عمومی

طبیعت‌گردی در میان شکوفه‌های سیب/ زیبایی سحر انگیز بهار در بروجرد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

خبرگزاری آنلاین – گروه آستانه: شهرستان بروجرد همه ساله در تعطیلات بهاری و تابستانی نوروز و طبستان از جاذبه های تفریحی، تاریخی و مذهبی فراوانی برخوردار است تا از مهمانان و مسافران سراسر کشور پذیرایی کند.

مسافران و مسافرانی که از بروجرد در مسیر سایر شهرهای کشور به ویژه جنوب عبور می کنند، حتی برای خارج از کشور توقف می کنند. مندی از صحنه های بکر و تفرجگاه های این شهر می خواست برود و به دل طبیعت برود. هیجان انگیز این منطقه خاطرات خوشی را از سفر خود به ارمغان آورده است.

بیشتر محورها و خروجی های معابر و پیاده روهای شهرستان بروجرد به آب و هوای مطبوعی ختم می شود که در تمام فصول سال چشم هر بیننده ای را زیبا می کند.

اما به گفته کارشناسان، آب و هوای بروجرد، آب و هوای این شهر و طول و عرض جغرافیایی آن برای کشورهای اروپایی نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

معجزه “کارتول” و رقص نشاط و شادابی زیبا

در میان این همه منزلگاه الهی سراب بکرکرتولنگ همان‌طور که عطری سبز و پرآب با رایحه‌ی روح‌های گل‌ها و سبزی‌های سرسبز، طبیعت سرگردان و دوستان سراب است.کرتول“در دامنه کوه”سبز» و در این بین گفتن زیباییپیاده روی خردسالان به تنهایی از «دره سیب» و پذیرایی از مسافران لذت می برند.

همه ساله با انبوه برف در این منطقه و بارش تدریجی برف در این منطقه، در فصل بهار و بهار، رودخانه های خورشان و زیبایی این کوه ها در دامنه کوه ها، طراوت و رقص پوشش گیاهی سرسبز این منطقه نمایان می شود. منطقه پر برکت است.

طبیعت در میان شکوفه های سیب / زیبایی چشمه دلربا در بروجرد

برج معجزهکرتول»در ایام نوروز و تعطیلات به ویژه در روز نوروز آغوشی سبز و زیبای خود را به خانواده و میهمانان تقدیم می کنیم و روز خوبی را به آنها هدیه می دهیم تا روز خوبی را در طبیعت سپری کنند.

برج معجزهکرتول»یکی از زیباترین و زیباترین مناطق استرینان این بدان معنی است که برای تبدیل آن به یک منطقه زیبا، توجه ویژه ای لازم است.

آب و درختان این منطقه با طبیعت طبیعی باکر، درختان خونسال و آب زلال یکی از زیباترین مناطق برای گردش است.

آوناییدیار چشمه ها و رودخانه ها

آونّایی» نام روستای بزرگ آباد و آباد در شهرستان بروجرد در غرب ایران، این روستای تواب بخش است. استرینان شهرستانی بود که در فاصله 5 کیلومتری شمال غربی شهر بروجرد در مناطق کوهستانی قرار داشت.

آوناییعنوان یکی از وسیع‌ترین و جامع‌ترین مناطق روستای بروجرد، از میان کوه‌ها و قله‌ها است هیجان انگیز از جمله «حجدال»، «سه» کوزان«والاش»، «برنز» وهیگره.

لذت بردن.

طبیعت در میان شکوفه های سیب / زیبایی چشمه دلربا در بروجرد

آونایی“در خليج بين دو كوه”در خورشیدو کوهسبز» آب و هوا و آب و هوا کوهستانی، زمستان ها سرد و برفی و دمای هوا خنک و معتدل است.

جنوبونایی»دشت های کوچک به دلیل آب فراوان به وجود آمده اند و کشاورزی در آنها رونق می گیرد. وجود چشمه جوشن و همچنین سراب «سفید»، «دو تربیت»، «طوطی» و سراب «پنبه» که در دامنه‌های این منطقه قرار دارد و منبع اصلی تامین آب شهر است. بروجرد، علاوه بر رونق کشاورزی، بوی سبزه بهاری و نسیم معطر در سواحل مقابل چشمان سرگردان است.

