اقتصادی

برنامه‌های وزارت علوم برای تحقق شعار سال/۳ راهکار برای افزایش دوبرابری تعداد دانش‌بنیان‌ها

معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم تحقیقات و فناوری حذف بوروکراسی، اصلاح قوانین وتسهیل در صدور مجوزها را از راهکارهای اجرای شعار سال و افزایش دو برابری تعداد شرکت های دانش بنیان دانست.

دکتر علی خیرالدین در کفتو با اشاره به نامگذاری سال 1401 به نام سال “تولید؛ دانش بنیان، سرپرست” از سوی مقام معظم رهبری افزود: چندین سال است که مقام معظم رهبری توجه ویژه به تولید و کارزایی دارند و با نامگذاری امسال با نام سال “تولید؛ دانش بنیان”

وی از یکی از بزرگترین مولفه های اقتصاد مقاومتی را اقتصاد دانش بنیان دانست و اظهار کرد: طبق اسناد بالادستی تا سال 1404، سهام اقتصاد دانش بنیان در GDP باید به 50 درصد برسد ولی در حال حاضر این میزان 3 درصد است و باید همت کنیم که این Ask. او نزد من بیاید و من با شما صحبت خواهم کرد.

خیرالدین با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری به افزایش 2 برابری تعداد شرکت های دانش بنیان خاطر نشان کرد: در این راستا وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برنامه های خاص را در دستور کار دارد که از آن جمله می توان به حمایت از تولیدات شرکت های دانش بنیان اشاره کرد. .

وی ادامه داد: ایده های فناورانه دارای سطوح فناوری (TRL) یک تا 4 فناوری، باید نمونه آزمایشگاهی آنها عرضه شود و پس از آن این نمونه ها در پارک های علم و فناوری به نمونه نیمه صنعتی و در نهایت تولید انبوه برسند که در این مسیر نقش دارند. ما می دانیم که باید در بیابان راه برویم و باید در آرامش زندگی کنیم.

معاون نوآوری و فناوری وزارت علوم تحقیقات و فناوری با بیان اینکه در این حوزه این وزارتخانه برنامه های متنوعی را در دستور کار دارد بیان کرد: این معاونت در وزارت علوم نقش بازی و بهبود فناوری اکوسیستم و نوآوری در کشور را دارد و در اینجا ما هستیم. در میان کار پادشاه و خاندان شاه.

خیرالدین تعداد پارکهای علم و فناوری کشور را 49 پارک عنوان کرد و گفت: در حال حاضر 224 مرکز رشد و حدود 10600 هزار و واحد فناور در کشور راه اندازی شده است در حالی که 6700 شرکت دانش بنیان در کشور تشکیل شده است که از این تعداد شرکت تشکیل شده است. ، شرکت و خدمات، و ما قادر به حفظ این اصول هستیم.

وی تعداد شرکتهای دانش بنیان مستقر در پارکهای علم و فناوری را 1700 شرکت عنوان کرد که باید از سوی وزارت علوم مدیریت شود، امیدواری کرد که با حمایت از شرکتهای دانش بنیان دانش آموختگان کشور مرتفع شود.

آخرین روند مد در صنعت مد

خیرالدین با تاکید بر اینکه شرکت های دانش بنیان حدود 400 هزار شغل به طور مستقیم ایجاد کرده اند اظهار کرد: در پارک های علم و فناوری 65 هزار شغل دانش بنیان ایجاد شده است و این باید به شدت افزایش یابد و برنامه های متنوع را در رابطه با The ازدواج پسر نیشون در دربار بنی اسرائیل بود.

معاون وزیر علوم اعطای “گرنت فناوری” را نمونه ای از این برنامه ها ذکر کرد و یادآور شد: در طی این برنامه دانشجویان تحصیلات تکمیلی که پایان نامه و رساله دکتری دارند بین 10 میلیون تا 80 میلیون تومان حمایت مادی خواهند شد.

