نوع خود مهم ترین گل مقابل سون هیونگ مین در دقیقه اول نیمه اول بود که دو سه جایگاه خوب (یک حاجی ظفی در نیمه اول و دو نفر در بازی آخر) را از دست داد. و مهمتر از همه، چند ستاره اصلی و خود اروپایی ها آن را نداشتند. ضمناً فراموش نکنیم که کره جنوبی بر خلاف ما از ظرفیت ورزشگاه خودش استفاده کرد و از هواداران حمایت کرد. بدون شک حضور مهدی طارمی و علیرضا جهانبخش در خط حمله یا سعید عزت الله در قلب خط وسط می تواند تاثیر زیادی در عملکرد تیم ملی داشته باشد. برای ارزیابی سبک یک تیم نمی توان یکی از فاکتورهای مهم ذکر شده در بالا را پشت سر گذاشت.

شش

هشت ماه تا شروع جام جهانی باقی مانده و تنها انتخاب چنین تماشاگرانی تحت فشار رقبای آسیایی یا سایر قاره ها می تواند نقاط ضعف تیم ملی را برای کادرفنی نمایان کند. ملی پوشان ایران پس از پراکندگی یک دور درخشان در مرحله مقدماتی، به هر یک از دو دیدار رفتند و نگاهی به نیمکره جنوبی انداختند تا نقاط ضعف آن را ببینند و برای درخشش در جام جهانی آزمون و خطا دریغ نکردند.

انتهای پیام

خروج از نسخه موبایل