عمومی

داستان دروازه‌های داربی – تیتر نیوز

در داربی شاید مهم ترین سوال این باشد که چه کسی گل می گیرد، کدام دربان گل نمی خورد.

به گزارش تیتر نیوز، فوتبال نوشته شده: «درها همیشه توسط مهم ترین افراد مدیریت می شوند. من می خواهم دروازه های شهر جایی باشد که مقامات نظامی و غیرنظامی در آن مسئولیت دارند و من می خواهم دروازه ها تیمی باشد که باید آنها را از تیم شماره یک رها کند. دروازه ها راه ورود، راه تسخیر هستند و به همین دلیل باید از دکمه و فولاد ساخته شوند. البته در فوتبال صحبتی از این علاقه ها نیست و فقط یک در و چند تیر وجود دارد که یک مرد فولادی باید با او روبرو شود. مردی که شاید کمتر دیده شود. هیچ تیمی در سیستم و تاکتیک ها و تکنیک ها وجود ندارد، اما تمام سیستم ها و تاکتیک ها فقط به دروازه ها ختم می شود و وقت آن است که او باید مانند یک سوپرمن به میدان بیاید. سوپرمن تامش در داربی پنجشنبه چه می کند؟ اگر تصمیم گرفتید در 2 هفته اخیر که به دنبال آن هستیم به این سوال پاسخ دهید، شاید پاسخ آبی باشد، اما چه کسی می داند که آیا تفاوتی بین آنچه اتفاق افتاده و آنچه اتفاق افتاده است وجود دارد، داستان متفاوت است.

حسین حسینی دستکش چسبناک

در ابتدای فصل هیچ رضایتی از شماره یک بودن یا نبودن وجود نداشت. رشید مظاهری با تجربه یا علیرضا رضایی جوان جلوی در ایستاد. حسین حسینی اما در روز بازگشت بار دیگر با انگیزه رضایت کادر فنی را جلب کرد و توانست از درب خانه پاسخگوی این رضایت باشد. این روزها شباهت زیادی به روزهایی دارد که در حضور رقیب قدرتمندی به نام مهدی رحمتی تعداد پزشکان زیاد و زیاد شد و رحمتی توسط نیمکت قضاوت شد. حسینی در این میان با «صفحه پاک» پشت میز جلو ایستاده اما اهداف مهمی را دنبال می کند. او دروازه بان و دروازه بان با این اعداد و ارقام نیست که رکورد بزند فقط جام می خواهد. ابیها با لباس کاپیتان، سر به پا شده است. حسینی باید تا پایان فصل دستکش های این قسمت را تنظیم کند. هر توپی که در دست بماند، در نهایت می تواند به جام دست برسد و کابوس ها برای او و هوادارانش بزرگتر از آن هستند. حسین حسینی با شش گلی که در این فصل کشف کرد تعداد گل های خوراکی لیگ به سه گل رسید. اما این برد او را به بهترین دروازه بان تاریخ لیگ ایران تبدیل کرده است! آبشار شماره یک به همراه تعداد دروازه ها گل شماره یک بازی است. حسینی یک ضربه خود به هوا انجام داد و شوک گل را نیز کشف کرد که به رکورد استاندار سابق استقلال خوزستان رسید. و حالا با این همه آمار و رکورد خوب باید در داربی را بست تا کار فرهاد مجیدی برای بردان و قهرمانی به تساوی کشیده شود.

حمید لک: من داربی هستم

حمید لک در مقابل ابیاش فصل مهره صددرصدی را آغاز کرد. بوژیدار رادوشوویچ یا هر دروازه بان دیگری که در پرسپولیس حضور داشت نمی توانست مکان را تکان دهد. اتفاقاً این اولین شانس برای جانشینی داربی است، اما برای حمید نیز یک فرصت ویژه است. فرصتی برای بازگرداندن همان قدرت به خود و دوباره به در. حمید لک شاید نتواند این فصل را از روی سوابق و اعداد و آماری که ثبت کرده است بخواند اما داور است. اگر 5 دقیقه در داربی پرواز نکرده باشید و اگر در بازی پنجشنبه پرواز نکرده باشید، رکورد نلسون را خواهید شکست. نلسون برزیل با 5 دقیقه پاکسازی مقابل استقلال این رکورد را در تاریخ داربی دارد. شاید امروز بحثی بین هواداران معمولی و قهرمانان قرمز و آبی در میان باشد. این بحث که خیلی دوستانه و قابل اعتماد نیست یکی از دلایلی است که این انتقادات و گلایه ها می تواند موتور محرکه ای باشد که نشان می دهد این می تواند سدی در برابر رقبا باشد. حمید لک دروازه بان رده دوم تاریخ لیگ در این رقابت ها به میدان می رود. آماری که پشتیبان توانمندی ها و عنوان سنگربان است شماره یک قرمز است. این در حالی است که حسین در هر بازی 2.3 نفر برتری دارد که بیشتر از حسینی 2.4 بازی است. اعداد و ارقام نشان می دهد که پرسپولیس به دلیل فاز دفاعی قوی تیم نتوانست دروازه بان ها را در همه راندها و بیشتر از شجره حسینی مقصر بداند. اما هر خیابانی که از دروازه ها می گذرد مقصر شماره یک است و در این بازی کادامیک می تواند خود را از این نقش دوستی دور نگه دارد؟

انتهای پیام