رودخانه های ماهیج و خروشانسیمرا»از زمان تلاقی چشمه ها بر سرچشمه های این منطقه، گام بزرگی برای آبیاری دشت های جنوبی لرستان و اتصال آن به رودخانه دوز خوزستان، این روستا در مسیر آسفالته جاده بروجرد و استرینان و جاده را آسفالت کرد شتر متصل.

منطقه سبز و روستای باکاروناییبرو شامل مناطقی است که بازدیدکنندگان زیادی به خصوص مسافران و به خصوص دوستان را به خود جذب می کند. کوهپیمایی و کوهنوردان اوقات خوش را بر آن می پاشند وناییاین منطقه یک مقصد گردشگری طبیعی محسوب می شود و در فهرست مناطق گردشگری استان لرستان قرار دارد. آونایی»به دلیل وجود منابع مختلف، کوه ها و فلات های زیادی با پتانسیل بالای گردش دارد.

با این وجودونایی»آخر هفته و تعطیلات نوروز، بهار و تابستان می آید خنکش اسب فقیر از بی اسبی بهتر است، زیرا خانواده های بزرگ بروجردی به همراه مسافران و مهمانان خود از ساعات اولیه صبح در آن منطقه بوده اند و در کنار رودخانه و چشمه ها نشسته اند و در خلوت وقت خود را می پاشند.

طبیعت در میان شکوفه های سیب / زیبایی چشمه دلربا در بروجرد

همچنینوناییزیستگاه های مناسب جانوران بومی منطقه و دام نیز محسوب می شود گراتسگرگ، روبه، خرگوش، موش صحرا خدنگ و مثل پرندگان حواصیلکبک, خروس کول و چنگر از جمله حیوانات کوهستانیوناییآن ها هستند.

پوشش گیاهی غنی این منطقه به ویژه در فصل بهار طبیعت و سرسبزی منطقه همواره مورد توجه مردم و گردشگران بوده است. گون و میخ های وحشی به وفور دیده می شود.

“دسته گل” زیبا و دلربا و بوی باغ های سیب

منطقه درختی و سرسبزگلدشتبروجرد یکی از جاذبه های این شهر است که اکثر مسافران و مسافران به خوبی با نام و ویژگی های طبیعی این مکان آشنا هستند.

آگلدشت«دره ای و پهنه آبی در دامنه زاگرس که از غرب به تپه ها محدود می شود».چغای“آغاز و پایان”کپرگهادامه دارد.

آگلدشت»شامل تعدادی روستا که روستا هستندفیال“، “شیخ من«قلعه» وکپرگهاینها فقط برخی از ابزارهای اشتراک گذاری هدف گذاری هستند که می توانید از آنها استفاده کنید.گلدشتجاده آسفالته تا 5 کیلومتری غرب شهرستان بروجرد امکان پذیر است.

طبیعت در میان شکوفه های سیب / زیبایی چشمه دلربا در بروجرد

این دره را چشمه ها و سرچشمه هایی از انواع مختلف احاطه کرده است که آب آنها با آب شدن برف برابری نمی کند. گفتن کوهسبز»جریان دائمی رودخانه ها در این منطقه و به دلیل کشاورزی و باغداری در این منطقه از رشد سبز زیادی برخوردار شده است.

خیابان دو طرفهگلدشتباغ با شکوه سیب مانند باغ های سیبی است که در فصل بهار با دیدن شکوفه های چشم درخت هر گذرگاهی را به خودی خود و انتهای این باغ ها و همچنین آب رودخانه را زیبا می کند.گلرودمنقضی شده.

آگلدشتبرو منطقه بروجردی مورد توجه مردم بروجردی است و ویلاهای زیبا در گوشه و کنار و سواحل و همچنین روستاهای گرم و امکانات تفریحی آنچنان افزایش یافته است که این منطقه به ویژه در ایام تعطیل شاهد حضور بیشتر مردم بروجردی و مسافران.

طبیعت در میان شکوفه های سیب / زیبایی چشمه دلربا در بروجرد

آگلدشت«مناطق روستاهای وسیع و پرجمعیت هستند زیرا» شیخ من«قلعه» و «قلعه» در آن قرار دارد، سراب ها و چشمه های مختلفی در این دره وجود دارد. گفتن کوهسبز“و کوه.” پرور»جریان دائمی رودخانه ها در این منطقه باعث رونق کشاورزی و باغداری در این منطقه شده است.