وی اعطای گرنت فناوری به دانشجویان تحصیلات تکمیلی را در توسعه فناوری از اجرای پایان ها و رساله های دکتری دانست و گفت: علاوه بر آن اجرای طرح “دستیار فناوری” نیز از 3 ماه قبل آغاز شد و در طی آن پارک های علم و فناوری میزبان دانشجویان میشوند.

خیرالدین در این باره توضیح داد: در این طرح دانشگاهها، دانشجویان خود را که علاقه مند به حوزه فناوری هستند به پارکهای علم و فناوری معرفی می کنند و این دسته از دانشجویان را به مدت 6 ماه حقوق دریافت می کنند.

به گفته وی، دانه کارشناسی م NATION یک میلیون تومان یک میلیون تومان و دانشجویان دوره دکتری تومان حقوق دریافت خواهند کرد.

و گفت: «عجیب است که بنی اسرائیل به خانه خداوند بروند.

بانک بانک هند

معاون نوآوری و فناوری وزارت علوم افزوده می شود: علاوه بر آن طرح بورسیه دانشجویان در شرکت های دانش بنیان از دیگر طرح های علوم است که در آن شرکت های دانش بنیان مجاب می شوند که دانشجویان را بورسیه می کنند. اینجا جایی است که می توانید سر و صدای زیادی ایجاد کنید و هنرهای صنعتی زیادی به دست آورید.

و او به آنها گفت: اجازه دهید به شهرهای بعدی برویم تا در آنجا نیز موعظه کنم زیرا که من بیرون آمدم.

و گفت: «اگر کسی رؤیایی دارد، به خانه خداوند بیاید و به خانه خداوند برود.

شناخت صخره

وزیر علوم در پاسخ به این سوال که با افزایش اعتبار پارک های علم و فناوری، وزارت علوم در راستای توسعه فعالیت های شرکت های دانش بنیان اقدام خواهد کرد، گفت: از سوی مجلس شورای اسلامی برای حمایت از پارک های علم و فناوری و مناطق ویژه علم امکان پذیر است. و قوم سرزمین بنی اسرائیل و بنی اسرائیل و قوم سرزمین بنی اسرائیل.

و او به آنها گفت: مراقب باشید که فریب نخورید، زیرا بسیاری به نام خداوند خواهند آمد.

خیرالدین، افزود: علاوه بر اینها، گرنت فناوری می تواند حامیان را داشته باشد.

وی تاکید کرد: سال اطمینان داریم که با نامی جاری با عنوان سال “تولید؛ دانش بنیان کارآفرینی”، رشد خوبی را در حوزه فناوری داشته باشیم و گفتمان فناوری و نوآوری در کشور افزایش یابد. و آخرین رسولان و بقیه بنی انبیا به شهر بنی اسرائیل فرود آمدند.

دویست و هشتاد و پنج فرزند

معاون نوآوری و فناوری وزیر علوم حوزه های کشاورزی، صنعت ساختمان و نفت را از حوزه های فناورانه اولویت دار در کشور نام برد و افزود: امیدواریم طرحی را پیاده سازی کنیم که شرکت های بزرگ دانش بنیان به این حوزه ها وارد شوند و از آنها حمایت شود.

وی با اشاره به به‌هایی که از شرکت‌های دانش بنیان داشته است، گفت: در این بازدیدها مشاهده کردیم که شرکت‌های دانش بنیان با دو چالش عمده «نقدینگی» و «فروش محصولات دانش پایه» مواجه هستند.

خیر الدین یادآور شد: سیستم اقتصاد سنتی برای پذیرش محصولات دانش بنیان مقابله می کند و از سوی دیگر مجوزهای لازم برای عرضه محصولات شرکت های دانش بنیان به بازار زمان بر است; هر شرکتی طیف وسیعی از محصولات را برای فروش به شما برای مدت طولانی دارد.

وی ادامه داد: از این رو برای تحقق مد نظر مقام معظم رهبری در زمینه افزایش دو برابری شرکت دانش بنیان نیاز داریم تا بوروکراسی ها حذف شود، قوانین را اصلاح کنیم و در حوزه صدور مجوزها افزایش می یابد.

یک دقیقه صبر کن