عمومی

مرتفع‌ترین آبشار لرستان را ببینید/صحنه‌ای زیبا در بالای قله «تاف» – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

خبرگزاری آنلاین – گروه آستانه: در استان لرستان بیش از 5 رودخانه دائمی از حوضه آبریز آبریز می گذرد که به سه گروه اصلی تقسیم می شود. اکثر بخشی از استان به خود اختصاص داده شده است.

رودخانه سزار، تاریک، رودخانه بختیاری، قرمز، کشور، سبز، چم چیست Esq، رودخانه الیگودر و ازنا از جمله رودها می توان به استخر آبروز، رودخانه اشاره کرد سیمرا، کشکان ، کهماندارا شهر بو، خرم آباد و گرگانه همچنین یک حوضچه تشکیل می دهد.

بلندترین آبشار لرستان را پیدا کنید / مناظر زیبا در بالای قله

این به دلیل وجود این رودخانه های بزرگ و ایجاد آبشارهای منحصر به فرد به دلیل جریان انفرادی در طول مسیر این رودخانه ها در دل این صخره ها است.

در حال حاضر آبشارهای بزرگ و کوچکی در استان لرستان وجود دارد که از اصلی ترین آبشارهای حاشیه رودخانه های این استان به شمار می روند.

اما هفت آبشار هفتگی لرستان برای هر نوع آبشار منحصربه‌فرد است که به نظر می‌رسد در سایر نقاط کشور نیز توسط آن‌ها مشاهده شده است.

بلندترین آبشار لرستان را پیدا کنید / مناظر زیبا در بالای قله

آبشار “شوی یا طلا زنگ”، آبشار “بیشا”، آبشار “آب سفید”، آبشار “نوژیان», آبشارچکان», آبشارسرکانه», آبشاروارکو آبشارافرینهلر از جمله آبشارها می توان به آبشارهای لرستان اشاره کرد که هر کدام زیبایی منحصر به فرد خود را دارند.

آبشارنوژیاندر 3 کیلومتری جنوب شرقی خرم آباد (بخش پاپی) قرار دارد و ارتفاع آن 5 متر و عرض آن 5 متر است.

این آبشار یکی از زیبایی های لرستان است که سالانه مسافران و مسافران زیادی را به سوی خود می کشاند.

بلندترین آبشار لرستان را پیدا کنید / مناظر زیبا در بالای قله

پناهگاه حیات وحشنوژیان“بالای کوه”طف“موافق” در کوه هاطفگیاهان دارویی ممکن است طبیعت این بوکر و وجود آن آبشاری زیباست.نوژیانآنها زیبایی مکان را تغییر داده اند.

آبشارها در طول سال و به خصوص روی آبشارهای فصلینوژیانافراد زیادی برای تماشای این آبشار زیبا و جمع شدن آوریل گیاهان دارویی در این منطقه می رویند و اوقات فراغت خود را در آنجا سمپاشی می کنند.

بلندترین آبشار لرستان را پیدا کنید / مناظر زیبا در بالای قله

راه ارتباطی زیبای آبشارینوژیان“از راه خرم آباد”نوژیان“است” راه دسترسی به این آبشار جاده آسفالته بوده و همچنین می توان از جاده آهنی عبور کرد و با کمتر پیاده روی می توان این آبشار را دید.