عمومی

خرید و فروش غیرقانونی سمندر لرستانی در آستانه سال نو – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

علی سالاروند در حاشیه اجتماع محلی در منطقه “کول چپ” شهرستان پلدختر در گفتگو با خبرنگار آنلاین اظهار داشت.

اما قاچاق و خرید و فروش اقیانوس های غیرمجاز تهدید اصلی لرستانی است.وی افزود: از شدت آن کاسته شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان بر حفاظت جوامع محلی از دریای لرستان تاکید کرد و گفت: برای جلوگیری از خطر انقراض این گونه نادر حفاظت از جامعه محلی از این فرهنگ ضروری است.

خرید و فروش غیرمجاز دریا لرستانی در آستانه سال نو

خطر قاچاق در قعر اقیانوس

سالاروند بر لزوم حفاظت موثر از دریای لرستان به عنوان گونه در معرض خطر انقراض تاکید کرد و افزود: در این راستا تلاش شده است تا جامعه دانشگاهی لرستان با ارزش ها و کارکردهای دریای لرستان در این زمینه آشنا شوند. “

وی خاطرنشان کرد: اقیانوس با توجه به زیبایی منحصر به فرد و انحصاری بودن فرد و نیاز به برنامه ریزی جامع و دقیق برای مقابله با عوامل قاچاق، از معدود نقاطی در ایران است که خطر قاچاق در آن وجود دارد. حمایت همگان در سطح استان و کشور، ساختارهای مردمی، جوامع بومی و مردم محلی به ویژه در روزهای پایانی سال.

خرید و فروش غیرمجاز دریا لرستانی در آستانه سال نو

خرید و فروش سفر عید قرن هشتم

بر اساس این گزارش، افسانه سمندر لرستانی روایتی زیبا از گناهان مردمی است که هر ساله به مناسبت عید سعید فطر از دردهایی که هر ساله در آستانه ایجاد می شود، رنج می کشند.

کوه‌های لرستان در سال‌های گذشته تهدیدات زیادی را تجربه کرده‌اند، از بقایای جنگل‌های بلوط که چشمه‌های خنکی دارند و پشت آن‌ها لکه‌ها یا ابروهای زرد و نارنجی با زمین قهوه‌ای یا قهوه‌ای رنگ وجود دارد، در محیط زیست ارزشمند هستند.

نام اینگونا ترکیبی از دو کلمه سام (آتش) و اندر (وسط) بوده و به همین دلیل در کتب قدیم آن را پسر آتش نامیده اند. در واقع جامعه محلی دریا خصلت پاکی، شجاعت و درستکاری را می شناسد و در میان آنها از احترام خاصی برخوردار است.

خرید و فروش غیرمجاز دریا لرستانی در آستانه سال نو

اولین عاملی که باعث شد اقیانوس شروع به فرسایش کند، انقراض بود.قاچاق در دست تاجران حیات وحش چنان بیداد می کرد که صادرات دریا به قدری رونق گرفت که دریانوردی و ماهیگیری در ساحل به گذشته تبدیل شد.

با روی کار آمدن محیط زیست و برخورد جدی با قاچاقچیان، خطرات هیاهو تشدید شد، اما در روزهای منتهی به عید نوروز، قاچاقچیان در روز هشتم عید به دام افتادند.